Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Loop out to DVB-S

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mediaizy

mediaizy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.01.2016
Salut , oare merge daca scot semnalul din Loop out de la decodorul satelit (Telekom) si il bag in DVB-S2 la televizor ca sa scap de folosirea decodorului pentru a schimba canale etc? Loop out nu trimite semnalul decodat?
Sau este alta optiune sa scap de decodor daca am DVB-S/S2 la TV?
Mersi

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
De la Telekom, nu, decodorul este împerecheat cu smartcard-ul.
Oricum, pe o ieșire de loop îți vine imaginea de la un singur canal (cel setat pe receiver), deci pentru a-l schimba e nevoie să folosești telecomanda nr. 2...Posted Image

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,340
  • Înscris: 01.12.2001
Pe loop out iese semnalul doar low/high din LNB. Ramane ori high ori low (depinde pe ce canal e pus STB-ul). Nu e decodat si nu poti folosi TV-ul pe post de decodor.

#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
La receiver-ul Orange, semnalul de pe loop este decodat, dar, așa cum am zis mai sus, se vede doar canalul setat pe receiver...

Edited by crislacor, 14 January 2016 - 16:28.


#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,340
  • Înscris: 01.12.2001
La T pe loop out ies doar canalele pe acelasi tip de polarizare low sau high. Nu unul, ci toate. Si nu decodat.

Am folosit eu un huawei sd cu loop out si a trebuit sa renunt la loop ca nu vedeam pe al doilea stb alte canale decat cele de acelasi tip cu cel ce era vizionat pe stb 1.

#6
mediaizy

mediaizy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.01.2016

 crislacor, on 14 ianuarie 2016 - 16:28, said:

La receiver-ul Orange, semnalul de pe loop este decodat, dar, așa cum am zis mai sus, se vede doar canalul setat pe receiver...
Si daca receiverul este in standby?

Eu pot sa tin 1 singur decodor pentru 1 singur TV , nu vreau 2 tv pe acelasi decodor , doar ca as vrea sa folosesc DVB-S-ul de la tv sa nu merg cu 2 telecomenzi , sau daca ar fi un modul care faca conversie de la decodor la dvb-c , dar daca nu iese semnal decodat nu are nici un rost , credeam ca semnalul de pe LOOP e decodat deja si se poate pune un alt receiver care sa nu fie de la Telekom (rds , orange etc.)

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,340
  • Înscris: 01.12.2001
Nu se poate ce vrei tu. Cele HD au telecomanda ce se poate imperechea cu TV-ul. Deci o singura telecomanda.

#8
mediaizy

mediaizy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.01.2016
vroiam sa probez dar am zis sa intreb inainte , ma enerveaza decodoarele:)

#9
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Doar cu un cam poți folosi cardul de la focus sat sau Freesat. Ceilalți distribuitori de televiziune prin satelit folosesc cardurile doar cu receiverele lor

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate