Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Programul Prima Casa 2016

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13175 replies to this topic

#919
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
Femeile care lucreaza acolo, sunt de 10 ani in banca si uite ce traseu a avut dosarul meu pina acum, si da probabil nu stiu sa foloseasca scanerul la capacitatea lui. Se poate si ca ele sa nu fie de vina....dar ne termina psihic.

Edited by pistay, 23 March 2016 - 15:35.


#920
MALDINI_VL

MALDINI_VL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.12.2007
Acceasi problema si la mine. S-a intors din cauza ca nu se vedea o stampila. Oameni buni, suntem in 2016, mi se pare incredibil ca asta sa fie un motiv. Nu poti invoca o scanare in anul 2016 cand dispui de toate tehnicile si de aparatura moderna. Oare este atat de greu sa scanezi niste acte sa se vada "DECENT" ?

#921
axelicbt

axelicbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 15.03.2011
La cate acte au de scanat  probabil e setat scanerul ala pe o rezolutie mica , sa le scanare cat mai rpd, si de aici si calitatea proasta a scanului.
La o rezolutie mai mare (DPI) dureaza mai mult sa scaneze o foaie.
Eu as murii cu ei de gat Pistay, sa se intoarca de atatea ori din cauza la un scan .

#922
Granata23

Granata23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.02.2016

 MALDINI_VL, on 23 martie 2016 - 15:34, said:

Acceasi problema si la mine. S-a intors din cauza ca nu se vedea o stampila. Oameni buni, suntem in 2016, mi se pare incredibil ca asta sa fie un motiv. Nu poti invoca o scanare in anul 2016 cand dispui de toate tehnicile si de aparatura moderna. Oare este atat de greu sa scanezi niste acte sa se vada "DECENT" ?
Din ce am auzit si eu de pe la unul altu si de la cunostinte, astea sunt motivele cele mai dese pentru care dosarele tot fac "drumurile" astea fond-banca si invers, motive de lizibilitate a actelor, ceea ce vorba ta, in anul 2016 mi se pare a fi cel putin jenant...

#923
nicoletadumitrascu

nicoletadumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.07.2012

 MALDINI_VL, on 23 martie 2016 - 15:34, said:

Acceasi problema si la mine. S-a intors din cauza ca nu se vedea o stampila. Oameni buni, suntem in 2016, mi se pare incredibil ca asta sa fie un motiv. Nu poti invoca o scanare in anul 2016 cand dispui de toate tehnicile si de aparatura moderna. Oare este atat de greu sa scanezi niste acte sa se vada "DECENT" ?
degeaba ne plangem aici, trebuie vorbit la banca inainte de a intampina probleme de genul.

#924
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
Culmea e ca inainte sa fie dosarul trimis la sucursala centrala, chiar am avut o discutie pe tema asta cu doamna. Intre banci s-a plimbat dosarul ptr ca cei din suc.centrala nu reuseau sa deschida un folder.

#925
actin

actin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.03.2016

 nicoletadumitrascu, on 23 martie 2016 - 15:42, said:

degeaba ne plangem aici, trebuie vorbit la banca inainte de a intampina probleme de genul.

Eu am vorbit cu cei de la banca inainte de a trimite dosarul. M-au asigurat ca au verificat de mai multe ori actele, se vad OK, nu sunt probleme, etc....au spus chiar ei ca majoritatea problemelor sunt la scanare. Dar, surpriza! Dosarul s-a intors inapoi pentru o problema de scanare.

#926
axelicbt

axelicbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 15.03.2011
Cand iti expira antecontractul pistay  ? si la ce banca ai dosarul ?

#927
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
La BCR am dosarul. Antecontractul e valabil pina in 30 apr ...am avut grija sa-l fac pe 3 1/2 luni.

#928
nicoletadumitrascu

nicoletadumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.07.2012

 pistay, on 23 martie 2016 - 15:50, said:

La BCR am dosarul. Antecontractul e valabil pina in 30 apr ...am avut grija sa-l fac pe 3 1/2 luni.
e bine ca v-au permis si vanzatorii aceasta durata.

#929
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
Asa e .Ei au spus atunci ca nu se grabesc,dar acum deja sunt si ei nerabdatori.Nu prea au ce sa faca din cauza ca au semnat,dar nu-mi cade bine sa le tot spun ca inca nu s-a rezolvat. A fost pusa o perioada asa mare doar din precautie,nici noi nu ne-am gindit ca poate dura asa mult.

Edited by pistay, 23 March 2016 - 16:06.


#930
nicoletadumitrascu

nicoletadumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.07.2012

 pistay, on 23 martie 2016 - 16:05, said:

Asa e .Ei au spus atunci ca nu se grabesc,dar acum deja sunt si ei nerabdatori.Nu prea au ce sa faca din cauza ca au semnat,dar nu-mi cade bine sa le tot spun ca inca nu s-a rezolvat. A fost pusa o perioada asa mare doar din precautie,nici noi nu ne-am gindit ca poate dura asa mult.
trebuie sa inteleaga ca nu tine personal de tine, ci de banca, fond ... adevarul este ca unii sunt absurzi, mai ales cei trecuti de 50 ani

#931
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
M-am pus si eu in situatia lor si nu stiu daca as sta foarte linistit, cu toata nebunia asta cu creditarea...sper sa nu mai dureze mult.

#932
DjTopy

DjTopy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.03.2009

 pistay, on 23 martie 2016 - 16:11, said:

M-am pus si eu in situatia lor si nu stiu daca as sta foarte linistit, cu toata nebunia asta cu creditarea...sper sa nu mai dureze mult.

Este 4:15 si la mine nu a intrat dosarul in analiza. Sper sa nu patesc si eu cum ai patit tu ca sigur voi inebunii...

#933
pistay

pistay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 09.02.2014
N-o sa innebunim dar sigur s-au dus citiva ani din viata in astea trei luni de cind cu creditul..

#934
nicoletadumitrascu

nicoletadumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.07.2012

 DjTopy, on 23 martie 2016 - 16:13, said:

Este 4:15 si la mine nu a intrat dosarul in analiza. Sper sa nu patesc si eu cum ai patit tu ca sigur voi inebunii...
cu ce data il ai ?

#935
DjTopy

DjTopy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.03.2009

 nicoletadumitrascu, on 23 martie 2016 - 16:21, said:

cu ce data il ai ?
Cu data de 10.03 - 1901x

#936
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nici la mine n-a intrat in analiza, mai verific o data peste o ora, daca nu...maine. Am incetat de mult sa ma stresez, oricum n-am ce sa misc, si daca ma enervez, si daca stau calm, tot cand au ei chef se rezolva. Macar nu ajung cu nervii ciorba cand am terminat cu creditul, nu de altceva dar de-abia dupa aceea am nevoie cu adevarat de ei :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate