Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Anii '90 īn Romānia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1826 replies to this topic

#1603
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6ebGSv0x8Lo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1604
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Amintiri R.A.T.B.-iste: https://forum.softpe...0#entry21241780

#1605
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
djl cred ca va aprecia

https://issuu.com/an.../anuntul_1iun92

#1606
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Site-ul vrea să-mi fac cont pe acolo...

#1607
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
La min 2:56 filmare aeriană; la 3:18 în cadrul acelei filmări se vede şcoala unde am învăţat eu (am terminat în anul următor; ieri am trecut pe lângă locul unde a avut loc pe 6 - Mai (V) (05) - 1997 balul de sfârşit a clasei a VIII-a: sala de mese a Lic. Ec. "A.D. Xenopol", aflară pe Str. Ştefan Mihăileanu/Str. Plantelor; când am ajuns la sala de mese televizorul era dat pe Pro Tv, la emisiunea "Fort Boyard"). Ce chestie. tot repetam că 1 - Dec. (XII) (12) - 1996 va fi o zi ploiasă şi chiar aşa a fost!
Bucuraţi-vă de filmare cât mai puteţi, că ăştia de la Pro Tv sunt fomişti rău!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W1NWEmHsNXc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1608
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#1609
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Nostalgie?
Vezi că acel om a postat şi ceva de la TVR 1 - puţin dintr-o emisiune de dinaintea revelionului şi ceva de la Revelion. Cel 1996.

#1610
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
http://sandi.ro/albu...es/IMG3101.html

#1611
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Am un C.D. pentru computer, "Billboard Music Guide". Produs în 1996. Din păcate nu vrea să lucreze pe sisteme de 64 de biţi şi deocamdată nu am vreun computer pe care să am instalat 95-ul sau XP-ul   :(

#1612
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Aurolacii. De care nu am scăpat nici azi. Mai devreme era una la vreo 14 ani cu un băiat de vreo 12 ani (probabil frac-su) şi ăla s-a oprit şi s-a uitat urât la mine (ştiu eu de ce? dacă fata trăgea din aurolac normal că se uită lumea...). Se mai învârt prin zona P-ţa Iancului ca să nu fie frumos pe acolo (cu Ţiganii din zonă nu am avut probleme).

Edited by djl, 17 June 2017 - 22:19.


#1613
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Pe la 11:50

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sT2aE2FD4DE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1614
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Io m-am întîlnit de mai multe ori cu naționala în Poiană. Prin anii 90 mergeau acolo cel puțin o dată pe an. Mi-i aduc aminte și vara, alergînd pe strada aia dintre Alpin, Ciucaș și Piatra Mare, dar și într-o iarnă, 92 cred, pe pîrtia Bradul, învățau să schieze (culmea, cu riscul de a-și rupe picioarele, chiar mi-l amintesc pe Răducioiu crispat, în plug, prăbușindu-se destul de des; era crispată poziția pe schiuri, altminteri era degajat și vesel). Unul care schiază bine e Lupescu, pe el l-am văzut în Poiană la schi de mai multe ori, nu la școală, ci pe pîrtiile de sus.

#1615
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Da' pe vremea aia Poiana (Braşov, nu a lui Iocan) era staţiune de lux?  :huh:

#1616
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007

View Postdjl, on 23 iunie 2017 - 02:41, said:

Da' pe vremea aia Poiana (Braŗov, nu a lui Iocan) era stažiune de lux?  :huh:
Era de "lux" din cauza preturilor nua serviciilor. Fix ca si acum.
Dar atunci nu avea romanul Europa la dispozitie si na, trebuia sa se inghesuie acolo.

#1617
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
De parcă acum nu se înghesuie...

#1618
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Dar ce îngheţate mâncaţi în anii '90?   Posted Image

#1619
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Îmi amintesc de dozatoarele alea stradale, care dădeau la cornet 2 feluri de înghețată, de regulă vanilie și ciocolată (de fapt un soi de smîntînă colorată, o chestie care se topea în 2 minute). Trăgea tanti de o manetă și pivota conul ăla cu atenție, să îl umple bine. Avea și posibilitatea să tragă din amînouă odată, și punea înghețata jumi-juma.
Prin 94 - 95 cred că apăruseră deja și mărci străine, Magnum, după aia și Mars, și din alea la cutie de plastic, să iei acasă.
Tot prin 93 - 94 apăruse și Granitore, azi se cheamă Slushy, o apă colorată cu fulgi de gheață. (Astea de fapt sînt nume de mărci, deci depinde cine controlează piața ca să își impună numele).
Plus că înghețată se făcea încă și acasă, mîncam cu dulceață de vișine pe deasupra.

#1620
Spring76new

Spring76new

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 17.04.2016
Adolescent fiind, am trăit cu mare bucurie prima jumătate a anilor '90, fiind deja suficient de matur pentru a aprecia torentul de lucruri bune care au venit în țară după rahatul de comunism. A doua jumătate a anilor '90 s-a dus dracului economia și, ocazional, am suferit de foame exact ca pe vremea cizmarului criminal. Evident, nu prea a ajutat să am doi părinți leneși, răi, plini de frustrări și nu prea descurcăreți. Între timp i-am mai iertat (pe părinți), că nu e mare mândrie să te „descurci” și să te adaptezi la o societate profund bolnavă. Dar pe bandiții care au condus țara în anii '80 și '90 i-aș arde la foc mic și aș privi cu mare satisfacție cum urlă. Sper că vor arde în Iad... chiar dacă-s ateu și nu cred că există.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate