Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Probleme in familie

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#127
madalina222

madalina222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.01.2016
De banchet am si uitat. Clar n-am bani. Sunt la un liceu bun si de fite. Banchetul costa peste 500 de lei. Nu vreau sub nicio forma sa afle colegii. Trebuie sa gasesc o scuza.
Cred ca e mai greu sa saracesti decat sa fii mereu sarac. Macar asa nu stii ce ai pierdut. Nu te simti prost fata de prieteni ca n-ai bani de taxi zilnic sau de cumparaturi saptamanale. Ce am fost si ce am ajuns!

Edited by madalina222, 15 January 2016 - 11:57.


#128
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007
Eu am vrut sa te ajut madalina..  Nu ai incredere este decizia ta  Posted Image , Mult Succes Posted Image Posted Image

#129
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012

View Postmadalina222, on 15 ianuarie 2016 - 11:46, said:

[...]. Nu te simti prost fata de prieteni ca n-ai bani de taxi zilnic sau de cumparaturi saptamanale. Ce am fost si ce am ajuns!

N-ai fost nimic, traiai pe banii mamei, asa cum traiesc si colegii tai acum. Erati cu totii niste intretinuti. Obisnuieste-te cu ideea asta. Nu ai orgoliul sa faci ceva tu prin forte proprii ?

Daca tatal tau nu vrea sa se mute (din motive explicabile), de ce nu rupi tu coada pisicii sa pleci intr-un oras unde sa iti poti gasi de munca ? Dupa bac, bineinteles. E plin ejobs-ul de anunturi...

Si da, pune mana si invata engleza, daca ai timp. In zilele noastre e ca si cum ai fi analfabeta...

#130
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Videochat-ul nu e prostitutie !

#131
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Dar e o porcarie rusinoasa.

#132
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Rusine e sa n-ai bani, sa fii sarac !
Oricum o gramada de fete fac videochat in ziua de azi.

#133
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Si asta e vreo mîndrie...

Rusine e sa fii om fara onoare si demnitate .

#134
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostPatrulescu, on 15 ianuarie 2016 - 17:10, said:

Videochat-ul nu e prostitutie !

Si cum se numeste oferirea de servicii sexuale contra cost ?

#135
madalina222

madalina222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.01.2016
Terminati-o cu videochatul. V-am zis ca nu ma intereseaza „oferta”.

#136
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
In primul rand trebuie sa-ti sustii parintii in aceste momente grele. Incearca sa pastrezi armonie in familie, nu sa pui gaz pe foc.

Doar pentru ca ai vrea sa mearga afacerea mamei ca inainte, nu inseamna ca se si poate. Nu cred ca mama ta ar fi inchis afacerea daca era posibil sa mai mearga. Doar insistand asupra subiectului nu aduci nimic bun, doar creezi tensiuni in familie.

Tatal tau are un loc de munca stabil care acopera necesitatile de baza in familie. Se duce in fiecare zi la munca, trebuie sa-l apreciezi pentru asta, nu sa te arati nemultumita ca nu castiga mai multi bani si sa-l faci sa se simta prost. Daca ar putea sa castige mai mult probabil ar face-o deja. De asemenea, dulapul defect nu e o drama. In anumite culturi micile imperfecti/defecte sunt considerate estetice [1].

Banuiesc ca ai o jena fata de prieteni/colegi. Nu e o rusine sa nu ai bani [2] [3]. O sa vezi cat de greu se fac banii cand o sa ai primul loc de munca. Poate cel mai usor e sa fii sincera cu tine si impacata cu situatia, fara sa incerci sa o ascunzi. Sa spui simplu si raspicat: "nu imi permit platesc 500 ron pentru banchet" fara sa te jenezi e probabil cel mai simplu.

Ocupa-te de bac si admitere!

[1] [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QmHLYhxYVjA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[2] [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3cfDGX7gB5M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[3] [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ip97YDkvbtY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#137
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostPatrulescu, on 15 ianuarie 2016 - 17:18, said:

Rusine e sa n-ai bani, sa fii sarac !
Gresit!   Rusine e sa fii prost, lenes sau fudul.  

(oricine, in tara asta, poate sa-si gaseasca de munca si sa traiasca rezonabil; bani poate face oricine doreste asta)

#138
2l0w4this

2l0w4this

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2016

View PostQuantum, on 18 ianuarie 2016 - 11:19, said:

Gresit!   Rusine e sa fii prost, lenes sau fudul.  

(oricine, in tara asta, poate sa-si gaseasca de munca si sa traiasca rezonabil; bani poate face oricine doreste asta)


I couldn't agree with you more

#139
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
De ce nu te apuci de manichiura? Cunosc o groaza de femei care arunca o groaza de bani pe fitele astea.

#140
Lorothy

Lorothy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.01.2016
Lipsa banilor produce tensiuni mari. Important e ca toti sa fie uniti si sa gaseasca cele mai bune variante sa depaseasca momentul. Si pastreaza-ti ochii deschisi la oportunitati.

#141
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
de la videochat la prostituție e un pas.la fel şi cu jocurile de noroc şi alte prostii de pariuri,nimic nu ți cade din Cer.
ăia cu jocurile,loto şi pariuri sunt acolo să te Fure ,nu să te scoată pe tine din necazuri
recomand cursuri de manichiură,unghii false,coafeză,ştiu o fumeie care face 150 lei pe zi cu unghii false ,dacă s ar lua dupe muşterii nu s ar culca nici noaptea.
nu firmă,taxe,impozite etc etc viață bună

#142
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
trebuie sa mai stii si sa tii o pensula in mana ...

#143
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,525
  • Înscris: 16.03.2007
Cere-i bani druidului. Te va ajuta cu siguranta, astia-s oportunisti.

#144
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Mai stie cineva ceva de cazul asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate