Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Noul E-Class W213 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#37
STH96

STH96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.10.2015
Eu cred ca daca as avea banii, as incerca un Volvo S90, ca tot e competitorul direct acestui S-Class "intrat la apa"...

#38
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Pana si C e mult peste S90 deoarece S90 are motor transversal, o solutie low cost bazata pe compromiterea tinutei de drum pt. a castiga putin spatiu asa ca S90 nu se incadreaza la categoria grea a celor de la Mercedes/BMW/Audi.
S90 se lupta cu ceilalti concurenti cu motoare transversale adica Mondeo, Passat, Superb, Taisman asa ca hai sa nu ametecam lucrurile, Clasa E e premium, peste cei enumerati anterior si ca materiale dar mai ales ca solutie tehnica fara compromis.

Edited by Kroghy, 12 January 2016 - 22:53.


#39
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,689
  • Înscris: 30.01.2006
Fiecare poate sa incerce ce vrea, bani sa fie.

#40
STH96

STH96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.10.2015

View PostKroghy, on 12 ianuarie 2016 - 22:51, said:

Pana si C e mult peste S90 deoarece S90 are motor transversal, o solutie low cost bazata pe compromiterea tinutei de drum pt. a castiga putin spatiu asa ca S90 nu se incadreaza la categoria grea a celor de la Mercedes/BMW/Audi.
S90 se lupta cu ceilalti concurenti cu motoare transversale adica Mondeo, Passat, Superb, Taisman asa ca hai sa nu ametecam lucrurile, Clasa E e premium, peste cei enumerati anterior si ca materiale dar mai ales ca solutie tehnica fara compromis.

Bravo, mi-ai indeplinit toate asteptarile ;).

#41
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005

View Postvanitty, on 11 ianuarie 2016 - 23:09, said:

pai uita-te la ultimile lexusuri sau acure , zici ca is desenate de unul cu retard mental sever. Mai ales lexusurile cu grila aia predator..Bravo lor ca experimenteaza insa rezultatele dpdv al designului is catastrofale.
Really

Attached Files



#42
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E asta are mult din S klasse, chiar imi place! Au cumva si o varianta cu 2 usi? Mi-as lua una ca asta, dar mai mica si cu usi mai putine.
(sper sa nu ajunga mesajul asta la citate comice Posted Image )

Edited by Quantum, 13 January 2016 - 06:55.


#43
STH96

STH96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.10.2015

View PostQuantum, on 13 ianuarie 2016 - 06:54, said:

Au cumva si o varianta cu 2 usi?

E-Class Coupe...

#44
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKroghy, on 12 ianuarie 2016 - 22:51, said:

Pana si C e mult peste S90 deoarece S90 are motor transversal, o solutie low cost bazata pe compromiterea tinutei de drum pt. a castiga putin spatiu asa ca S90 nu se incadreaza la categoria grea a celor de la Mercedes/BMW/Audi.
S90 se lupta cu ceilalti concurenti cu motoare transversale adica Mondeo, Passat, Superb, Taisman asa ca hai sa nu ametecam lucrurile, Clasa E e premium, peste cei enumerati anterior si ca materiale dar mai ales ca solutie tehnica fara compromis.
Sa inteleg ca tu iti cumperi masini in functie de cum e montat motorul? Posted Image

#45
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,552
  • Înscris: 15.06.2007

View PostSTH96, on 12 ianuarie 2016 - 22:22, said:

Eu cred ca daca as avea banii, as incerca un Volvo S90, ca tot e competitorul direct acestui S-Class "intrat la apa"...
Daca...   eu cred ca se reconfirma zicala primul loc Mercedes, urmat de zece locuri libere si restul masinilor.
Dar sa nu fim rai si sa mai admitem bentley dar acolo e alta mancare de pesti.

Consola centrala e superba. Mi se pare super sexy ca intre scaune nu mai este maneta schimbatorului de viteze, ca e spatiul ala liber elegant.
si daca linia audio este Burmeister... ah.. cred ca acolo as dormi..

Edited by tfmercedez, 13 January 2016 - 09:48.


#46
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Conteaza asa mult cum e montat motorul? Ok, stiu ca longitudinal e superior dar e chiar atat de rau un motor transversal?

De exemplu pe mine ma bate gandul sa cumpar un S60 2.0 D3, mi se pare  o masina reusita, dezavantaje fiind doar tractiunea fata si motorul amplasat transversal, dar nu sunt indeajuns de mari incat sa imi strice parerea despre masina.

#47
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015

Poze Oficiale cu Mercedes-Benz E-Class 2017


#48
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View PostTudorMondialul, on 13 ianuarie 2016 - 22:58, said:

Conteaza asa mult cum e montat motorul? Ok, stiu ca longitudinal e superior dar e chiar atat de rau un motor transversal?
nu e chiar asa de rau insa e un compromis care nu se face la categoria premium pentru ca afecteaza tinuta de drum si placerea condusului
S60, S90 sunt masini foarte bune insa nu concureaza cu Mercedes si Audi ci cu VW si Ford

#49
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostKroghy, on 14 ianuarie 2016 - 06:31, said:

S60, S90 sunt masini foarte bune insa nu concureaza cu Mercedes si Audi ci cu VW si Ford
Hai nu, zau?!
Tu realizezi ca Audi n-are ce cauta alaturi de Mercedes, BMW si Lexus?

#50
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
cand o concura s90 cu vreun model de VW sau Ford, ma duc si ma mut in munti

#51
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
S-au rezolvat toate problemele la masini din clasa mare si a ramas cea a amplasarii motorului. Posted Image Nu stiu cum o fi E-ul nou, dar cu tot cu motor longitudinal E-ul vechi nu mi s-a parut nimic deosebit la condus. Aceeasi parere si de la cumnata-meu, samsar de asta mai spalat cu parc auto Posted Image .De ani de zile a condus toate masinile de la Golf la clasa S si SUVuri si E-ul vechi e doar un alt Mercedes scump dar banal.

Edited by filipxxx, 14 January 2016 - 08:51.


#52
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Extrem de plicticos designul... Ma ia somnul cand ma uit la masina asta. Ce nu imi place mie este "audizarea" adica lipsa diferentierii intre modele ca design. Mie personal nu imi place chestia asta, pentru cine nu se pricepe la masini o sa fie greu de distins de C sau S. Si sincer nu stiu cat de buna e strategia asta? Adica oare unui posesor de S class o sa ii convina ca masina lui se confunda cu una mult mai ieftina? Adica dai atatia bani pe un S si vine un taxi nemtesc cu o masina foarte similara langa tine? Cam nasol. Mie imi place marca Mercedes dar in ultima vreme m-au cam dezamagit cu designul. BMW e pe val acum.

#53
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
E, hai, ca n-arata asa plictisitor :)

[ https://www.mercedes-benz.com/wp-content/uploads/sites/2/2014/08/FAHRZEUGE_Das_neue_S-Klasse_Coupe_Gran_Performer_01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mi se pare normal sa semene intre ele, ce, la Audi nu seamana, sau la BMW? Se numeste identitate de marca.

Edited by a3ds, 14 January 2016 - 10:09.


#54
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Posta3ds, on 14 ianuarie 2016 - 10:07, said:


S coupe e misto, intr-adevar, in rest ma cam lasa rece.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate