Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Ma tot suna un numar ciudat!

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
:) va multumesc pentru sfaturi. Eu citisem cu ceva vreme in urma (nu mai stiu exact pe unde) ca poti fi sunat de la numere din astea ciudate si daca raspunzi risti sa fii tu taxat, ca nu mai poti inchide convorbirea si alte prostii din astea. De asta am zis sa va intreb pe voi. Eu unul, nu am mai vazut pana acum numere care se termina in #, exceptie cele de la operatorii de telefonie mobila (*100# etc).

#20
igivan

igivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.05.2014

 mlaurp84, on 19 ianuarie 2016 - 11:16, said:

De cateva zile, ma suna in fiecare zi urmatorul numar: 264403860# .  Nu am raspuns de frica sa nu fiu suprataxat. A mai patit cineva ceva in genul asta? Mentionez ca nu am scris numarul pe niciun site ciudat si nu am instalata vreo aplicatie ciudata.


sa nu raspunzi, ca-ti baga un virus in telefon care-ti blocheaza mintea. iar ochii ti se bulbuca atunci cand vorbesti.

#21
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Daca tot ti-e frica sa raspunzi ti-e frica sa il bagi in lista neagra? Cam oricare smartphone are call blocker iar aplicatii sunt cu gramada.

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,340
  • Înscris: 01.12.2001

 mlaurp84, on 19 ianuarie 2016 - 15:42, said:

Eu citisem cu ceva vreme in urma (nu mai stiu exact pe unde) ca poti fi sunat de la numere din astea ciudate si daca raspunzi risti sa fii tu taxat, ca nu mai poti inchide convorbirea si alte prostii din astea. De asta am zis sa va intreb pe voi.
Deci inca nu ai prins faza aceea cand raspunzi si iti iese o mana din galena si iti sterpeleste portofelul? Posted Image

Edited by dorin_2k, 19 January 2016 - 18:54.


#23
cristapone

cristapone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.05.2009
264403860# e suportul de la samsung sau ma rog asta era cand m-a sunat pe mine.

#24
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Cand suna cineva cu numere ciudate daca esti pe cartela Vodafone cea mai buna solutie este sa activezi vorbesti, net primesti. Nu call blocker si deastea. Asa te alegi cu internet gratis :D

#25
tzopinel

tzopinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 02.03.2017
Eu eram, vând nuci de cocos, cum în ultima vreme am un stoc mai mare, încep să sun așa, la plezneală. :P

#26
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Am primit si eu acum.telefon de la acest număr,nu am raspuns ,până la urma cine suna de pe acest număr?

Deci e se la samsung ,sa ma sune sa ma întrebe de televizor, da ce număr e din România /interior sau ?

Edited by cut3ryan, 02 March 2018 - 10:56.


#27
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Samsung apeleaza cu numar fix de Romania de Cluj.

#28
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Exact acelasi numar m-a sunat si pe mine 264403860# , nu am raspuns, fiind deja angajat in alta convorbire telefonica. Si cu siguranta nu voi suna inapoi. De curiozitate, s-a aflat care este treaba cu nr de telefon ?

#29
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008
Grija mare la spam international, sunt indivizi din Rusia, China, Africa care inchiriaza numere premium si apeleaza random prin diverse mijloace automate. Daca raspunzi dupa 2-3 sec se inchide apelul (nu platesti). Daca suni inapoi, luna viitoare te uiti pe factura.

#30
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Am raspuns intr-un final de dimineata pe la 930, sunt unii din cluj care fac un sondaj pentru samsung (De fapt , cred ca sunt chiar de la samsung). Am avut telefonul in service la ESD si m-au intrebat cum a fost, balarii cu alte cuvinte. Le-am specificat de numarul dubios, au zis ca sunt constienti de "problema". Desi vad ca topicul asta are ceva ani, probabil ca nu ii intereseaza...

Atentie, vorbesc de numarul strict din topic, este acelasi, culmea. Sa nu luati vreo alta teapa cu vreun numar similar dupa ce cititi acest thread...

#31
Gabriel19852019

Gabriel19852019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2019
acest numar este al companiei Samsung.

am avut la reparat, in service-ul Depanero un tv Samsung achizitionat de la Emag.
din call centerul Samsung, de pe acest numar, am fost sunat pentru a fi intrebat daca am fost multumit de serviciile de reparatie si sa acord niste note.

cam ciudat nr de tel, dar probabil este un nr de centrala .
puteti raspunde fara probleme

o zi buna!

#32
Gabriel19852019

Gabriel19852019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2019
acest numar este al companiei Samsung.

am avut la reparat, in service-ul Depanero un tv Samsung achizitionat de la Emag.
din call centerul Samsung, de pe acest numar, am fost sunat pentru a fi intrebat daca am fost multumit de serviciile de reparatie si sa acord niste note.

cam ciudat nr de tel, dar probabil este un nr de centrala .
puteti raspunde fara probleme

o zi buna!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate