Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#181
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Nu numai că se încadrează perfect dar și rezolvă câteva greșeli din celelalte filme...

Totuși, părerea mea e că au greșit când au ales actrița aia și muzică e slaba...

#182
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View PostDaniJ90, on 26 decembrie 2016 - 23:49, said:

Nu numai cã se încadreazã perfect dar și rezolvã câteva greșeli din celelalte filme...Totuși, pãrerea mea e cã au greșit când au ales actrița aia și muzicã e slaba...
Mi-ai luat vorba din gura. E ca si cum au venit cu o piesa lipsa din puzzle.

#183
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postsuper8, on 26 decembrie 2016 - 20:29, said:


Neah.

Spoiler

Mie mi-a placut. Deznodamantul este cunoscut deja de catre toti fanii Star Wars. Stim destinatia, da' vrem sa vedem drumul. Iar drumul este dat de acest film. Rogue One nu este atat de copilaros ca Star Wars, episodul 7. Atmosfera este mult mai tenebroasa, jugul imperial se simte, ca sa zic asa. Nu e cu şforta si cu wuuum, wuwum, dar tocmai d-asta completeaza bine perioada in care Imperiul se confrunta cu Rebeliunea.

Filmul isi face treaba. Conexiunea cu A New Hope este prezenta. Acum stim cum Leia a obtinut planurile.

Iar scena din sfarsit. Am auzit un pusti strigand in sala "Vader, Vader, Vader".  Va las sa o descoperiti singuri Posted Image

Edited by Alecsandru010, 27 December 2016 - 16:18.


#184
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostAlecsandru010, on 27 decembrie 2016 - 16:12, said:

Stim destinatia, da' vrem sa vedem drumul.
Respect  Posted Image

#185
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View Posteiffel, on 26 decembrie 2016 - 12:57, said:

In rest sper doar sa isi revina Carrie Fisher ca e in stare critica in spital...

Pâna la urma a murit...
http://www.tmz.com/2...ie-fisher-dead/

#186
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postflorinbad, on 27 decembrie 2016 - 20:06, said:

Pâna la urma a murit...
http://www.tmz.com/2...ie-fisher-dead/

Pacat....poate daca facea atacul dupa aterizare si ajungea mai rapid la spital...

Edited by I2O, 27 December 2016 - 20:29.


#187
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Problemele de genul asta sunt favorizate de avioane - in special la drumurile lungi - din cauza scaunelor in care stai mult timp si a altitudinii.
Ea se intorcea de la filmarile din Anglia la Los Angeles - drumul are ore bune.

#188
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai trebuia sa ia o cursa privata... ca doar era o printesa, ce mama dracului...

Quote

din Anglia la Los Angeles - drumul are ore bune.
pai ore bune sau ceasu' rau?!?Posted Image
invers are si mai multe ore bune!

pe mine nu m-a convins inceputul... premisele
lasand la o parte faptul ca in ditamai galaxia, nu putea face "arma" decat amaratul ala... de agricultor...
aia au aterizat mult prea aproape... trebuiau s-o faca pe cealalta parte a planetei... sa faca miscare, da0i in vulva ma-si
aia mica... de antrenase asiduu pentru... nimic... ce dracu credeau ei ca face ascunsa in pestera?!? urmeaza facultatea la ID?
proasta aia de ma-sa la fel... in loc sa-si apere copilul... o arde cowboy...
in rest... ok!... chiar si robotul funny

Edited by Nero-d, 28 December 2016 - 18:09.


#189
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
am uitat sa precizez si cred ca e important!... mi-am setat asteptarile pe minus cand am mers la film...

#190
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Filmul asta nou e o calamitate, la toate capitolele. Un fiasco dupa care n-ar trebui sa mai urmeze nimic in acelasi stil.
End of way.

E vorba de scenariu (cretin, greu de acceptat chiar si pentru cineva cu pretentii minime, eventual acceptabil pentru copii pana la 12 ani, nonsens si lipsa de logica la aproape fiecare actiune), imaginea in 3D este submediocra, nici 10 la suta din film n-a meritat sa existe in 3D si atunci cand sa zicem ca ar fi facut imaginea mai realista a cam gafat. Schimbarea planurilor aproape-departe a fost incredibil de precara, obiectele in alt plan decat cel de referinta disparand aproape complet, reduse la nivel de umbra; la asta s-a adugat si  nefericita alegere a unor cadre filmate printre alte obiecte in plan apropiat, care facea imaginea totala ca venind dintr-o gaura cu pereti neclari.

Lipsa unor artisti mai acatarii, care sa fie "ancora" s-a vazut, noile figuri nereusind nici un fel de creatie. Cu chiu cu vai au localizat cumva episodul in timp ca premergator primei serii din anii 70 (in ultima secventa din film).
Am intrebat in stanga si in dreapta, m-am uitat la mutrele spectatorilor si sentimentul de timp pierdut si nemultumire parea omiprezent.

Simplu film comercial 100%, facut sa iasa bani, pe seama unor succese si "nume" anterioare, si pe seama caria sa se mai traga milioane de jucarii cu roboti si figurine de eroi memaivazuti. (e o nebunie prin magazine cu jucariile astea din Star Wars, numai eu am cumparat inainte de Craciun de vreo 250 dolari jucarii pentru 3 copii, ce trebuiau sa fie de la Star-Wars ca sa aiba success...)
Desigur ca parerile pot fi impartite, un copil de 10 ani sau unul mai mare (dar cu tot atata minte) ar putea spune altceva.

Star-Wars. o mare afacere deci. iar recentul episod din serie se incadreaza doar la "film comercial, serie III"

Edited by Rosebud09, 30 December 2016 - 02:41.


#191
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Rosebud09 Tu de unde ai mai apărut? Tu ești copilul de 10 ani, că nu am înțeles?

#192
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Rosebud, universul SW este compus din foarte multe carti scrise de autori diferiti....
Din aceste multe carti, s-au ecranizat foarte putine....Rogue One e chiar o ecranizare buna, spre deosebire de SW7....
Sunt multe carti deci pot aparea multe alte filme in acest univers...unele mai bune, unele mai rele....dar daca tie nu-ti plac, asta nu inseamna nimic.

#193
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View PostRosebud09, on 30 decembrie 2016 - 02:39, said:


Desigur ca parerile pot fi impartite, un copil de 10 ani sau unul mai mare (dar cu tot atata minte) ar putea spune altceva.


Eu zic ca celelalte filme din serie au fost pentru copii de  10 ani si pentru adultii tot cu atata minte.

Asta e ceva mai rasarit si placut de urmarit cu ceva mai multa consistenta. DAR fiind vorba de universul SW unde avem cavaleri jedi care opresc blastere (cu plasma)  cu sabii laser, stormtroopersi care nu nimeresc pe nimeni (mai putin in episodul asta), etc...nu stiu ce asteptari aveai.

#194
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008

View Postflorinbad, on 27 decembrie 2016 - 20:06, said:


Pâna la urma a murit...
http://www.tmz.com/2...ie-fisher-dead/

A murit si mama ei la scurt timp. Posted Image

#195
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ba, esti nebun ?!!!!! exact ca-n Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) !
A murit si mama ei de inima rea, cum a murit Padmé Amidala de inima rea din cauza lui Anakin Skywalker.
Dumnezeule, ce coincidenta stranie !


R.I.P. Carrie Fisher,
printesa Leia

#196
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Tocmai l-am vizionat. Finalul a fost un pic cam dramatic. Mi-a placut, iar Vader a fost de nota 10.

View Postspider8, on 26 decembrie 2016 - 21:09, said:

Filmul are doar vagi referi la Forță.  - nici nu ar avea cum altfel, deoarece după înfrângerea cavalerilor Jedi la finalul episodului 3, au rămas doar câțiva; de altfel, în episodul 4 referirile la cavalerii jedi sunt mai mult ca la un fel de basme, mai nimeni nu crede în așa ceva
Nu stiu ce film ai vazut, dar asta m-a exasperat cu Forta lui :lol:

[ http://funnypictures1.fjcdn.com/pictures/The+force+is+with+me+and+i+am+one+my_c28c1f_6119455.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#197
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Acum am vazut prima data trailerele. La unu sunt vreo 2 secvente pe care ni mi le amintesc.

#198
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
Mie sincer mi-a placut mai mult Rogue One decat Force Awakens, a fost cumva un film mai matur si cu ceva mai putin fan service(desi tot destul de mult). Nu stiu, poate a ajutat si faptul ca e un film despre universul respectiv dar cumva "liber" de el in acelasi timp, cu personaje noi care au putut avea soarta pe care au avut-o. Mi-a placut si ca a fost cumva mai dark per total, ca atmosfera. Singura problema mai mare, in opinia mea, a fost ca nu prea am avut parte de character development si asta m-a facut sa nu ma atasez emotional de personaje mai deloc desi toate mi s-au parut interesante. Parca mi-a parut mai rau de Krennic, de ex, doar pentru ca Ben Mendelsohn e un actor care-mi place mult. In rest, parca aici a iesit in evidenta cat de stereotip si exagerat, chiar putin pueril, e stilul lui Darth Vader, tocmai pentru ca per total filmul a avut atmosfera asta mai matura, mai grava, personajele au fost putin mai serioase si mai ales in scena aia cu Krennic, jucat de un actor foarte serios si cu mult gravitas, mi s-a parut ca Vader a fost putin ca o caricatura. Dar finalul a fost tare!

View PostBursul, on 02 ianuarie 2017 - 22:56, said:

Acum am vazut prima data trailerele. La unu sunt vreo 2 secvente pe care ni mi le amintesc.

Asta pentru ca s-a facut reshooting masiv in primavara-vara si pentru ca e o practica destul de comuna sa se filmeze unele chestii special pentru trailere.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate