Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Prezentarea imigratiei in mass-media

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
150 replies to this topic

Poll: Prezentarea imigratiei in mass-media (83 member(s) have cast votes)

Prezinta mass-media corect fenomenul imigratiei ilegale?

  1. Nu, manipuleaza, prezinta doar informatiile favorabile imigrantilor ilegali (77 votes [92.77%])

    Percentage of vote: 92.77%

  2. Da, prezinta obiectiv si complet informatiile (6 votes [7.23%])

    Percentage of vote: 7.23%

Vote Guests cannot vote

#1
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013
In ultima vreme televiziunile prezinta o versiune falsa a influxului masiv de imigranti ilegali.

Desi se stie ca acestia sunt imigranti economici ... ei sunt in mod constant prezentati in media ca refugiati de razboi


Desi se stie ca marea majoritate a imigrantilor sunt barbati tineri, in putere, singuri ... la televizor apar numai femei cu copii, batrani siinguri in carucioare


Desi se stie ca violatorii sunt imigranti musulmani recenti, care nu vorbesc germana ... in presa se spune ca sunt gasti de cartier, pesoane, inidivizi ... nimeni nu spune adevarului pe nume ... sunt imigranti musulmani


acum vad ca Digi24 se pregateste sa ne intoxice cu o alta reclama, o emisiune lacrimogena in care toti imigrantii sunt copii si femei




chiar nu au nicio rusine? nu si-au dat seama ca informatiile reale circula indiferent de cat incearca ei sa ne intoxice si sa ascunda gunoiul sub pres?

Edited by sabazios, 09 January 2016 - 15:52.


#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Televiziunile de unde, emigranti de unde?!

M-ar mira sa fuga sirienii din Turcia (salariu minim 400 euro+) ca sa se bata in Romania cu milioanele de alti emigranti legali care viseaza sa se stabileasca aici.

#3
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,488
  • Înscris: 04.05.2007
Pai crezi ca degeaba a fost Ciolos la Merkel?
I-a dat frau reteta...pai daca a tinut la nemti de ce nu ar merge si la romani? Noi ne vindem pe 1 kg de zahar si 1l de ulei...

Edited by the_lion, 09 January 2016 - 15:57.


#4
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
@'sabazios', ai perfecta dreptate, e vorba de o campanie concertata(sincronizata/premeditata/bine pregatita) prin care se incearca "infuzia" de
semilunari ismaeliteni din O.M., nordul africii (in special spatiul maghrebian si zona adiacenta) si "dark-eri" de prin toata a-frica :p34ar:
tocma pentru ca sa bage frica si groaza in noi, in europenii decenti, albi si civilizati, pentru a produce o ciocnire violenta a civilizatiilor!
Vor sa distruga Weiße Macht , e o conspiratie diabolica! "The End is Nigh!"

Edited by Teophileos, 09 January 2016 - 16:00.


#5
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,488
  • Înscris: 04.05.2007

View Postf300, on 09 ianuarie 2016 - 15:54, said:

Televiziunile de unde, emigranti de unde?!

M-ar mira sa fuga sirienii din Turcia (salariu minim 400 euro+) ca sa se bata in Romania cu milioanele de alti emigranti legali care viseaza sa se stabileasca aici.

Stai linistit, ca nu de imigranti care aleg Romania este vorba. Dar atata vreme cat Europa are un mamuc, orice este posibil.

#6
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013
se incerca in permanenta sa se ascunda adevarul ca teroristii sunt musulmani, ca violatorii de la Koln sunt musulmani ... de parca incercarea de a ascunde adevarul mai este posibila si de parca bagatul capului in nisip ar rezolva ceva

daca s-ar lasa o supapa ... poate tensiunile nu ar creste, dar cand tii o oala cu capacul apasat bine ... riscul este ca la un moment dat sa explodeze



"A vorbi de rădăcinile islamice ale terorismului se învecinează cu delictul și toata lumea ”de bună condiție politică” se păzește ca de foc să nu facă afirmații dezavantajoase despre originea violenței


Poate vom reuși să eliberăm presa din chingile ideologice care o țin captivă și îi frâneaza mereu elanul de a spune ceva direct și adevărat. Anul trecut după atentatul asupra publicației Charlie Hebdo, s-a ridicat un cor enorm de politicieni dublat de presa de mare audiență care avertiza opinia publică că nu ar fi bine să facă niciun amalgam, cu alte cuvinte că ar fi preferabil să se păzească a rosti ceva despre islamismul atacatorilor. Ei ar trebui numiți teroriști pur și simpu, cuvântul islam fiind epurat cu grijă din toate enunțurile. Iar cine a îndrăznit totuși a fost denunțat rapid ca islamofob și supus unui embargou mai mult sau mai puțin evident."

Edited by sabazios, 09 January 2016 - 16:07.


#7
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Nu face nimeni propaganda anti-islam ca sar aia din diaspora si UE cu gura lor mare la atac.

#8
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
Eu nu cred o iota. Sunt si ei oameni ca tot omul: indoctrinati, usor manipulabili, saraci (dez)lipiti, dezradacinati, usor iritati de ceea ce fac occidentalii pe la ei prin ograde.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/44vzMNG2fZc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

imigranti economici sunt romanii, si mai putin bulgarii. Sirienii sunt imigranti de razboi pentru ca in tara lor are loc un razboi. Este logica elementara.
Iar manipularea este defapt in directia opusa si este foarte usor de demonstrat asta. Manipularea are la baza exagerari. Ori articolele din media pe care dvs se pare ca le reproduceti sunt bazate pe exagerari.
De exemplu cazul presupusului viol prezentat ca si viol in masa. Insa cand receptorul este predispus la xenofobie din diferite motive, saracie, lipsa de educatie, frica..,, chiar si aceste evidente sunt ignorate in favoarea unor explicatii mistice.

#10
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
2 voturi DA , cin' sa fie oare ???

#11
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015
Eu zic ca se prezinta destul de bine in Romania. De exemplu la noi singura televiziune care incearca sa acopere infractiunile comise de imigrantii ilegali economici este digi24. Restul prezinta tot tot.

#12
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013
"CUTREMUR în Senatul SUA: Trebuie sa facem tot ce este posibil acum pentru a opri aceasta stupiditate

Presedintele Partidului Libertatii din Olanda, Geert Wilders a rostit un discurs fulminant în plenul Senatului SUA, o cuvântare pe care o redăm integral și care i-a pus pe gânduri pe aleșii americani."

nu imi este un politician simpatic ... dar ce spune in discurs e adevarat si .... in general bine ascuns de presa

link: http://www.stiripesu...ate_978432.html

la televizor stirile acestea reale nu apar niciodata ... nu sunt politic corecte

in schimb suntem inundati de reportaje lacrimogene despre imigranti

#13
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postlil debul, on 09 ianuarie 2016 - 16:38, said:

2 voturi DA , cin' sa fie oare ???
Se știe, le dedic și lor un cântec foarte melodios, unul cu mesaj voios, mai ales pentru "zvonerele si raspandacele" trădătoare ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IStlBOX9F4o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si o dedicatie pentru cei credinciosi si fideli cauzei civilizatiei crestine europene

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o0MIFHLIzZY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Prezentarea pseudo-imigratiei drept fiind imigratie cauzata doar de razboi Posted Image este de o scarbosenie abominabil de diabolica

Edited by Teophileos, 09 January 2016 - 17:36.


#14
nexusm

nexusm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,793
  • Înscris: 07.07.2011

View Postsabazios, on 09 ianuarie 2016 - 15:45, said:

In ultima vreme televiziunile prezinta o versiune falsa a [...]
... ORICE

si nu din "ultima vreme", ci din totdeauna.
nu trebuie sa fii expert in manipularea prin media ca sa observi acest lucru, ai nevoie de doar bun simt, si daca nu il posezi macar incearca sa compari atitudinile diverselor trusturi de presa pentru a vedea discrepanta intre abordari a aceluiasi subiect.
un exemplu aproare hilar? pana si informatiile meteo de la romania tv sunt:
"exclusive", "catastrofale", "incredibile", pline de mister "CE ASCUNDE ANM-ul romanilor", etc
ce sa mai zici despre altele in conditiile in care ANM-ul este unicul furnizor de date din tara si tu ca televiziune le transformi in ceva de nemaivazut, nemaintalnit, incredibil si exclusiv.
pentru fanii romania tv: nu e singura televiziune care produce astfel de porcarii informationale iar din nefericire pentru fanii altor televiziuni: cei de la romania tv nu sunt singurii.
iar pentru cei ce-s adoratori de digi24 le recomand sa nu puna botul la promo-ul cu "...noi nu cautam rating-ul". nu cauta rating pentru ca au propria retea de distributie si fac venituri de pe alte canale media, dar asta nu inseamna ca nu manipuleaza.

#15
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
chiar aseara pe digi 24 era un documentar care ii plangeau de mila.
noi romanii nu am fugit , am luptat .
sa lupte si ei ca au fugit cu milioanele.

#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,115
  • Înscris: 04.02.2011
Nu mă pot exprima, nu mă uit la tv, însă bănuiesc că există o lipsă de obiectivitate cauzată mai degrabă de ignoranţă sau necunoaştere, cam ceea ce se vede de multe ori pe forum. Ca idee, pe vremea conflictului din Yugoslavia, s-a umplut Austria de refugiaţi de război, care au rămas însă acolo. Acuma, cu Siria e vecină Turcia, deci..
Eu zic să nu subestimăm puterea semilunei care şi-a impus deja nişte piloni ideologici în Europa..
Invazia asta se pregăteşte de secole, ăia chiar aşa gândesc. Şi există băieţi deştepţi care au grijă de acest plan.

#17
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

View Postredbotos, on 09 ianuarie 2016 - 18:39, said:

chiar aseara pe digi 24 era un documentar care ii plangeau de mila.
noi romanii nu am fugit , am luptat .
sa lupte si ei ca au fugit cu milioanele.


tot la Digi24 mai dau un documentar si maine .. din prezentare ... toti imigrantii sunt fetite si bunicute ... niciun barbat barbos


toti zambesc, civilizati, educati ... niciunul nu arunca cu pietre, nu urla la politisti, nu imbranceste ...


cand ma uit la ei nici nu ma mir ca zic unii de romani ca sunt cei mai rai ... nu ne putem compara

cand pui alaturi emisiunile despre romani si despre imigranti ale aceleasi televiziuni ... diferenta de valoare e evidenta, nici nu ma mir ca ne injura europenii

#18
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Eu am impresia ca in Romania este o propaganda anti-imigrationista, doar constat.  
Pe internetul romanesc vad mult mult raissm, in parte datorat prostiei, in parte ignorantei.

Islamul nu place nimanui in Occident, dar cu atat mai putin raissmul.  De asta este o diferenta intre cetatenii vestici care tolereaza religia muslmana si nu tolereaza rasismul, au cultura, au eductaie, comparat cu multi dintre cetatenii din fostele state estice care dau dovada de un rasism primar, rasism animalic.  Religia poate fi controlata, cu ajutorul unor lideri religiosi occidentali si cu state cu legislatie laica, dar ideologiile rasiste pot provoca dezastre, Istoria ne-a aratat.Posted Image

Edited by zardato, 09 January 2016 - 20:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate