Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Ce vreau? Laptop. Ce ofer? O naveta de bere la usa ta daca aleg modelul propus de tine. Daca nu-ti place berea, ne intelegem.

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
Ce vreau? Laptop. Ce cumpar? Un rahat.

#38
danhardy7

danhardy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2012

View Postjegmihai, on 19 ianuarie 2016 - 17:10, said:

Dar cine ti-a recomandat tie Asus X555LB ?  

In 2000 de lei aveai Acer E5 care e mai bun ca Inspiron la toate capitolele. Sa nu mai zic de plasticul de calitate slabuta de pe Inspiron-urile low-cost.

Iti recomand sa anulezi comanda.

Calitatea la plastic o sa vad cand primesc aparatul, oricum nu ma astept la prea mult, dar macar sper.

View Postmarius_fenchea, on 19 ianuarie 2016 - 17:17, said:


Sa fie intr-un ceas bun! Sa faci un mic review cand iti vine comanda si sa ne spui plusurile si minusurile sa le stim si noi!

Multumesc, o sa fac.

View Postcosstica, on 19 ianuarie 2016 - 17:40, said:

Ce vreau? Laptop. Ce cumpar? Un rahat.

Ce sa-i faci, unora le place si rahatul.

#39
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013
Are performante de laptop de ~1600 lei cu i3 si 920M. Sa-l stapanesti sanatos!

#40
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

View Postdanhardy7, on 18 ianuarie 2016 - 23:49, said:


-poti estima cost pentru cei 4gb ram +?
-cam in cat timp moare SSD-ul?
-cam cat de des sa-mi fac backup de frica ca-mi moare SSD-ul, nu am mai avut
-de ce se fereste toata lumea de Acer?
-prea multe intrebari?

- in jur de 100 lei
- daca te referi la celulele uzate, folosire normala vreo 10-20 ani. Dar ca orice componenta electronica poate pica oricand
- depinde cat de importante sunt datele.
- Nu stiu. La fel ca si ceilalti producatori au si modele bune si modele ieftine..
- Nu neaparat

Vad ca e cam tarziu, dar nah ...

#41
danhardy7

danhardy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2012

View PostAMETHIST, on 20 ianuarie 2016 - 15:44, said:

- in jur de 100 lei
- daca te referi la celulele uzate, folosire normala vreo 10-20 ani. Dar ca orice componenta electronica poate pica oricand
- depinde cat de importante sunt datele.
- Nu stiu. La fel ca si ceilalti producatori au si modele bune si modele ieftine..
- Nu neaparat

Vad ca e cam tarziu, dar nah ...

Nu e niciodata prea tarziu, ultimul laptop HP de la eMag m-a tinut 6 luni, l-am trimis in service si mi-am recuperat banii. Sa vedem cat o sa tina asta.

#42
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Multi zic de Acer ca sunt proaste la constructie, dar am pus mana pe un Acer Timeline si cel putin la prima vedere era mult peste HP probook ...

#43
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012
Laptop Asus X550ZE cu procesor AMD Quad Core FX-7600P 2.70GHz, FullHD, 16GB, 1TB, AMD Radeon R7 M270 DX 2GB .
2000 de lei , il are de vreo 4 luni , ce parere aveti, ar merita ?

#44
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Daca nu are garantie in nici un caz.

#45
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008
ASUS-ul acela are procesor aproape de performantele I3 5010u http://www.notebookc...ist.2436.0.html
http://www.notebookc...ist.2436.0.html - AMD Quad Core FX-7600P 2.70GHz

Placa videoR7 M 270 :http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R7-M270.139590.0.html
Mai are destul pana la 940M al Nvidia dar mai bun decat 920M
Daca ai garantia inca 1an si 8 luni.....e ok. pretul corect as zice.

View PostAMETHIST, on 20 ianuarie 2016 - 22:22, said:

Multi zic de Acer ca sunt proaste la constructie, dar am pus mana pe un Acer Timeline si cel putin la prima vedere era mult peste HP probook ...

Na Timeline-ul este un fel de ProBook de la Acer dar cred totusi ca ProBook-ul are costructie mai buna. Oricum aici vorbim de seria semi Business ori business wanna be.
Un Aspire normal este sub ProBook la constructie am si eu unul, cumparat din sfarsit de octombrie.
Faza este ca la Acer componentele sunt mai ieftine asamblate in intreg dar calitatea este sub HP ProBook, la ProBook mai ai si un slot M2(nu la toate modelele)
Sa ai elemente metalice nu este o idee proasta de asemenea da o senzatie de inchegare si calitate.
In general Acer-ul nu face laptopuri asa de proaste precum renumele dat de seriile low- entry(alea care se strica la toti producatorii) dar nici nu are aceeasi calitate ca si HP-ul la seriile High si Mid.

#46
danhardy7

danhardy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2012
Am primit laptopul sambata, prima impresie cand desfaci cutia este ca ti s-a livrat un cofraj de oua, insa cand am scos laptopul am ramas placut surprins, exteriorul este din plastic argintiu insa pare a fi metalic, in relief. Tastatura cam la fel ca la toate laptopurile din gama asta, butoanele de la touchpad foarte enervante, ex. daca apesi butonul click stanga pe un icon si-l tii apasat, se comporta ca si cum ai vrea sa muti iconul(oricum nu-l folosesc). Suprafata de langa touchpad "palm restu", nu stiu cum sa o descriu, parca ar fi siliconata, cred ca o sa fie un magnet de praf.
Partea 2, am pus pe el Windows 10 Pro, s-a instalat mai mult singur, nu am avut nici o problema cu driverele, chiar nu a fost nevoie sa caut nici un driver manual, le-a gasit si instalat aproape singur pe toate. Dupa cateva setari la interfata windowsului, cred ca mi-am gasit un nou prieten, deci windows 10 pe acest laptop se misca fenomenal de rapid fata de windows 7 pe HP-ul dinainte cu 4GB, nici nu se pot compara.

Nu am facut alte teste pe laptop, nici nu am probat inca jocuri pe el, nu sunt prioritate, dar in browsere cu multe taburi deschise, flashuri, pagini care se tot reincarca singure, momentan si laptopul si windowsul se comporta de minune, ecranul arata bine, culori foarte vii, sunt foarte foarte multumit.

Revin pe viitor daca apar alte bube.

#47
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008
Sa il stapanesti sanatos! Multumim de review-ul facut!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate