Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Skateboard - Oras

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Ryzen

Ryzen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.10.2015
Salutare Softpedia, sunt interesat sa aflu daca merita sa cumpar un skateboard sa ma deplasez prin Bucuresti si eventual sa fac si un flip sau doua cand dau de obstacole.
Care e viteza pe care as putea sa o ating in mod constant? Comparativ cu o alergatura cu cat e mai eficient? De intrat prin cladiri sau transportat pe la scoala cat de greu e? Etc, etc.

De achizitonat o sa o fac in primavara, am inteles deja ca trebuie sa stau departe de placile de prin Auchan si sa dau ceva mai mult pe o placa okay.

#2
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Am impresia ca ai gresit sectiunea.

#3
Ryzen

Ryzen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.10.2015

View PostEXIT, on 12 ianuarie 2016 - 23:58, said:

Am impresia ca ai gresit sectiunea.

E probabil, rog un moderator sa mute unde se incadreaza.

#4
onetouch

onetouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.03.2014
Daca gasesti o strada cu inclinatie potrivita la pariu ca limita de viteza poate fi stabilita doar de traficul pe contra-sens Posted Image Posted Image

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Sper ca te gindesti si la integritatea ta fizica, nu doar la viteza.

#6
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Mai bine iti iei o bicicleta pliabila, cu skate-ul nu prea ai voie sa mergi pe strada. Nici cu rolele, cu toate ca si astea ar fi o varianta de luat in calcul.

#7
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.03.2007
La ce pietris si praf e la noi in tara nu iti recomand skateul pentru deplasari. Pentru joaca da, in spatii alese cu suprafete ok. Dar nu e placut sa prinzi o pietricica la roata, fie pe trotuar, sau mai ales pe strada! L-am folosit, am parcurs si distante mari, traversat orasul, dar asta am facut-o o singura data.

Daca totusi vrei sa incerci, ca la urma urmei poti incerca, si dupa o saptamana te lecuiesti si il pastrezi doar pentru fun, nu lua chestii RCO sau ce mai sunt prin supermarketuri. Sunt ele bun pentru copii de 10 ani, dar la primul flip gresit, si crede-ma vor fi multe, rupi placa de n-ai idee. Cauta ceva mai rasarit dar nu te arunca la multi bani din prima, daca nu-ti place deloc?

Daca ar fi acum sa aleg un mijloc de transport si bicicleta e scoasa din calcul, as lua o pereche de role.

#8
Ryzen

Ryzen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.10.2015
Multumesc de raspunsuri, pana la urma o sa consider un BMX.

Rolele nu mi se par practice.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
BMX-ul e doar pentru distante scurte si dat in spectacol. Daca vei circula pe distante lungi (minim 3-4km) atunci un BMX iti va rupe spatele si va suprasolicita muschii picioarelor pe distanta asta.
Si pana la urma vei ajunge ori la o bicicleta normala, cu roti de 26-29", ori la una pliabila.

#10
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Ia-ti o trotineta pliabila. Viena e plina de asa ceva. Majoritatea sunt persoane de peste 35 ani...Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate