Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
12923 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
4000 mAH bateria, pai Xiaomi Redmi 3 de 5.0" are baterie de 4100 mAh

GSMArena

Edited by gumball3000, 18 January 2016 - 19:37.


#20
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
La banii ăia e chiar mişto.

#21
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015

View Postgumball3000, on 18 ianuarie 2016 - 19:35, said:

4000 mAH bateria, pai Xiaomi Redmi 3 de 5.0" are baterie de 4100 mAh

GSMArena
discutam despre redmi note 3, nu redmi 3.

#22
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
sa prinda putin suport RN3 / 3 Pro si apoi o sa fie mai misto. In legatura cu bateria, daca tine o zi, e deja destul de bine (la o utilizare mai intensa)

#23
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015

View Postdebusy, on 18 ianuarie 2016 - 19:53, said:

sa prinda putin suport RN3 / 3 Pro si apoi o sa fie mai misto. In legatura cu bateria, daca tine o zi, e deja destul de bine (la o utilizare mai intensa)
Standby-ul la Pro e mai bun, deci bateria va tine ceva mai mult. Pe mine ma tine o zi pe varianta mediatek

#24
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
daca are si quick charge e telefonul perfect

#25
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Are, tine de chipsetul folosit.

#26
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015

View PostRobiacs, on 19 ianuarie 2016 - 15:36, said:

Are, tine de chipsetul folosit.
Chipset-ul suporta, doar ca n-am vazut pe nicaieri sa scrie de QC

#27
ionutzqsr

ionutzqsr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2011
Salut, as vreau sa-mi recomandati un SITE sigur de unde sa achizitonez acest tel, multumesc fain: Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-4G-LTE-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-5-5-Inch

#28
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Telefonul e la pre-comanda, nu-l gasesti la vinzare inca. Pe giztop e 270$ varianta 3/32GB sau sau 220$ cea cu 2/16GB

#29
ionutzqsr

ionutzqsr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2011
Multumesc, mai asteptam atunci.

#30
AgentBuBu

AgentBuBu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.11.2015
Se gaseste pe spemall..

Nu garantez ca EU Direct te scapa.de taxe..

Edited by AgentBuBu, 20 January 2016 - 21:00.


#31
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006

View PostRobiacs, on 14 ianuarie 2016 - 14:52, said:

Motivul principal cred ca e faptul ca sunt vandute de catre alti vanzatori cu romuri neoficiale si pline de malware.

Motivul e ca nu vor sa piarda banii pe care ii iau din aplicatiile lor din suita Mi si care nu se regasesc in variantele EU si in alte variante in care aplicatiile lor sunt eliminate. Asta desi ei folosesc fara nerusinare si fara a cere acordul nimanui traducerile ROM-urilor pentru a putea vinde pe cat mai multe piete. Oricum, directia pe care o urmeaza in prezent nu e cea corecta si exista 3 variante:
- fie nu mai cumpara lumea Xiaomi din acest motiv(parerea mea este ca marea majoritate a celor ce alegeau Xiaomi pentru faptul ca puteau schimba foarte usor ROM-urile se va reorienta catre alte marci)
- fie sunt de acord cu politica lor si nu le pasa de alte ROM-uri si aleg modelele Xiaomi pe baza recomandarilor
- fie vor ramane la o varianta neblocata, fara alte update-uri.

#32
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Aici ai dreptate, nici mie nu-mi place directia in care merg. Insa este oarecum normala, nu stiu unde citisem ca ei fac bani din software mai mult, nu din hardware, au un adaos extrem de mic fata de costul de fabricatie. Nu stiu cat este de real acest lucru. Insa daca vor face asta cu toate telefoanele lor, probabil urmatorul meu telefon va fi ceva de la Lenovo/Huawei, chiar daca in prezent am un Xiaomi si sunt multumit.

Insa nu inteleg "Asta desi ei folosesc fara nerusinare si fara a cere acordul nimanui traducerile ROM-urilor pentru a putea vinde pe cat mai multe piete.". La ce te referi? Rom-urile traduse cu care vin telefoanele Xiaomi din diferite magazine nu sunt oficiale, sunt modificate si pline cu probleme, insa nu de catre Xiaomi si nu instalate de Xiaomi, sunt instalate de magazin/vanzator.

Edited by Robiacs, 20 January 2016 - 23:28.


#33
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Si variantele lor multi language de unde vin? Crezi ca stau chinezii sa traduca zeci de mii de stringuri in shde limbi si mai si sune cat de cat OK???
Really?

Edited by ashtefan, 20 January 2016 - 23:47.


#34
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Variantele multi language sunt de pe xiaomi.eu si sunt neoficiale. Sunt un grup de oameni care n-au treaba cu Xiaomi in mod oficial si nu sunt platiti pt asta, ei doar iau fiecare build saptamanal facut pt China, ii scot aplicatiile chinezesti si il traduc.

Daca te referi la romurile lor globale oficiale, n-au romana si alte limbi. Au doar chineza, engleza si alte cateva limbi vorbite prin Asia, pe unde si vand. Alea cred ca sunt traduse de ei, sau cel putin ar trebui pt ca sunt limbi care se vorbesc pe unde ei vand oficial.

Edited by Robiacs, 20 January 2016 - 23:53.


#35
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
SpeMall nu are produsul in stoc.
Sunt mincinosi.

#36
geostelistu

geostelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 14.01.2009

View Postsergiuhusca, on 21 ianuarie 2016 - 08:40, said:

SpeMall nu are produsul in stoc.
Sunt mincinosi.
Adevărul este undeva la mijloc :unsure: ei nu spun nicăieri ca l-ar avea pe stoc, spun doar ca cei de la Xiaomi îl vor trimite începând cu 18 ianuarie. De asta l-am întrebat pe colegu' Drumețu dacă are informații suplimentare, avand in vedere ca el are deja comanda la ei...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate