Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema la bootarea cu Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
hexxpowered

hexxpowered

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2016
Buna ziua!
    De cateva zile mi-am luat un Acer Aspire E5-551-T4SJ si am incercat sa instalez WIndows 7 fara nici un rezultat. Laptop-ul nu booteaza dupa Windows 7. Astazi am incercat si cu 8.1 si o versiune de XP dar tot nu am reusit absolut nimic.
    Placa de baza are doua moduri de bootare: UEFI si Legacy, desi nici unul nu pare sa functioneze. Cei de la Acer mi-au dat preinstalat un Linpus Linux ce are doar sheel-ul acestuia.
    Laptop-ul a instalat cu succes Linux Ubuntu, deci nu are nimic stricat.
    Va rog sa ma ajutati cu problema aceasta si sa imi dati macar un sfat in legatura cu ce as putea sa fac.
    Va multumesc anticipat!

Am uitat sa mentionez ca am incercat si cu Live USB si cu DVD/CD la absolut toate metodele.

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Eu cred ca ai uitat sa selectezi din Bios/UEFI unitatea optica/stick-ul USB ca first device boot !
Si daca nu ma insel, trebuie sa existe un buton (F8, F11 sau F12) care iti aduce boot menu (https://www.google.r...iw=1120&bih=522) de unde alegi tu de pe ce sa booteze prima data.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Avea ceva preinstalat? Ce anume?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate