Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

problema: subdomenii - DNS sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

Tyby

Tyby

blue balls

• Grup: Super Moderators
Ca de obicei, am o problema (in mare parte TEORETICA - tot ca de obicei!)

Se dau urmatoarele:
  • computer indeajuns de puternic sh pus la punkt pentru a fi server

• OS: la alegere: win 2k / XP PRo / in final Win2k Server cu AD, Domain etc ...

• webSever Apache ( v.2.0.28 - win32)

• domeniu server.ro inregistrat, cu IP static de ieshire

• etc ...

Ce vreau sa fac:
vreau sa configurez serveru' sa-mi rezolve subdomeniile de genul anything.server.ro ... exemplu mail.server.ro sau user.server.ro sau etc ...cred ca atzi prins ideea!

Ce vreau sa va intreb: pot sa fac asta LOCAL fara sa ma rog de ISP sa-mi routeze adresele shi sa le bage in DNS sau ma chinui de o saptamana degeaba? (e-adevarat, fara Net, pe un LanServer intranet, fara domain sau altele, in rest aceeashi configuratzie - de-asta au aparut shi SOurile non-server in lista de mai sus - ceva de genul user.localhost - care mi-a dat constant cu 404 - sau cat o fi ea ).
Daca credetzi ca se poate, fitzi buni shi datzi-mi shi mie o idioata! Mi-am adus aminte amu de hostu' di linuz ... shtiu ca e shi in windoze ... Da nu cred ca ASTA e solutzia!

Pe scurt - o ceva care sa-mi rezolve local subdomeniile! Cu sau fara (daca este posibil!!!) domeniu shi DNS Server!

Multzam!

Baftau!:oK:

Sammy

Sammy

Active Member

• Grup: Members
1. nu are nici o legatura cu programarea. (te apuci sa faci tu server de dns? :P)
2. subdomeniile ti le faci pe serverul de DNS, daca vrei sa fie vazute din afara.
3. poti sa pui DNS-ul la tine.
4. local in 98 e hosts sau lmhosts, nu mai stiu care...in xp/2k habar nu am.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate