Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Experimentul norvegian,sau cum sa devii un cetatean model.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
143 replies to this topic

#127
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostVlad_Macarie, on 24 ianuarie 2016 - 11:13, said:


1.Familie normala sau de habotnici /pocaiti? se schimba total datele problemei.
2.Oamenii rai fac lucruri bune intr-un singur loc: tablite de inmatriculare la parnaie, sub paza, platiti cu 7 centi pe ora.
pai daca tu-i consideri habotnici pe pocaiti e clar, si pe ceilalti "normali", deci luam ca pe o gluma ce spuneai tu mai sus:

Quote

Am alte defecte, dar nu sunt prost.


#128
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

View PostLORELYAN, on 24 ianuarie 2016 - 10:59, said:

dar ca oamenii rai sa faca lucruri bune ?? nu se pune problema ?
Nu se intampla. Daca ar face lucruri bune nu ar fi rau in prima instanta.

#129
Vlad_Macarie

Vlad_Macarie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 01.01.2016
Chiar ma intrebam cand or sa inceapa sa apara baietii cu cruci si Isus in avatar si semnaturi cu citate din biblie.
Mai rasfirati, baieti.Posted Image

#130
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View PostEndgegner, on 23 ianuarie 2016 - 20:13, said:





Recunosc ca m-ai bagat in ceata. Ce vrei sa spui cu acele filtre? Da, te rog, exemple de astfel de filtre.
Contactul cu conștiința universală este întotdeauna văzut de filtre. Un creștin va vedea îngeri și demoni, un musulman îl va vedea pe Mohamed și un ateu va susține că sunt doar halucinații sau "refulări ale creierului".

#131
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostEndgegner, on 22 ianuarie 2016 - 18:24, said:

Uite cum iti explic: s-au maritat cu musulmani.

Ateii sunt oricum pe cale de disparitie, insa mai trebuie sa inteleaga si ei asta. Asa ca iti explic cum inainte sa ma mai intrebi: nu le place ori nu pot (fiindca sunt homosexuali) sa faca copii. Viitorul este al religiosilor, asa cum a fost "profetit" inca din secolul trecut.

Asocierea ateilor cu homosexualii este varful 'inteligenței´ voastre a habotnicilor ortodocsi. Pâna la urmă,vedeți-vă de homosexualii voștrii din mănăstiri. Și nu sînt exagerări !
Keep dreaming ! Nici pe departe nu va fi religios așa cum ați vrea voi.
Sper,ca în viitorul apropiat să vă intrețineți din banii voștrii cele 10 milioane de biserici și mănăstiri. Nu din banii contribuabililor.

#132
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postbenis, on 24 ianuarie 2016 - 14:35, said:

Contactul cu conștiința universală este întotdeauna văzut de filtre. Un creștin va vedea îngeri și demoni, un musulman îl va vedea pe Mohamed și un ateu va susține că sunt doar halucinații sau "refulări ale creierului".

Aha, iar filtrul tau te-a facut sa vezi toate astea si doar atat! Oare cum o fi sa n-ai niciun filtru, te-ai intrebat?

View Postcris_ncs, on 24 ianuarie 2016 - 16:11, said:


Asocierea ateilor cu homosexualii este varful 'inteligenței´ voastre a habotnicilor ortodocsi. Pâna la urmă,vedeți-vă de homosexualii voștrii din mănăstiri. Și nu sînt exagerări !
Keep dreaming ! Nici pe departe nu va fi religios așa cum ați vrea voi.
Sper,ca în viitorul apropiat să vă intrețineți din banii voștrii cele 10 milioane de biserici și mănăstiri. Nu din banii contribuabililor.

Doar ai avut impresia ca i-am asociat. Realitatea arata ca majoritatea homosexualilor sunt atei si contra religiilor care ii sfatuieste sa renunte la modul lor de viata. Nu stiu ce cunostinte homosexuale ai tu prin manastiri, insa chiar daca ar exista acolo, e destul de improbabil sa iasa in strada la paradele gay s aisi faca popularitate si sa se mandreasca cu ceea ce sunt, adica nu si-ar face propaganda decat daca sunt bolnavi mintal iar la manastire i-ar tine de mila.

#133
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostEndgegner, on 24 ianuarie 2016 - 19:41, said:

Aha, iar filtrul tau te-a facut sa vezi toate astea si doar atat! Oare cum o fi sa n-ai niciun filtru, te-ai intrebat?



Doar ai avut impresia ca i-am asociat. Realitatea arata ca majoritatea homosexualilor sunt atei si contra religiilor care ii sfatuieste sa renunte la modul lor de viata. Nu stiu ce cunostinte homosexuale ai tu prin manastiri, insa chiar daca ar exista acolo, e destul de improbabil sa iasa in strada la paradele gay s aisi faca popularitate si sa se mandreasca cu ceea ce sunt, adica nu si-ar face propaganda decat daca sunt bolnavi mintal iar la manastire i-ar tine de mila.

La fel și hoții din parlament,sînt foarte credincioși.
Am cunoscut mulți atei niciunul gay,iar cu inteligența,mult peste frații tăi de suferință.

#134
Vlad_Macarie

Vlad_Macarie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 01.01.2016

View Postcris_ncs, on 24 ianuarie 2016 - 16:11, said:

Asocierea ateilor cu homosexualii este varful 'inteligenței´ voastre a habotnicilor ortodocsi. Pâna la urmă,vedeți-vă de homosexualii voștrii din mănăstiri. Și nu sînt exagerări !
Keep dreaming ! Nici pe departe nu va fi religios așa cum ați vrea voi.
Sper,ca în viitorul apropiat să vă intrețineți din banii voștrii cele 10 milioane de biserici și mănăstiri. Nu din banii contribuabililor.

Stii vorba , sunt doar doua categorii de popi: homosexualii si pedofilii.Au fost N cazuri ultra-mediatizate si fenomenul este cunoscut.
La fel si cei din manastiri.
Evident, tot ei se gasesc sa dea sfaturi vizavi de familie si despre relatii: niste onanisti si homosexuali notorii.
Habotnicii care ii sustin de obicei sunt niste oameni cu educatie precara si IQ subunitar.

Edited by Vlad_Macarie, 24 January 2016 - 21:00.


#135
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostVlad_Macarie, on 24 ianuarie 2016 - 13:04, said:

Chiar ma intrebam cand or sa inceapa sa apara baietii cu cruci si Isus in avatar si semnaturi cu citate din biblie.
Mai rasfirati, baieti.Posted Image
chiar nu intru in categoriile mentionate de tine, detest BOR si pe majoritatea habotnicilor....
spuneai ca esti matematician...
stiai ca Nicolas Copernic era preot catolic? dar despre Gregor Mendel fondatorul geneticii stiai ca a fost calugar?
adica una e sa detesti prozelitismul si alta e sa fi impotriva bisericii repetand clisee si prejudecati la nesfarsit si negand rolul pe care acesta l-a avut in momentele sale

#136
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postcris_ncs, on 24 ianuarie 2016 - 20:49, said:

La fel și hoții din parlament,sînt foarte credincioși.


Am cunoscut mulți atei niciunul gay,iar cu inteligența,mult peste frații tăi de suferință.

Asta nu se poate stabili cu exactitate decat daca sunt supusi testului cu detectorul de minciuni.

Nu vrei sa iti fac eu cunostinta cu cativa atei gay?

Edited by Endgegner, 24 January 2016 - 22:08.


#137
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View PostEndgegner, on 24 ianuarie 2016 - 19:41, said:



Aha, iar filtrul tau te-a facut sa vezi toate astea si doar atat!
Posibil.

View PostEndgegner, on 24 ianuarie 2016 - 19:41, said:



Oare cum o fi sa n-ai niciun filtru, te-ai intrebat?




Eu unul recunosc că nu sunt pregătit pentru așa ceva.. peste 99.9% din oameni nu sunt.

#138
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostArkenton, on 27 ianuarie 2016 - 12:29, said:

"Anglia va fi preluată de noi! Nu mai este o țară creștină!”
Da, asta se pare ca va fi noul sport islamist. Preluarea de tari crestine si islamizarea lor. Occidentul mai ales, a fost mereu "deschis" la nou.
Ei sunt mai "open minded".   Parca vad occidentalii dedandu-se unui islamism frenetic, dupa o lunga perioada de "stagnare spirituala".Posted Image

Edited by johnnickelby, 27 January 2016 - 13:42.


#139
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
Eu am cunoscut straini pe la expozitii chinologice, adica oameni care au acelasi hobby ca si mine.
Retin ca am vorbit cu o baba din norvegia la o expozitie din Tg. Mures:
Era modesta, imbracata simplu, nu avea aere de superioritate si nu-mi parea genul inabordabil.
A raspuns cu politete la toate intrebarile mele si a pus si ea intrebari despre Romania.Engleza ei era "jos palaria".

#140
Aunti

Aunti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.01.2016

View Postf300, on 21 ianuarie 2016 - 08:45, said:

interesant articolul

Reacție: mai mulți români au furat mașini din Oslo pentru că nu erau îngrijite corespunzător

Inconştienţa autorităţilor norvegiene pare a se întoarce acum împotriva lor. Mai precis, demonstraţiile de solidaritate cu familia de români din Norvegia nu au rămas fără ecou.  Îngrijoraţi de tratamentul neadecvat pe care îl primesc maşinile locuitorilor din Oslo, în special cele scumpe, mai mulţi români îmbrăcaţi în straie populare au pus piciorul în prag şi au decis să ia "în custodie" mai multe limiuzine care se pare că purtau semne vizibile a violenţei şoferului.

"Dacă vă uitaţi mai bine, schimbătorul de viteze este zgâriat. Un bec nu merge iar cauciucurile nu sunt de iarnă. Vă daţi seama că nu puteam rămâne indiferenţi, aşa că am luat maşina. Nu vrem decât să se facă dreptate şi aceste maşini să fie tratate aşa cum se cuvine. Vă asigurăm că la noi vor avea parte de toată atenţia", a declarat managerul Departamentului pentru Protecția BMW şi Mercedes, filiala Oslo, care a şi montat două cruciuliţe pe parbriz.
Cel mai "şifonat" a ieşit un om de afaceri, posesor a cinci autoturisme de lux, acesta fiind şi primul vizat de ancheta Departamentului. "Ne-am autosesizat după ce am avut semnale că proprietarul abuzează în mod repetat cele cinci maşini, dar mai ales după ce omul nostru din teren ne-a confirmat că garajul era deschis. În acest moment maşinile sunt în siguranţă şi am declanşat o anchetă menită să arate în ce ţară este mai bine să ruleze aceste maşini", a menţionat o sursă.
Precis ai nimerit intr-un oras ospiciu-stii bancu-la un spital de nebuni vine in vizitå o comisie ministerialå,si directorul prezintå unii pacienti si simptome:asta se crede sfintu Petru,asta se crede arhanghel,asta se crede sf.Maria-si seful comisiei intreabå: cu atåtia sfinti dar Dumnezeu cine este?-Ala sant eu ,råspunde directorul.

#141
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View PostVlad_Macarie, on 24 ianuarie 2016 - 20:58, said:

Stii vorba , sunt doar doua categorii de popi: homosexualii si pedofilii.Au fost N cazuri ultra-mediatizate si fenomenul este cunoscut.
La fel si cei din manastiri.
Evident, tot ei se gasesc sa dea sfaturi vizavi de familie si despre relatii: niste onanisti si homosexuali notorii.
Habotnicii care ii sustin de obicei sunt niste oameni cu educatie precara si IQ subunitar.
La fel as putea spune io ca nu exista decat atei psihopati sau nevrotici, si ca toti au moralitate dubioasa, niste mega-ipocriti notorii etc.
Ti-ar place sa auzi asemenea ''adevaruri bine cunoscute'' din partea mea?

#142
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostGrajdarul_Moralist, on 21 ianuarie 2016 - 07:46, said:

Combinand astea cu fraza ,,persoanele religioase sunt proaste,idioate,etc.'',,Religia e un fals'',se urmareste lepadarea cu buna stiinta a oamenilor de ceea ce cred,exact ce vrea satana.
Se urmareste controlarea completa a dorintelor,ideilor si gandirii individului prin indoctrinare masiva
Sau poate că se doreşte făurirea unor cetăţeni demni de secolul 21 şi nu epoca medievală.

https://qz.com/84583...ntury-citizens/
A quiet education revolution worldwide is giving kids the skills to be 21st-century citizens

#143
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,545
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde ce se înţelege prin cetăţean demn de secolul 21. Dacă eşti învăţat cu toleranţa în sensul că nu toţi sunt la fel (de exemplu unul preferă să asculte muzică de pe casetă, altul de pe telefon) e o.k., dar atunci când se ajunge la "toţi suntem egali, dar unii au mai multe drepturi" nu e bine, la fel cum nu e bine nici să fii educat să nu judeci anumite decizii care cică sunt luate pentru binele tău.
Da, ştiu că îmi veţi sări în cap că o dau iară cu obsesiile mele, dar în Norvegia adio anul ăsta emisie radio în F.M. (va fi numai D.A.B.), deşi 66% din Norvegieni vor F.M. şi F.M.-ul nu e o chestie care să zicem e echivalentă cu dorinţa de a arunca gunoaie pe stradă sau de a merge cu rable pericol public.

#144
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Ba, este aceași chestie, banda e limitată, unde sunt multe posturi se produc "accidente" adică interferențe, eu în Timișoara pe vremuri ascultam posturi de la sârbi, acum nici astea locale nu mai merg bine prin oraș, pentru că sunt prea multe.
Toleranța exagerată nu merge, așadar, nici în tehnologie, nici în domenii sociale. Merge doar în spațiul privat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate