Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

Honda H-RV 2022
 Canon R7 si R10

Despre transplantul de par

[UNDE] Gasesc de inchiriat lumini...

La multi ani @BlueKing-69!
 La multi ani @CostyNn96!

The importance of being an archit...

City break de 3-4 zile ce locatie...

Mission: Impossible – Dead ...
 Amenajare parcare interioara

Trotineta electrica noua cu 0,7 k...

Netflix despagubeste statul itali...

Unde depun declaratia 230 redirec...

Atitudinea in liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

Vlad_22

Vlad_22

Senior Member

• Grup: Senior Members
Mai retras, să spunem, am avut note ok, dar nu eram elev de top, însă la BAC am avut medie peste majoritatea colegilor.

Edited by Vlad_22, 12 January 2022 - 14:56.

tfmercedez

tfmercedez

BUFU

Vizualizare mesajdjl, pe 08 ianuarie 2016 - 21:08, a scris:

Eu până într-a zecea nu chiuleam.... dar și când am prins gustul!
eu in clasa 1-a am chiulit cel mai mult. Atat de mult incat faceau elevii cordon sa nu ma lase sa plec acasa.  Ultima ora deobicei era cor sau instrument- pian, nu avea profu note sa imi incheie media.  Si el o lalaia la tigari si cafele cu alte profesoare, eu ma saturam sa stau singur cu pianu (aveam si acasa) , mi-era scarba sa merg la buda la scoala, asa ca o tuleam acasa.  Asa ca la un moment dat preferam sa plec direct in pauza. Pe vremea aia umbla vorba ca daduse ceașcă "un decret" neoficial, ca nu pot fi lasati repetenti elevii, sau asta am inteles eu.  
La cor mergeam de placere, era o profa tare simpatica si draguta, de care imi placea , dar ma dadea afara, ca nu aveam vocea de tonalitatea pptrivita, si se oprea corul , si ne punea sa cantam pe rand, si cand venea randul meu zicea, iarasi tu, iesi afara.
Oricum, in clasa a doua profu de pian, parca Robert Lupak se numea, a fugit in Canada, apoi a venit Revolutia si m-am mutat la o scoala "generala" mai aproape de casa.
Apoi in liceu, am inceput sa chiulim iar, uneori cu tot cu profu de mate, care ne era si diriginte, fie-i tarana usoara,  dl Iliuță, faine amintiri.  Dadea catalogul la un coleg prin clasa, sa motiveze din absente.

Edited by tfmercedez, 12 January 2022 - 16:29.

Vlad_22

Vlad_22

Senior Member

Cu noi în liceu, diriginta nu țin minte să fi făcut măcar 1 excursie... Am terminat liceul, acum cca. 6 ani. În fine, nici n-am fost un colectiv prea unit, coagulat așa, cum s-ar spune.
În 1-4, la primară și gimnaziu, a fost altceva.
Din anumite pct. de vedere, parcă la facultate am avut un colectiv ceva mai unit, dpmdv, decât în liceu, deși lumea tinde să spună invers, în general.

Nici măcar cu Școala aia Altfel, sau cum se numea, când era săptămâna aia cu activități, înainte de vacanța de primăvară, nu am făcut nimic. Stăteam în școală... În a 11 sau a 12-a am lipsit, săptămâna cu școala "altfel", că fusesem bolnav. Oricum, nu pierdusem mare lucru, ca să fiu onest.

Edited by Vlad_22, 12 January 2022 - 17:17.

silcar

silcar

Senior Member

A fost o perioada misto, mai ales din a 11 a incolo Posted image) Pot spune ca eram "la locul meu" dar evident in orice clasa aveai cate un maimutoi care i se parea lui ca era miezu din bojboaca. In clasa a 9 a m-am luat repejor in gura cu el, ne -am si tras 2 picioare reciproc si dupa aceea , am fost ok, nu prieteni dar ok. Conteaza mult sa nu fii fraier. Evident din 11 a incolo cand deja se cam prinde gustul, se chiulea in grup Posted image)) desi eram mate info fizica, elita liceului cica Posted image) Evident tot atunci m-am apucat de fumat, baut bere...Chiar daca in liceu o ardeam mai blat, multi habar nu au avut ca eu aveam cea mai activa viata sociala dintre toti...calaream cluburile noapte de noapte Posted image) Unii din ei, chiar mi-au fost spectatori cand puneam muzica,  eram si dj in club...Si da, cu unul din colegii mei pot spune ca si azi imi este prieten apropiat, unul din cei mai buni si asociat in firma. CU alte cuvinte, am fost si eu si pr asta al meu cu mult peste toti, dar noi mergeam blat in scoala Posted image) Ca in afara ei...eram "bossi" pe distractie. Abia la reuniunile de clasa ulterioare, s-a cam vazut ca cei care erau maimutoi, sau voiau ei sa fie "miezul" au ramas cam la acelasi nivel in timp ce toti am progresat atat profesional cat si ca dezvoltare personala. Ca si concluzie, pot spune ca am "gustat" viata frumoasa din liceu , chiar daca in clasa 9 nu mi-a placut neam Posted image)) Stii cum e, pana dai de gust si inveti "mersurile" si daca nu esti fraier sa i lasi sa se urce in capul tau, treci ca pestele prin apa cu o gramada de amintiri! Si sa nu uit, ca medie, am intrat al 3-lea pe liceu...si m-am descurcat binisor tinand cont ca garaiam de matematica, fizica sau informatica.

Edited by silcar, 14 January 2022 - 22:43.

Neaceasca85

Neaceasca85

Forumist din Slatina, Olt

Vizualizare mesajdjl, pe 09 ianuarie 2016 - 05:25, a scris:

Noroc că am prins trimestre în clasa a IX-a, că altfel rămâneam corijent la biologie. Mediile au fost în ordine 4, 5, 6 şi la final m-am ales cu sfânta medie de 5.
La biologie eu am avut 10 pe linie ca o citisem in copilarie. Idem la engleza, cu multe meditatii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate