Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Asigurare facultativa locuinta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Aveti o astfel de asigurare ?
Si daca da , unde ?
Ce tip de asigurare aveti si care este suma pe care o platiti/an ? + suprafata imobilului .

#2
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Noi avem la Groupama. Platim in jur de 0.1% din valoarea declarata, 230 mp, asigurare cladire + bunuri. Pentru bunuri sunt excluse daunele provocate de probleme pe reteaua electrica (clauza asta singura ar fi undeva pe la 1% din valoarea bunurilor), in rest acopera orice (incendiu, inundatii, vandalism, furt etc).

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

 ciprianned, on 18 ianuarie 2016 - 12:42, said:

...unde ?
Groupama.

 ciprianned, on 18 ianuarie 2016 - 12:42, said:

Ce tip de asigurare aveti si care este suma pe care o platiti/an ? + suprafata imobilului .
Apartament 2 camere, Bucuresti (~ 55 mp).

Attached File  Groupama.pdf   43.8K   106 downloads

#4
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
este inutila, parerea mea.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

 nycolae, on 18 ianuarie 2016 - 14:41, said:

este inutila, parerea mea.

Eu am din 1999 la Allianz.
In decurs de trei ani dobitocul de deasupra mea m-a inundat de patru ori in baie,circa 1-1,5 m2 din tavan + perete.Atat de inutila este asigurarea,ca sumele primite drept despagubire au acoperit in proportie de 75% zugravirea intregului apartament (trei camere) si izolarea exterioara a unei parti a aceluiasi apartament.
Reparatiile au fost de asa natura,ca eu le-am rezolvat in maximum o ora fiecare,bineinteles dupa uscarea suprafetelor.Am scris o ora ca mi-era jena sa scriu 20 de minute.
De asemenea,in 2000 mi-am rupt un deget in casa,iar cu suma primita ca despagubire am stat o saptamana la mare,in Vama Veche,toate cheltuielile mai putin cazarea.
Platesc,client fidel si vechi fiind exact 400 de lei anual.Am pachetul Integra.

#6
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005

 Lesbianu, on 18 ianuarie 2016 - 14:02, said:

Groupama.

Apartament 2 camere, Bucuresti (~ 55 mp).

Groupama.pdf


cam tot pe acolo am si eu, apartament 3 camere, Bucuresti, 70 mp. tot la Groupama.

Nu stiu daca este utila sau nu, la mine a fost obligatorie la contractarea creditului Prima Casa. Deci(Doamne feri) in cazul in care se duce dracu' blocul la cutremur, creditul sa fie platit...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate