Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ponturi ? Voi cum jucati ? De jucat, jucati, dar si castigati ?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016

 Dribbl3r, on 20 ianuarie 2016 - 15:45, said:


Acestea sunt sisteme de joc gresite, eu am descoperit un sistem de joc la pariuri in care ai sansa de castig 95% , eu spre exemplu am un profit lunar undeva la 30000 ron, la o investitie initiala de 10000 ron

auzi, Dribbl3r, NU EXISTA ASA CEVA...."eu am descoperit un sistem de joc la pariuri in care ai sansa de castig 95%" ....ce urmeaza? contra unei sume, esti dispus sa il expui pe privat? Posted Image

#20
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007

 Capo_Bastone, on 20 ianuarie 2016 - 15:49, said:


auzi, Dribbl3r, NU EXISTA ASA CEVA...."eu am descoperit un sistem de joc la pariuri in care ai sansa de castig 95%" ....ce urmeaza? contra unei sume, esti dispus sa il expui pe privat? Posted Image

De ce as cere bani, nu ofer predictii si nici meciuri aranjate, este un sistem de joc din care eu fac profit, si atat. Daca el va dori sa stie ii voi spune in privat.

#21
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016

 Capo_Bastone, on 20 ianuarie 2016 - 15:49, said:


auzi, Dribbl3r, NU EXISTA ASA CEVA...."eu am descoperit un sistem de joc la pariuri in care ai sansa de castig 95%" ....ce urmeaza? contra unei sume, esti dispus sa il expui pe privat? Posted Image

PS:Daca te referi la sistemul Martingale, ai avea ceva sanse, dar iti trebuie fonduri sa il sustii
PS2: la ruleta e bun, functioneaza, testat-garantat, dar la fel iti trebuie fonduri.....
PS3: nu ma intrebati de ce nu il mai joc....eu sunt facut sa imi castig banii muncind, nu mana intinsa sau castiguri fara "sudoare"

#22
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007
1. Nu inteleg dc iti dai reply singur
2. Este un sistem facut prin probabilitatea unui mod de pariere activ de catre mine, probabil este cunoscut la gama larga dar nu cred ca este utilizat, nu consider ca l-am conceput ci doar l-am imbunatatit

#23
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
cred ca mai am undeva pe pc-ul de acasa, un ghid scos de ceva matematician.cu acel ghid , aveai sanse sigure de castig.problema 1 : nu am 12 ore/ zi timp liber sa pariez non stop. problema 2: nu am nervi sa stau 12 ore/zi sa ma uit la niste cacaturi de rezultate.

cred ca sunt 2 ani de cand nu am mai jucat dar pot sa zic ca jucam in fiecare week-end, sambata si duminica si jucam 3 lei pe zi doar suprize si biletul facut sa aiba cota 200 si putin peste pentru ca la publicbet daca ai cota peste 200 si pierzi un meci castigi de 10x suma pariata.am si castigat dar am si pierdut.per total sunt pe plus pentru ca erau castigurile mari. din 3 lei sa scoti 600 si putin  e cale lunga pana sa ii pierzi. pe de alta parte singurul motiv pentru care jucam era sa ma uit mai cu patima la unele meciuri:) nu am mai jucat ca nu am mai avut timp

#24
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014

 Capo_Bastone, on 20 ianuarie 2016 - 15:53, said:


PS:Daca te referi la sistemul Martingale, ai avea ceva sanse, dar iti trebuie fonduri sa il sustii
PS2: la ruleta e bun, functioneaza, testat-garantat, dar la fel iti trebuie fonduri.....
PS3: nu ma intrebati de ce nu il mai joc....eu sunt facut sa imi castig banii muncind, nu mana intinsa sau castiguri fara "sudoare"
Nu si cand iti da 17 negre consecutive.:D

#25
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016

 balios, on 20 ianuarie 2016 - 16:28, said:

Nu si cand iti da 17 negre consecutive.Posted Image

cum spuneam la PS2: iti trebuie fonduri sa il sustii....eu nu jucam numai pe negru sau numai pe rosu....tineam sistemul, alternand culorile...

#26
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014
Credca de fapt nu ai jucat niciodata. Daca ai fi facut-o, ai fi stiut ca schimbi culoare doar atunci cand iti da. Si te ti de ea pana iti da. Deci daca iti da de 10 ori neagra, trebuie sa pariezi tot pe neagra si a 11-a runda. De asemenea ai mai fi stiut si ca au o suma maxima pe care poti sa o pariezi. Si daca incepi cu 10 lei si dublezi mereu, la a 8-a neagra deja trebuie sa faci pariu de 5200 de lei. La a 15-a neagra ar fi pariul de cateva zeci de mii de euro. Pariu pe care nu il poti plasa la o ruleta la care poti paria si 10 lei. Deci hai sa nu mai dam sfaturi proaste auzite la o samanta in fata blocului.

#27
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

 Capo_Bastone, on 20 ianuarie 2016 - 15:06, said:

3 meciuri pe bilet, tin minte ca pariasem tot salariul (in jur la 2000 lei), 2 iesisera deja, mai asteptam ultimul meci, pe Anderleht cu o petarda de la ei de pe ultimele locuri...3-0 la pauza pt Anderleht, deja visam, bucurie, alea alea.....final 3-3.......adio salariu....adio bilete...

Pai bai prietene, cum naiba sa-ti pariezi salariul?

Joaca 100-200 de lei pe luna,daca vei castiga, mai bagi din banii castigati, dar nu mai mult.



Se poate juca Martingale pe egaluri ,dar iti trebuie banca uriasa, si teoretic sunt sanse sa si pierzi tot. Plus de asta, inseamna castig venit la o perioada mare de timp de la inceperea sistemului, ceea ce nu prea convine pariorilor :)

Edited by Damascus77, 20 January 2016 - 18:53.


#28
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016
Bai prietene, bai lup moralist ce esti, daca nu stii datele problemei, ce tot atata superioritate in vorbele tale. Ti-as putea face o lista, de ce ar avea nevoie cineva urgenta de bani: de la medicamente la pret redus de la 12000 lei la 4000 lei, pana la ajutatea unui prieten la necaz. Intre ele, ramane la imaginatia ta. Dar la cum ai vazut tu problema, nu cred ca iti poti imagina prea multe. 💇


#29
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Povesti.

Asta e un exemplu de prostie, sa-ti pariezi salariul .

Ia uite ce zici aici

 Capo_Bastone, on 20 ianuarie 2016 - 15:53, said:

.eu sunt facut sa imi castig banii muncind, nu mana intinsa sau castiguri fara "sudoare"

Acuma cum e, esti facut sa iti castigi banii muncind sau pariind tot salariul? :lol:


In fine, aici discutam despre cum pariem, nu despre cum nu mai pariem, dupa ce ne-am pierdut salariul

#30
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 Dribbl3r, on 20 ianuarie 2016 - 15:51, said:



De ce as cere bani, nu ofer predictii si nici meciuri aranjate, este un sistem de joc din care eu fac profit, si atat. Daca el va dori sa stie ii voi spune in privat.
Da, sigur. Poti spune si aici, dar daca vrei îmi poti trimite PM.
Mulțumesc frumos!

#31
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016

 Damascus77, on 20 ianuarie 2016 - 19:23, said:

Povesti.

Asta e un exemplu de prostie, sa-ti pariezi salariul .

Ia uite ce zici aici


Acuma cum e, esti facut sa iti castigi banii muncind sau pariind tot salariul? Posted Image


In fine, aici discutam despre cum pariem, nu despre cum nu mai pariem, dupa ce ne-am pierdut salariul

Si ca sa inchidem, daca citeai ce am scris, am jucat 15 ani. De 2 ani nu mai joc, de cand "mi-a venit mintea la cap". Am constientizat ca "eu sunt facut sa imi castig banii muncind, nu mana intinsa sau castiguri fara "sudoare" ". O zi buna Posted Image

#32
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 Capo_Bastone, on 21 ianuarie 2016 - 08:22, said:



Si ca sa inchidem, daca citeai ce am scris, am jucat 15 ani. De 2 ani nu mai joc, de cand "mi-a venit mintea la cap". Am constientizat ca "eu sunt facut sa imi castig banii muncind, nu mana intinsa sau castiguri fara "sudoare" ". O zi buna Posted Image
Asa si eu, dar tot ma incanta sa castig si eu niste bani asa cum fac altii. Dar orice as face nu reusesc, si mi-e ciuda.

 Lowrider, on 20 ianuarie 2016 - 00:31, said:



4. Accidentari
5. Suspendari
6. Starea vremii
7. Evenimente speciale gen antrenor nou, galerie lipsa, etc
1. De unde afli toate astea ?
2. Contează starea vremii asa de mult ?
3. Cum influențează un meci lipsa galeriei sau un antrenor nou ? La ce evenimente speciale te referi si cum influențează acestea rezultatul unui meci ?

#33
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

 KHISHCHNIK, on 21 ianuarie 2016 - 18:00, said:



1. De unde afli toate astea ?
2. Contează starea vremii asa de mult ?
3. Cum influențează un meci lipsa galeriei sau un antrenor nou ? La ce evenimente speciale te referi si cum influențează acestea rezultatul unui meci ?

Cat timp iti pui asemenea intrebari nu ai voie sa pui nici macar un pariu pentru ca ar fi egal cu a arunca banii in soba.

De unde crezi ca poti afla accidentatii si suspendatii? Google stie el multe saracul, trebuie doar sa-l scarmeni putin sa vomite tot ce stie.
Daca tu pariezi pe Over goluri crezi ai aceleasi sanse sa-ti iasa cand pe teren ai soare si 25 de grade ca atunci cand ploua cu galeata si este frig de le este team jucatorilor sa iasa de la vestiare?
Exista multe, chiar foarte multe echipe care cand joaca acasa au 12 jucatori pe teren, cei 11 care joaca plus galeria care tine locul jucatorului numarul 12.
Deasemenea exista echipe care cand joaca in deplasare, sau pe teren propriu dar fara public datorita unei sanctiuni joaca prost.
Un antrenor nou aduce idei noi, bune sau proaste, care modifica sistemul de joc si poate schimba soarta unei partide.
Trebuie sa tii cont de rivalitati intre echipe, de meciurile anterioare/posterioare pe care le-au jucat/le vor juca echipele in cauza. De multe ori antrenorii "odihnesc" jucatori importanti pentru urmatorul meci daca este mai important decat cel pe care vrei sa pariezi.
Daca ar juca in Catalunya Barcelona impotriva celor de la The Strongest ce sanse de reusita le-ai acorda catalanilor?
Dar daca ar juca pe stadionul Hernando Siles in Bolivia ce sanse de reusita le-ai acorda si de ce?
Dar daca ar juca in Peru contra Union Minas pe stadionul Daniel Alcides Carrión?

Astea sunt exemple de detalii de care trebuie sa tii cont daca vrei sa incepi sa castigi la pariuri.

#34
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 kevin_mitnick, on 28 ianuarie 2016 - 00:20, said:


Am vrut sa ii zic si eu asta. Dar initiatorul e genul de persoana careia daca ii spui asta, te injura. Zice ca ai ceva impotriva lui. Ma mira faptul ca inca nu ti-a raspuns.
Nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta.

 teknotronik, on 25 ianuarie 2016 - 23:52, said:

Daca ar juca in Catalunya Barcelona impotriva celor de la The Strongest ce sanse de reusita le-ai acorda catalanilor?
Dar daca ar juca pe stadionul Hernando Siles in Bolivia ce sanse de reusita le-ai acorda si de ce?
Dar daca ar juca in Peru contra Union Minas pe stadionul Daniel Alcides CarriĂłn?

Astea sunt exemple de detalii de care trebuie sa tii cont daca vrei sa incepi sa castigi la pariuri.
Explică,te rog, fiecare din exemplele pe care le-ai dat.
Mulțumesc anticipat !

#35
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
"Daca ar juca in Catalunya Barcelona impotriva celor de la The Strongest ce sanse de reusita le-ai acorda catalanilor?
Dar daca ar juca pe stadionul Hernando Siles in Bolivia ce sanse de reusita le-ai acorda si de ce?

In Catalunya Barcelona este obisnuita sa joace fiind terenul lor si au si cateva zeci de mii de suporteri, unde crezi ca se inclina balanta probabilitatilor?
Stadionul Hernando Siles este situat la 3600 de metri deasupra nivelului marii, cat crezi ca ar rezista sa alerge catalanii la o asemenea altitudine?

https://es.wikipedia..._Hernando_Siles

Dar daca ar juca in Peru contra Union Minas pe stadionul Daniel Alcides CarriĂłn?

Pe asta ce sa mai spun la 4378 de metri peste nivelul marii? Ar avea toate sansele peruanii sa joace miuta cu toate vedetele catalanilor pentru ca sunt obisnuiti sa alerge la o asemenea altitudine 90 de minute."

https://es.wikipedia...ides_CarriĂłn

Oricum sfatul meu este in continuare sa te lasi de pariuri, nu cred ca sunt pentru tine.

Edited by teknotronik, 03 February 2016 - 20:11.


#36
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

 teknotronik, on 03 februarie 2016 - 20:11, said:

"Daca ar juca in Catalunya Barcelona impotriva celor de la The Strongest ce sanse de reusita le-ai acorda catalanilor?
Dar daca ar juca pe stadionul Hernando Siles in Bolivia ce sanse de reusita le-ai acorda si de ce?

In Catalunya Barcelona este obisnuita sa joace fiind terenul lor si au si cateva zeci de mii de suporteri, unde crezi ca se inclina balanta probabilitatilor?
Stadionul Hernando Siles este situat la 3600 de metri deasupra nivelului marii, cat crezi ca ar rezista sa alerge catalanii la o asemenea altitudine?

https://es.wikipedia..._Hernando_Siles

Dar daca ar juca in Peru contra Union Minas pe stadionul Daniel Alcides CarriĂłn?

Pe asta ce sa mai spun la 4378 de metri peste nivelul marii? Ar avea toate sansele peruanii sa joace miuta cu toate vedetele catalanilor pentru ca sunt obisnuiti sa alerge la o asemenea altitudine 90 de minute."

https://es.wikipedia...

Oricum sfatul meu este in continuare sa te lasi de pariuri, nu cred ca sunt pentru tine.
Stoke vs Everton: 6 feb. 2016, ora 17:00, Anglia, Premier League
Cote 1-x-2: 2.89  3.37 2.62
Scor: 0-3 pentru Everton
In clasament, inainte de meci, Stoke era pe locul 8 si Everton pe 12 iar la puncte Stoke avea vreo 5 si Everton -4 sau pe acolo.
Ca si forma, Stoke era cu doua-trei locuri mai sus decat Everton.
In ultimele 5 intanliri dintre cele doua echipe, Stoke a castigat de fiecare data.
Everton vine sa joace dupa doua egaluri precedate de alte doua meciuri in care a fost invinsa. Stoke urma sa joace acasa, deci in avantaj, plus de asta, ultimul meci era unul cu victorie, deci avea si moralul ridicat, dar si sustinere, jucand acasa.
Everton a castigat in 80-90% din cazuri doar cand a jucat acasa, in rest, in deplasare, cand a jucat cu Stoke, ori a pierdut, ori a scos un egal amarat. Acum Everton urma sa joace in deplasare, prin urmare scorul urma sa fie, conform statisticilor, egal sau victorie pentru Stoke.
Jucatori accidentati, dintre cei care dau de obicei goluri: Nu are. In schimb, Lukaku Romelu, cel care da cele mai multe goluri la Everton, figura ca accidentat. Prin urmare inca o sansa ca sa castige Stoke.
[ http://i64.tinypic.com/rrlffa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apropo, ce arata tab-ul "Assists" ?

Si cum s-a desfasurat meciul:
http://www.flashscor...ye3/#sumar-meci
[ http://i66.tinypic.com/fva6ar.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum explici ca a castigat Everton si nu Stoke desi ca Stoke a avut toate avantajele posibile ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate