Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Probleme cu mailul? contul?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#37
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006
Nu ai ce probleme sa ai din cauza ca intrii pe forum... Mai bine ai posta un log HijackThis pe aria Devirusare sa verifici un pic partea cu virusii...

Oricum, ca idee... Nu poti sa-ti stergi contul si chiar daca l-ai sterge sau nu... nu te-ar influenta cu nimica.

Bafta!

#38
Fulg-de-nea

Fulg-de-nea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.04.2009
Mersi s-ar putea sa ai dreptate.cred ca calc meu e de vina

#39
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Cum pot folosi adresa de email al unui cont (tot de-al meu) banat?Nu se poate sterge acel cont sa-mi "recapat" emailul?

#40
thegun

thegun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2005
In atentia moderatorilor...astazi am deschis yahoo mailul si am descoperit "Solicitare de recuperare a parolei - Forumul Softpedia ( Forumul Softpedia )" Saturday, 27 June, 2009 10:37 PM <[email protected]>, Adresa IP de la care s-a inițiat cererea de recuperare a parolei: 79.112.52.35
Am gasit doar aceste informatii :
IP address:   79.112.52.35
IP country: Romania
IP Address state: Iasi
IP Address city: Iasi
IP latitude: 47.1667
IP longitude: 27.6000
ISP: Romania Data Systems
Organization: RCS & RDS S.A.
Host: 79-112-52-035.iasi.fiberlink.ro

Nu am cerut recuperarea parolei si nu stiu pe nimeni in IASI ca sa faca o gluma de genul acesta. Exclud varianta cu furat parola cu ajutorul DC++ sau alte pagini fantoma. Antivirus exista si firewall.
Astept un raspuns urgent din partea voastra. O metoda de a afla cine a fost si de ce a facut acest lucru sau unde pot sa reclam acest atac asupra contului.

#41
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Din pacate nu iti putem oferi mai multe informatii fata de ceea ce ai primit deja in acel mail (+ce ai obtinut prin cautarea informatiilor despre IP).

Singurul lucru pe care l-am fi putut incerca era sa vedem ce membri ai forumului s-au inregistrat cu acel IP, insa adresa respectiva este dinamica, deci o astfel de verificare nu ar avea nici un rost. (RDS for the win, ce sa mai zic...)

#42
thegun

thegun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2005
Am trimis un mail catre RDS si astept raspuns. Am specificat ca [email protected] nu este un spam aiurea ci mailul pentru serviciile forumului.
Sa inteleg ca acel IP poate fi azi din IASI si maine sa apara sa spun in Constanta, peste doua zile in Timisoara ?

#43
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postthegun, on 28th June 2009, 10:29, said:

In atentia moderatorilor...astazi am deschis yahoo mailul si am descoperit "Solicitare de recuperare a parolei - Forumul Softpedia ( Forumul Softpedia )" Saturday, 27 June, 2009 10:37 PM <[email protected]>, Adresa IP de la care s-a inițiat cererea de recuperare a parolei: 79.112.52.35
Am gasit doar aceste informatii :
IP address:   79.112.52.35
IP country: Romania
IP Address state: Iasi
IP Address city: Iasi
IP latitude: 47.1667
IP longitude: 27.6000
ISP: Romania Data Systems
Organization: RCS & RDS S.A.
Host: 79-112-52-035.iasi.fiberlink.ro

Nu am cerut recuperarea parolei si nu stiu pe nimeni in IASI ca sa faca o gluma de genul acesta. Exclud varianta cu furat parola cu ajutorul DC++ sau alte pagini fantoma. Antivirus exista si firewall.
Astept un raspuns urgent din partea voastra. O metoda de a afla cine a fost si de ce a facut acest lucru sau unde pot sa reclam acest atac asupra contului.
da un click dreapta pe mail, properties, si da un copy paste aici.
iti dai seama ca s-a trimis de pe un site hoax ca sa para trimis de softpedia.
poate asa vedem si adevaratul email, un user, ceva...

Edited by spare-me, 28 June 2009 - 10:39.


#44
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Nu cred, de obicei este alocat in acelasi oras dar la abonati diferiti. Nu stiu daca RDS tine o evidenta pentru asta (in mod normal ar trebui, ca sa o poata pune la dispozitie autoritatilor), dar s-ar putea sa nu fie dispusi sa iti dea informatiile cerute decat daca vii si cu o hartie de la Politie.



View Postspare-me, on 28th June 2009, 11:39, said:

da un click dreapta pe mail, properties, si da un copy paste aici.
iti dai seama ca s-a trimis de pe un site hoax ca sa para trimis de softpedia.
poate asa vedem si adevaratul email, un user, ceva...
Nu neaparat. Acel mail il primesti atunci cand s-a initiat o cerere de resetare a parolei pentru contul tau. Acest lucru il poate face oricine iti cunoaste adresa de email (mai greu) sau username-ul (foarte usor, e la vedere).

#45
thegun

thegun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2005
Return-Path:   <[email protected]>
Authentication-Results: mta331.mail.mud.yahoo.com from=softpedia.com; domainkeys=neutral (no sig); from=softpedia.com; dkim=neutral (no sig)
Received: from 212.146.105.166 (EHLO autoserv.softpedia.com) (212.146.105.166) by mta331.mail.mud.yahoo.com with SMTP; Sat, 27 Jun 2009 12:37:25 -0700
MIME-Version: 1.0
Date: Sat, 27 Jun 2009 22:37:22 +0300
From:
"Forumul Softpedia" <[email protected]>  
Add sender to Contacts
To: [email protected]
Subject: Solicitare de recuperare a parolei - Forumul Softpedia ( Forumul Softpedia )
Content-type: text/plain; charset="iso-8859-2"
Message-Id: <[email protected]>
Content-Length: 1259

asta vroiai spare ?

#46
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
nu trebuie sa te stresezi asa tare de la o chestie de genul. si mie mi se mai intampla sa intru pe cate un site/forum/etc pe care activez rar sau foarte rar si sa nu imi mai aduc aminte parola dar sa fiu convins ca ueru e cutare si dau recovery dupa user. neprimind mail, apoi incerc sa dau dupa adresele de mail folosite si intr-un final descopar ca ups, parola era buna dar aveam defapt alt user.
mesajele care sunt simple notificari le poti ignra. cata vreme nu te invita sa dai click pe ceva sau sa vizitezi ceva site sau mai stiu eu ce, sansele sa fie o incercare de pacalire sunt foarte mici.

#47
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postthegun, on 28th June 2009, 11:57, said:

asta vroiai spare ?

Dupa cum banuiam, nu este un hoax. Pur si simplu cineva a initiat procedura de resetare a parolei si a introdus username-ul tau (posibil chiar din greseala).

#48
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
E vorba cumva chiar de contul de pe care postezi? Pentru ca atunci e chiar ciuidat.

Adica sunt destui bolnavi cu nervii si "ciudati" pe Forum pentru ca unul dintre ei sa incerce la un moment dat sa "sparga" contul cuiva de care s-a "lovit" pe o arie sau alta (crede-ma, don't ask).
Dar tu vad ca, desi ai un cont foarte vechi, din 2005, ai numai 3 posturi (acestea de pe topicul asta). Deci doar ai citit pe Forum, nu ai intervenit in discutii. De ce ar incerca oare cineva sa-si insuseasca un cont "gol", cand isi poate face si el unul oricand doreste?

LE: Yeappp, varianta lui pstdgt mi se pare cea mai plauzibila. Probabil cineva cu un nume de utilizator asemanator cu al tau a incercat sa-si recupereze parola si a gresit.

Edited by KoShiMin, 28 June 2009 - 11:22.


#49
thegun

thegun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.07.2005
Despre acest cont este vorba.
Mda...Plictiseala ii loveste pe unii :)
In mail sunt cateva linkuri, un ID si cheia de validare.
Sa isi bata capu` RDS-ul si mai mult ca sigur este un pusti de 16 ani mare hacker in Iasi.
Va multumesc pentru ajutor si o sa postez un eventual raspuns din partea rds. Cine stie, poate maine va incerca la tine...

#50
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
am o intrebare, sau mai degraba o nelamurire: Mie nu imi apare poza cand scriu mesaje pe forum, doar daca te duci la profilul meu. De ce????? Si imi apare ca am scris doar 25 de mesaje, si eu tot scriu si acolo imi apar 25 de mesaje. Se pare ca s-a blocat acolo. Am nevoie de explicatii!!!!!!!

Edited by SpadasinulFricos, 14 July 2009 - 17:18.


#51
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Nu ti-ai setat un avatar (avatarul si poza din profil sunt lucruri diferite).

Post-urile din unele arii nu se contorizeaza (ex: Fun).

#52
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
Gata am rezolvat, multumesc :worthy:

Edited by SpadasinulFricos, 14 July 2009 - 17:28.


#53
getfit_miki

getfit_miki

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.11.2008

View PostCătălin, on 26th January 2006, 16:32, said:

AM creat un scurt document care sa vina in ajutorul celor ce au probleme cu mailurile trimise de forum. Fie la inregistrare fie de-a lungul timpului....

Il puteti citi aici: http://www.softpedia..._email_ro.shtml
AS  VREA SA MI SE STEARGA CONTUL DE PE FORUM, CUM SA PROCEDEZ? VA ROG SA AM INDRUMATI, MLTUIMESC.

#54
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008
am si eu nevoie de ajutor daca se poate :notangel:
de cateva zile am observat ca imi merge f rau softpedia.
in aceeasi casa avem 2 calculatoare-de pe unul intru eu de pe celalalt iubitul meu-amadoi suntem membri ai softpedia.
eu am primit un suspend acum vreo 5 zile si a trecut perioada de suspend am revenit pe forum-dar in timpul cat eu am fost suspendata ,iubitul meu nu a putut sa se logheze de pe contul lui si nici macar nu am putut citi ca si anonim de pe  softpedia.desi el intra de pe calculatorul lui...
speram sa ne puteti ajuta cat mai urgent.
eu am vorbit cu mufa si spunea ca nu de moderatori tine problema ci de administrativ.
pls help
multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate