Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

MUBI.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
MUBI este un serviciu VOD care pune accent pe filme clasice, filme independente, cult, etc. si este disponibil si in Romania, conform informatiilor disponibile pe net. Pare o alternativa interesanta la serviciile similare, axate pe seriale si filme comerciale.

Noua platformă online de video streaming MUBI aduce publicului cultural și care-și dorește să fie conectat la producțiile internaționale, filme de artă rare, de super nișă, indie, experimentale și filme clasice cult. Mubi oferă lunar o selecție de 30 de filme, fiecare inclus pe platformă timp de 30 zile, timp în care poate fi vizionat de abonați fără restricții. În fiecare zi, un film nou înlocuiește unul vechi. În România, serviciul e disponibil prin abonare, contra cost – 4,99 euro pe lună și 39,99 euro pe an (procesul de subtitrare al filmelor în română e încă în lucru, dar au subtitrare în engleză) –  sau ca pachet în oferta de Video on Demand de la Telekom, putând fi vizionat pe www.telekomtv.ro, în aplicația Telekom TV și în secțiunea VOD a serviciului Telekom Interactiv. Pe lângă laptop și smartphone, MUBI e disponibil și pe Playstation și pe tabletă.

https://mubi.com/

#2
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Momentan pe netflix nu ai filme romanesti, cum are mubi Posted Image

Edited by Shock-G, 08 January 2016 - 00:46.


#3
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
MUBI imi place ca idee dar nu m-am abonat ca nu au aplicatii pe device-uri, adica e mai complicat de pus pe televizor. Netflix-ul e slab, foarte slab deocamdata.

#4
msr-smr

msr-smr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 15.03.2010
Ce este pe MUBI nu o sa gasesti niciodata pe NETFLIX !
Este foarte bine ca exista amindoua, plus HBO Go, FilmBox, SeeNow, Voyo.

#5
florinn76

florinn76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.11.2007
Un serviciu chiar pt cinefili pt cei ce apreciau Cinemax de mai demult. Păcat ca e cam scump si nu are subtitrări in română pentru toate filmele. Am vazut pe Mubi rarități autentice (Portrait of Jason) si documetre deosebite.

TOPICUL AR TREBUI MUTAT LA STREAMING....

#6
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 M0D3, on 08 ianuarie 2016 - 00:28, said:

În România, serviciul e disponibil prin abonare, contra cost – 4,99 euro pe lună
Prețul acum e de 5,99€

#7
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Mi se pare un serviciu unic si de calitate, cred ca o sa il incerc si eu, am aplicatia pe PS4.
Ai numai filme bune, curate de persoane avizate iar ca un bonus filme romanesti!Posted Image

Pacat ca nu poti sa vezi ce vrei tu din lista lor doar cele 30 disponibile lunar...

Edited by Papillon_, 15 December 2016 - 11:51.


#8
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
Recomand Filmstruck in loc de MUBI. trebuie vpn insa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate