Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Poti fi crestin si placut lui Dumnezeu si daca nu te duci la nicio biserica?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
361 replies to this topic

#361
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 Dorel666, on 05 decembrie 2021 - 16:13, said:



Dumnezeu, al caruia este tot pamantul, nu a avut un mormant al Lui, ci a fost trecator prin pamantul acelui mormant. De aceea cred ca nici mormantul nu este al tau.
Mormântul este al tău cât ești în viață!

#362
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 barbu78, on 07 decembrie 2021 - 17:15, said:

Mormântul este al tău cât ești în viață!

Adica?

 AlynutzTigerAtlantic, on 11 ianuarie 2016 - 03:56, said:


Intrebarea mea este poti fi crestin ,placut lui Dumnezeu si daca nu merg la biserica ?Sau trebuie neaparat sa merg la biserica ca sa fiu crestin?Eu nu prea consider ca e asa..plus ca oamenii credinciosi nu mai sunt ce erau odata si credinta nu mai e asa de accentuata in biserica..adica cred ca ati vazut la vax populi pe net,ca intrebau femeile si batranii daca merg la biserica si ei ziceau bineinteles ,cum sa nu,dar nu stiau ce se sarbatoreste de Paste si de Craciun?(Invierea Domnului,respectiv Nasterea Domnului)sau ca si unii preoti sau cei ce lucreaza in domenii bisericesti sunt afaceristi ,aroganti,mandri etc(unii)
Ar fi o problema pentru Dumnezeu faptul ca eu nu ma duc la biserica?Repet,ma rog,o sa citesc si o sa studiez Biblia ,o sa incerc sa am grija si la starea spirituala si sa evit pacatele ,sa incerc sa am un comportament cat mai crestinesc...insa nu ma atrage sa ma duc la biserica...
E o problema?Nu ma pot numi crestin daca nu merg la biserica desi cred in Iisus ca si Fiul lui Dumnezeu?
Mai e cineva in aceeasi situatie cu mine?Voi ce ziceti ?Poti sa fii crestin  si placut Creatorului si daca nu mergi la biserica?

Toti cei care nu merg la nici o biserica, sunt cei care ingroapa talantul in pamant. Si stii ce a patit cel ce a ingropat talantul!
Deci, in mod sigur, cei care nu merg la biserica,  nu sunt placuti lui Dumnezeu, oricat de ”buni” crestini ar fi ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate