Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Nu pot dezinstala ANUMITE aplicatii Metro W8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gunit03

gunit03

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.02.2014
Salut, nu reusesc sa dezinstalez cateva aplicatii Metro din Windows 8.1. Nu am nevoie de ele, si daca pe majoritatea am reusit sa le dezinstalez foarte usor, avand o optiune de "Uninstall" din meniul de Start modern, pe cateva dintre ele (Camera, One Note) nu le pot dezinstala, fiindca le lipseste acea optiune. La o cautare pe Google primele rezultate ma duc catre acelasi tutorial, care spune ca le pot dezinstala ruland niste comenzi in PowerShell, cu drept de admin, insa nici asa nu pot sa le elimin (primesc o eroare cand execut comenzile respective). Se poate sau nu sa le elimin si pe acestea ?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 07.08.2008
Ce aplicatii vrei sa dezinstalezi si ce eroare apare?

#3
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
In primul rand posteaza eroarea: un printscreen cu tot cu comanda rulata sa stim ce eroare primesti.

De altfel posteaza printscreen sau rezultatul si urmatoarelor comenzi (deschizi powershell cu drepturi de administrator - Windows Powershell, nu deschide Windows Powershell ISE pentru ca acela este editorul)

Get-AppxPackage *onenote*
Get-AppxPackage *camera*



#4
gunit03

gunit03

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.02.2014
Revin cu mai multe detalii: cele 3 aplicatii pe care vreau sa le dezinstalez se numesc Camera, OneDrive si Photos, toate trei fiind aplicatii Metro preinstalate odata cu Windows-ul. Am incercat sa le dezinstalez cu comanda remove-appxpackage urmat de numele aplicatiei din sectiunea "Full Name" (comanda se vede in atasament). Mai jos veti vedea eroarea care o primesc atunci cand folosesc aceasta comanda. Totodata am incercat si comenzile propuse de emilian, insa la prima am scris 'onedrive' in loc de 'onenote'.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate