Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Insule si nu numai

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
livs_livs

livs_livs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 24.07.2007
Mda. Cu minimul de 6 luni ai dreptate. Dar 100 e prea mult pentru mine. Raman la varianta de firma de curatenie :)

#20
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postlivs_livs, on 22 ianuarie 2016 - 22:51, said:

Mda. Cu minimul de 6 luni ai dreptate. Dar 100 e prea mult pentru mine. Raman la varianta de firma de curatenie Posted Image

Daca tot esti axat pe firma de curatenie,hai in Irlanda,aici e la mare pret asa ceva.

#21
Clau_UK

Clau_UK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.11.2014

View Postady_77, on 26 ianuarie 2016 - 00:55, said:

Daca tot esti axat pe firma de curatenie,hai in Irlanda,aici e la mare pret asa ceva.

Omul vrea o tara calduroasa..daca se duce in Irlanda innebuneste de la ploaie, zic asta pentru ca am locuit acolo si tocmai de asta am si plecat, vremea te omoara iar banii care-i faceam acolo, ii fac in alta parte.

Edited by Clau_UK, 07 September 2016 - 14:40.


#22
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017
Ce stiti despre insulele azore? la prima vedere se prezinta destul de bine ca varianta.

#23
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Pai uite stiu c-o sa le loveasca uraganul Ofelia: http://www.businessi...reland-2017-10/

#24
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Pentru clima, Tenerife si Madeira par cele mai bune. Dar, trebuie vazuta legislatia locala, invatata limba spaniola/portugheza, studiata piata, deci trebuie mutat acolo pe termen lung pe banii tai la inceput. In Tenerife de ex. ar merge un ghid daca ai avea un microbuz, sa plimbi grupuri de turisti pe vulcan, pe plaje, prin munti...ar mai merge inchirieri biciclete, eu nu prea am vazut.

#25
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017
Sub apa...

#26
Lawnmower

Lawnmower

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.07.2009
Cand am fost in Santorini (Grecia) am vazut imigranti care si-au deschis afaceri acolo: o tipa avea o galerie de arta (tipa picta si facea tot felul de obiecte din sticla, sacose etc) si un fotograf (sesiuni de fotografii pentru cupluri, ii plimba in masina prin toata insula).

Nu stiu cat de profitabile sunt afacerile, sau daca sunt numai sezoniere.

#27
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,215
  • Înscris: 02.09.2014

View Postlivs_livs, on 20 ianuarie 2016 - 21:11, said:

Salutare si un an minunat tuturor. Ca tot romanul plecat pe unde a nimerit si dornic de relocare, vreau sa cer o parere celor mai "plimbati" decat mine. Mai precis, vreau sa ma mut intr o zona calda, parte a UE ( mai simpla treaba) si unde as putea face o mica afacere, fara opozitie din partea localnicilor. Pana acum, am tot cautat si, se pare, ca cel mai ok pentru ce vreau eu ar fi Tenerife sau Barcelona. Am avut idei legate de Malta, dar mi au trecut, si ma mai bate gandul sa vad cum e Sardinia. De aceea, vreau sa ii intreb pe cei care au fost/sunt acolo, ce parere au de zonele respective? Si aici nu ma refer la "mama, ce misto e, e cald, au plaje si nu s tantari". Elemente de genul asta, gasesc pe Google. Ma intereseaza m mult factorul uman ( gen, in Malta, casele sunt igrasioase si nu au copaci, localnicii cam betivi etc) . Eventual, idei de alte zone care sa se incadreze in cerinte? Multumesc
Daca vrei sa scapi de mafie, ia-ti gandul de la Sardinia!Posted Image  Nici musca nu zboara pe insula aia fara voia mafiei locale, darmite sa faci afaceri fara sa le dai taxa de protectie! Eu mi-am deschis ceva in Piemonte, are legatura cu agricultura, am gasit un client engrosist serios si afacerea merge ok. In Piemont sunt multi romani care si-au dechis mici magazine cu produse romanesti. Numia in oraseleul pricajit in care stau eu (30.000 de locuitori) sunt doua, in alte doua sate invecinate doua alte magazine romanesti....degeaba are Italia o gastronomie senzationala ca romanul tot de sarmale, ciorba si bere la pet e indragostit....Posted Image Nu ti-as recomanda Barcelona, nu cunosc mediul de afaceri de acolo, dar stiu foarte bine (sunt cetatean spaniol) ca sunt probleme cauzate de tentativa de secesiune catalana. In Spania situatia politica e foarte tulbure, mai ales in Catalonia si zau ca nu mi-as deschide o afacere acolo, nu atata timp cat e tambalaul cu secesiunea...

Edited by Costel2014, 23 December 2019 - 15:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate