Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Experimentul norvegian,sau cum sa devii un cetatean model.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
143 replies to this topic

#19
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View Postlucifer76, on 21 ianuarie 2016 - 08:44, said:

Interesant, sa se planga de indoctrinare tocmai un adept al religiei Posted Image. Pai mah nene, stii ca ai tupeu? Hotul sa strige "Hotii!!!"? Adica daca crestinismul indoctrineaza, e ok. Cand ceilalti fac acelasi lucru, e persecutie.
Da, este.
Noi am INTARIT familia, n-am militat pentru bagarea copiilor la cazarma comuna de scos Militieni ai Boborului.

View Posteins, on 21 ianuarie 2016 - 08:59, said:

De aici si pina la inventarea unor conspiratii nu este cale lunga nici de o parte nici de cealalta.
Faptul ca anumiti militanti, si nu marginali, vor o completa rasturnare a tuturor normelor de pana acuma nu e nici o conspiratie, e trambitat chiar de ei.
Si se tin de asta.

#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Întrebaţi-i pe eleveţieni cum e cu răpirea copiilor din familie, căci ei au fost experţi în aşa ceva timp de vreo 100 de ani. Erai sărac, puteai să te trezeşti cu copilul plasat pe mai ştiu eu unde şi la familia adoptivă putea fi bătut bine mersi, pus la muncă (unii au şi murit) sau de ce nu, abuzat sexual. Căutaţi "Swiss child labour" şi o să vedeţi. Acum nu mai e aşa, dar nu-i voi putea avea pe elveţieni la inimă până când cei care au participat la mizeriile alea şi încă trăiesc nu vor fi asasinaţi penal!

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttarmasundar, on 21 ianuarie 2016 - 09:57, said:

Noi am INTARIT familia
Ai intarit bataia in familie poate Posted Image

Edited by andreic, 21 January 2016 - 09:58.


#22
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View PostPatrulescu, on 21 ianuarie 2016 - 08:42, said:

Fluierul, activenews, inliniedreapta si altele sunt site-uri de propaganda ruseasca.
Nu stiu de ele, dar e o lume nebuna daca neo-marxistii cei mai turbati au ajuns sa sperie opiniile contrare cu... rusii.

View Postandreic, on 21 ianuarie 2016 - 09:58, said:

Ai intarit bataia poate Posted Image
Nu-ti raspund, esti ca pe ignore pentru mine.
Ala care lupta sa bage teroristi in casele oamenilor n-are nici cel mai mic atom de latitudine sa vorbeasca despre vreo forma cat de elementara de responsabilitate.

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttarmasundar, on 21 ianuarie 2016 - 09:59, said:

Ala care lupta sa bage teroristi in casele oamenilor n-are nici cel mai mic atom de latitudine sa vorbeasca despre vreo forma cat de elementara de responsabilitate.
Nu sunt eu ala, deci... despre ce spamezi ? :)

#24
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostGrajdarul_Moralist, on 21 ianuarie 2016 - 08:52, said:

Bineinteles ca indoctrineaza
Maestre, ori condamni ORICE indoctrinare, ori nu o condamni deloc. Nu ii iei apararea cand e in interesul tau, dar cand nu mai e, brusc se trezeste revolta in tine.

View Posttarmasundar, on 21 ianuarie 2016 - 09:57, said:

Noi am INTARIT familia, n-am militat pentru bagarea copiilor la cazarma comuna de scos Militieni ai Boborului.
Sigur, abuzurile asupra copiilor, zilnice la teveul din Romania sunt doar amanunte. Incestul, violul, bataia crunta, legarea cu lanturi sunt semne de intarire a familiei.

#25
Grajdarul_Moralist

Grajdarul_Moralist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.01.2016

View Postlucifer76, on 21 ianuarie 2016 - 10:08, said:

Maestre, ori condamni ORICE indoctrinare, ori nu o condamni deloc. Nu ii iei apararea cand e in interesul tau, dar cand nu mai e, brusc se trezeste revolta in tine.

Critica e adusa asupra scopului indoctrinarii,nu indoctrinarii ca fapt.

Urmatorul.

Edited by Grajdarul_Moralist, 21 January 2016 - 10:47.


#26
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Norvegia nu a facut nimic rau.

#27
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
E foarte crestineste sa ataci persoana. Nu stiu cum se face, dar asta e argumentul suprem al crestinilor cand ii iei la puricat.

#28
eins

eins

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 18.09.2015

View Posttarmasundar, on 21 ianuarie 2016 - 09:57, said:

Faptul ca anumiti militanti, si nu marginali, vor o completa rasturnare a tuturor normelor de pana acuma nu e nici o conspiratie, e trambitat chiar de ei.
Si se tin de asta.
Foarte bine, insa noi avem liberul arbitru si putem alege si discerne atat cat ne permite intelectul.

#29
Grajdarul_Moralist

Grajdarul_Moralist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.01.2016

View Postlucifer76, on 21 ianuarie 2016 - 10:29, said:

E foarte crestineste sa ataci persoana. Nu stiu cum se face, dar asta e argumentul suprem al crestinilor cand ii iei la puricat.

E interesant cand cineva se da drept victima.Mai ales daca se da cu capul de pereti.

Dar e libera alegere a fiecaruia Posted Image.

Edited by Grajdarul_Moralist, 21 January 2016 - 11:07.


#30
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postf300, on 21 ianuarie 2016 - 09:14, said:

E clar ca apare un conflict. Vrei sa-ti bati copiii stai la Vaslui, nu te duci in Norvegia si dupa aia te plingi ca-i infractiune.
nu-i vorba ca poti sa-i bati si-n norvegia da' tre' sa o faci cu atentie, sa nu te reclame si tre' sa ai grija sa nu lasi urme.

#31
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
foarte ciudata lumea asta....la unii se iau copii doar pt.o palma sau vreun motiv aiurea iar la unii se impuiaza sobolanesc si nimeni nu pare a se sinchisi...sunt curios cum ar reactiona statul norvegian la imaginile astea....

Attached Files



#32
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostValmont43, on 21 ianuarie 2016 - 11:13, said:

foarte ciudata lumea asta....la unii se iau copii doar pt.o palma sau vreun motiv aiurea iar la unii se impuiaza sobolanesc si nimeni nu pare a se sinchisi...sunt curios cum ar reactiona statul norvegian la imaginile astea....
mie mi se pare o familie fericita, uite in ultima poza ce veseli sint copiii.

#33
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View PostValmont43, on 21 ianuarie 2016 - 11:13, said:

foarte ciudata lumea asta....la unii se iau copii doar pt.o palma sau vreun motiv aiurea iar la unii se impuiaza sobolanesc si nimeni nu pare a se sinchisi...sunt curios cum ar reactiona statul norvegian la imaginile astea....

Pe copii albi si blonzi o sa ii confiste, pe aia tigani o sa ii ignore...

#34
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Posttarmasundar, on 21 ianuarie 2016 - 09:59, said:

Ala care lupta sa bage teroristi in casele oamenilor n-are nici cel mai mic atom de latitudine sa vorbeasca despre vreo forma cat de elementara de responsabilitate.
Si care ar fi aia? Ca insusi seful BC, trimisul lui Dumnezeupe pamant le cere crestinilor sa ii primeasca pe musulmani. Nu mai zic de asociatile de caritate crestine, preocupate mai mult de refugiati decat de proprii concetateni.

View PostValmont43, on 21 ianuarie 2016 - 11:13, said:

foarte ciudata lumea asta....la unii se iau copii doar pt.o palma sau vreun motiv aiurea iar la unii se impuiaza sobolanesc si nimeni nu pare a se sinchisi...sunt curios cum ar reactiona statul norvegian la imaginile astea....
Intrebarea capcana e cum reactioneaza crestinul nostru. In nici un fel. Pentru ca una predica si alta face. Pe crestini ii vezi injurand statul norvegian pentru cativa copii, aflati la mii de kilometri, dar nu vezi o urma de revolta la situatia copiilor aflati mai aproape de el. Totul e doar ipocrizie.

#35
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postcirus6, on 21 ianuarie 2016 - 11:16, said:

mie mi se pare o familie fericita, uite in ultima poza ce veseli sint copiii.
"fericire" intr-o maghernita insalubra cu vreo 15 suflete....ar putea fi chiar si titlul unui roman...de succes Posted Image

#36
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View Postlucifer76, on 21 ianuarie 2016 - 11:19, said:

Si care ar fi aia? Ca insusi seful BC, trimisul lui Dumnezeupe pamant le cere crestinilor sa ii primeasca pe musulmani.
Tradatori, infiltrati... doar scrie ca vor fi mai multe buruieni decat grau, mai multe capre decat oi...

View Postlucifer76, on 21 ianuarie 2016 - 10:08, said:


Sigur, abuzurile asupra copiilor, zilnice la teveul din Romania sunt doar amanunte. Incestul, violul, bataia crunta, legarea cu lanturi sunt semne de intarire a familiei.
Ziceam de societatile crestine in general, nu de Vasluiul anilor 2000.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate