Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Pachetelul cu mancare a scolarului de gimnaziu

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postandy1992, on 21 ianuarie 2016 - 20:29, said:

Super naspa. Ii adaugi o gramada de calorii in plus ( de la snitel) fara micronutrienti.
Din contra, carnea de pui si ouale ofera putine calorii si multe proteine (inclusiv vitamine si minerale) - doar sa nu se exagereze cu uleiul

#38
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostPrien, on 22 ianuarie 2016 - 12:40, said:

Exista. In Bucuresti de ex la sc 85 si la liceul Cantermir unde a invatat baiatul meu..
Si puteau manca si cei care nu locuiau la internat? Ca asa sunt de mult, dar cred ca ar fi mult prea costitsitor sa se faca cantina pt. toti elevii...

#39
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Eu le dau micul dejun, dimineata si la pachet le mai pun ceva doar de rontaiala, pt ca la 12 cand ies, sa le pot da de mancare, pranzul (supa/ciorba, fel 2).
Ce le pun? Mere taiate felii, cereale, briose, chec, placinta cu branza dulce/mere, toate facute in casa. (1 din astea)
Ce-i drept, ai mei stau la scoala de la 8.00 la 11.45.

#40
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Post-Diana-, on 26 ianuarie 2016 - 21:08, said:

Eu le dau micul dejun, dimineata si la pachet le mai pun ceva doar de rontaiala, pt ca la 12 cand ies, sa le pot da de mancare, pranzul (supa/ciorba, fel 2).
Ce le pun? Mere taiate felii, cereale, briose, chec, placinta cu branza dulce/mere, toate facute in casa. (1 din astea)
Ce-i drept, ai mei stau la scoala de la 8.00 la 11.45.

Asa gustari le trebuie scolarilor, pregatite acasa, nu de la supermarket......Posted Image

#41
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013
Dai niste seikuri de herbalife, daca vrei te pun in legatura cu o vecina, vica e distribuitor. Un borcan de zama groasa de la herbalife poate inlocui pranzul sau cina.

View Post-Diana-, on 26 ianuarie 2016 - 21:08, said:

Eu le dau micul dejun, dimineata si la pachet le mai pun ceva doar de rontaiala, pt ca la 12 cand ies, sa le pot da de mancare, pranzul (supa/ciorba, fel 2).
Ce le pun? Mere taiate felii, cereale, briose, chec, placinta cu branza dulce/mere, toate facute in casa. (1 din astea)
Ce-i drept, ai mei stau la scoala de la 8.00 la 11.45.
merele le ungi cu zeama de lamaie sa nu se oxideze? Placinta o faci buna?

#42
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Nu-mi dau seama daca faci spam sau asa iti merg tie neuronii.

Herba_fix_pix se da la copii, doar daca vrei sa experimentezi pe ei.

La restul intrebarilor nu raspund, mistocaria o detest de fel.

#43
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
Sunt putin offtopic da' poate o sa va fac sa zambiti:

- eu am terminat liceul in 95, dupa revolutie (inainte de ea sandwich-ul meu era paine cu paine si ceva mazgaleala de gem) imi punea mama un sndwich (ca la gropar) cu salam de sibiu, cascaval, muschi azuga etc. Cum ajungeam la scoala primele griji erau cine-mi da tema la mate si cine-mi da sandwich-ul la schimb :)

Asa ca am mancat la greu paine cu parizer (de care era mai ieftin), paine in ou, orice prajitura de casa sau corn de la magazin. Nici astazi mama nu stie, sper ca nu ma spune nimeni :)

- lucrez in invatamant de 12 ani, intotdeauna iarba e mai verde pe mormantul vecinului, copiii schimba ce le puneti voi de acasa  pe chipsuri, cornuri cu ciocolata, acadele, cola si tot ce parintii nu le dau voie .

asta nu este valabil pentru totii copii da e valabil pentru majoritatea.

#44
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014

View Postticusor, on 21 ianuarie 2016 - 19:03, said:

Va salut. Nu am gasit un topic asemanator. Daca exista imi cer scuze si va rog sa-mi dati un link.
Cred ca ar fi util sa impartasim ce le punem copiilor la scoala. O alternativa la sandwich-urile traditionale. Nu de alta dar salamurile si preparatele din comert nu sunt chiar asa de sanatoase.

Incep eu cu un exemplu de pachetel :
-mar
-sandwich: paine cu unt peste care se razuie ou fiert
Eu zic ca e cam riscant sandwich-ul ala tinand cont ca e facut pe la 6.30-7.00 dimineata si mancat la ora 11.00. Stim cu totii ce caldura infernala se face in clase atat vara cat mai ales iarna cand duduie caloriferele fara niciun termostat, nimic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate