Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pro Rally 2001/2002 - probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Nu imi vine sa cred cate probleme am daca vreau sa joc din nou jocurile copilariei. In primul rand, gasesti foarte greu de unde sa le downloadezi. 2001 am gasit, 2002 inca nu. Ei bine, cu 2001 am probleme in sensul ca jocul nu merge - fereastra neagra si crash din start. Sa fie problema de compatibilitate? Am Win 10, dar nici Win 7 nu mergea. Ce sa ii fac?

#2
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
1. trebuia sa iti pastrezi undeva jocurile copilariei.
2. cica ar trebui sa le download-ezi de pe un site legal, unde afli si daca mai merg pe win 10 sau ce trebuie sa faci ca sa mearga
3. incearca sa descarci un demo, asta sigur e legal si o sa iti dai seama daca mai ai chef de jucat jocul pe de-a-ntregul.
4. studiaza totusi fisierele informative din interiorul kit-ului de instalare sau da-i un search pe google cu problema intampinata.

Edited by master_oz, 12 January 2016 - 19:59.


#3
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Am incercat si demo, nici asta nu merge. Am cel din 2001 complet, dar nu merge. Am cautat o gramada pe net, dar nu am gasit o solutie clara.

Edited by cipri21, 12 January 2016 - 20:29.


#4
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Unele jocuri pur si simplu nu mai merg pe win 10 si ce e de facut e sa te consolezi cu ideea. Asa am vrut si eu acum vreo cateva luni sa ma joc Total Club Manager 2005 si n-am reusit neam sa-l fac sa mearga pe 10 desi am cautat pe tot netul.

#5
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 28.05.2014
Si uite asa merita sa cumperi o panarama de laptop, de 200-250 lei de pe olx, ca sa pui pe el xp, sau win 98 Posted Image , sa simti iar feelingul ala. Eu deja am facut treaba asta, si sunt tare multumit :)
Int Rally, care il joc in doi, Bombgolf, Colin McRae 2, tot in doi, si etc etc Posted Image

#6
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Ca bine zici, sau chiar o unitate veche, pt ca nu se compara "filingu" de desktop cu un laptop :P

#7
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 28.05.2014
Corect; dar am procedat asa ca sa nu ocup mult spatiu, mai ales ca il folosesc rar. Cam cand imi vine pe "chelie". Si folosesc o tastatura si un mouse de desktop, si e totul in regula :)

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postc-daniel, on 12 ianuarie 2016 - 21:31, said:

Si uite asa merita sa cumperi o panarama de laptop, de 200-250 lei de pe olx, ca sa pui pe el xp, sau win 98 , sa simti iar feelingul ala. Eu deja am facut treaba asta, si sunt tare multumit
Int Rally, care il joc in doi, Bombgolf, Colin McRae 2, tot in doi, si etc etc
Si ce te opreste sa folosesti o masina virtuala de Windows 98 sau XP pe un laptop/desktop cu hardware macar semi-decent?

#9
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 28.05.2014

View PostHider141, on 13 ianuarie 2016 - 11:41, said:

Si ce te opreste sa folosesti o masina virtuala de Windows 98 sau XP pe un laptop/desktop cu hardware macar semi-decent?
Pai nu ai nevoie de hardware semidecent. Nici macar decent :))
Totul tine de feeling. Old style. Vechi sa fie. Numai cand deschid laptop-ul ala vechitura, si deja ma simt bine. Si ecranul ala vechi, mat, cu aspect asa vechi, si rezolutia aia de cacao, face toti banii. La un moment dat o sa imi fac si un pc desktop, un Pentium 1, asa de amorul artei :)
Stii cum este in viata, fiecare cu alegerile/gusturile lui. Buna ideea ta, oricum :)

#10
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Am incercat si Virtual Machine, nu il pot instala, poate inca nu au facut versiunea pt Win 10. N-am noroc nicicum.

PS. Acum incerc cu Hyper V din Win 10.

Edited by cipri21, 13 January 2016 - 15:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate