Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#217
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011

 Clovis, on 26 martie 2017 - 22:46, said:

Asta al catelea episod este? Cand naiba distrug Steaua Mortii ca din anii 70 se tot chinuie....ce naiba astia chiar nu au imaginatie?
Posted Image

#218
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
No, poate contine spoilere.
Mie mi-o placut. Freze, haine si tehnologie "retro", pesonaje bine inchegate si poveste ok. Fara Hollywood bullshit cu final fericit. Tensiune si consistenta povestii.

#219
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Ca tot s-a discutat atata de Tarkin.
Unul dintre motivele ptr care arata atat de bine este si faptul ca s-a gasit un mulaj al fetei actorului din perioada in care a jucat si in Star Wars.
Attached File  2.jpg   126.36K   19 downloadsAttached File  4.jpg   148.63K   18 downloads
Attached File  1.jpg   129.32K   17 downloadsAttached File  3.jpg   139.96K   17 downloads

#220
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016
Si mie mi-a placut Rogue One, dar parca nu are farmecul filmelor din seria propriu-zisa. Totusi, robotul ala a reusit sa fie mai simpatic decat Jar Jar. Da' si ce-as mai rade sa se adevereasca o teorie care circula pe net, in care gunganul e Sith. Posted Image

Edited by Manasu, 28 March 2017 - 23:46.


#221
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Robotul ala e cel mai reusit dintre toti robotii din SW. Nu stiu de ce in episoadele mai noi (in ordinea aparitiei filmului) nu au conceput unii mai evoluati. R2-D2 mi se pare retard, C3PO mi se pare enervant. Bila aia din episodul 7 iar mi se pare a fi o gaselnita nefolositoare, atat doar ca se poate vinde foarte scump ca jucarie, macar pe asta de o faceau sa fie aspirator, adica pe dos fata de cum a fost conceput R2-D2.

#222
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Clar in universul SW sunt roboti mega evoluati, dar ce sa vezi, nu au fost implicati in evenimentele importante care au schimbat cursul istoriei galaxiei.
In Clone Wars (seria de desene animate) erau unii care se luptau bine cu sabia laser, daca imi aduc bine aminte, si invatau foarte repede stilul de lupta al adversarului.

Edited by Bursul, 30 March 2017 - 14:05.


#223
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
L-am văzut și eu acum. E cel puțin de 2 ori mai bun și mai matur decât "trezirea farsei" unde cel mai bun moment e când se termină.
Nu mă așteptam să-mi placă cât de cât.

#224
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Foarte bine realizat. Am vazut ceva filme la viata mea, insa acesta este singurul in care mor toti eroii principali. Ce neam prost si regizorul asta, sa te faca sa suferi la finalul filmului. Posted Image Chiar si Akira Kurosawa din cei sapte samurai a lasat doi in viata.
Frumos film, de adaugat la colectie.

#225
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
deja Star Wars a devenit o telenovela...Disney i-a stricat tot farmecul....Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate