Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Alcool izopropilic

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
yolo4life

yolo4life

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.12.2014
Buna,după cum spune si titlul vreau sa achiziționez alcool izopropilic,dar in Bistrita.
Știe cineva de unde pot cumpara așa ceva?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
online: http://www.mivarom.r...ic-500ml-p-2637 sau http://www.okazii.ro...zopropilic.html

Edited by pasilla, 08 January 2016 - 01:13.


#3
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
La magazinele de componente electronice, la benzinarii sau la magazinele care vand chestii auto in special aditivi (piese auto, Kaufland, etc.).

#4
yolo4life

yolo4life

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.12.2014
Am cumpărat un Cooler nou pentru CPU si vreau sa curat pasta termoconductoare

#5
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
poti pune spirt la curat si nu e problema. stiu la carte se cere izo, dar pentru 2 picaturi cat ai tu nevoie... pune pe bat un pic de spirt si aia e.

#6
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Am curatat zeci de procesoare cu vata si spirt sau servetele umede cu alcool si nu ma sunat nimeni inapoi ca s-a stricat procesorul sau ca frige foarte tare noua pasta

Edited by bogdan1811, 08 January 2016 - 08:10.


#7
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010
@bogdan1811 eu nu mi-as duce laptop-ul la tine sincer ... daca te ocupi cu asa ceva si te uiti la 10 lei cat costa o sticluta de izopropanol, folosind spirt sincer imi dau seama ce lucrari faci.

@initiator, alcool izopropilic gasesti in majoritatea magazinelor cu profil electronic, si nu iti recomand sa folosesti spirt, tuica, bere sau ce mai recomanda altii, foloseste ce trebuie si nu ai probleme.

#8
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Se gaseste si la Dedeman. Sau comandat online. In loc de alcool izopropilic poti comanda ArctiClean + pasta termoconductoare Arctic Silver 5, care-s cele mai bune (ma rog, si pretul pe masura).

#9
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
Il gasesti si pe emag

#10
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 28.08.2010

 shiva, on 08 ianuarie 2016 - 10:01, said:

Se gaseste si la Dedeman. Sau comandat online. In loc de alcool izopropilic poti comanda ArctiClean + pasta termoconductoare Arctic Silver 5, care-s cele mai bune (ma rog, si pretul pe masura).

mai bun decat spirtul lui bogdan ? : )))

#11
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Alcool izopropilic este si solutia de curatat display , lentile ochelari s.a. ce se gaseste in supermarket, la benzinarii gasesti "aditiv indepartat apa din benzina " de la 2+2 care este acelasi lucru - a se citi eticheta . Daca ai pe cineva care vine la Cluj il rogi sa mearga pe str Baritiu nr. 22 la Saimon electronics , cumperi 500ml si ai o buna perioada de timp.

#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Servetelele de sters ochelarii contin alcool izopropilic. Poti lua grosul cu ce vrei tu si curatarea finala o faci cu servetel de ochelari.

#13
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015
Am intrebat, dar postul mi-a fost sters, pentru ca aici se foloseste si ca spirt medicinal.
Nu-i tocmai sanatos

Pentru chestii de curatat "tari" folosesc si acetona, insa trebuie sa ai grijanie cum umbli cu ea, caci poti strica multe..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate