Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Cainele nu mananca, bea doar apa

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

Allexu007

Allexu007

Member

• Grup: Members
Cainele (curcitura pichinez) meu nu mai mananca de vreo 5 zile, bea doar apa si sta linistit in cusca lui. Sa fie cumva racit sau are probleme de sanatate? Chiar in ajunul Craciunului a scapat din curte si cand a venit acasa era ud si tremura de frig. Cei care stiti despre asemenea probleme. Ma puteti ajuta cu informatii?

Edited by Allexu007, 05 January 2016 - 12:05.

kartys

kartys

Member

View PostAllexu007, on 05 ianuarie 2016 - 12:05, said:

Cainele (curcitura pichinez) meu nu mai mananca de vreo 5 zile, bea doar apa si sta linistit in cusca lui. Sa fie cumva racit sau are probleme de sanatate? Chiar in ajunul Craciunului a scapat din curte si cand a venit acasa era ud si tremura de frig. Cei care stiti despre asemenea probleme. Ma puteti ajuta cu informatii?

Lasa forumul si fugi cu el la veterinar, nu e de joaca.

Serafim606

Serafim606

Guru Member

• Grup: Senior Members
Dupa 5 zile in care a stat nemancat, tu te-ai gandit sa intrebi lumea pe forum in loc sa te duci cu el la veterinar?

myshyk

myshyk

Guru Member

Asta daca tii la el. Daca nu, butoneaza pe aici in continuare.....

Edited by myshyk, 05 January 2016 - 12:13.

Allexu007

Allexu007

Member

@kartys Pai ma gandeam ca pot afla informatii cat de cat utile, poate ati intampinat si voi asemenea probleme cu cainii vostri

Edited by Allexu007, 05 January 2016 - 12:13.

Dude_2nd

Dude_2nd

Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

selectia naturala e de vina.

ct13mey

ct13mey

Active Member

Un veterinar sigur te poate ajuta,dar pot fi luate in calcul si petardele si artificiile din noaptea de revelion.Sunt multe animalute derutate in aceasta perioada.

myshyk

myshyk

Guru Member

View Postkartys, on 05 ianuarie 2016 - 12:08, said:

Lasa forumul si fugi cu el la veterinar, nu e de joaca.
Un sfat intelept.

Edited by myshyk, 05 January 2016 - 12:14.

kartys

kartys

Member

View PostAllexu007, on 05 ianuarie 2016 - 12:13, said:

@kartys Pai ma gandeam ca pot afla informatii cat de cat utile, poate ati intampinat si voi asemenea probleme cu cainii vostri
Nu te vor ajuta cu nimic informatiile aflate aici, pot fi o sumedenie de cauze, dar daca are 5 zile de cand nu mananca e semn de ceva grav. De la petarde si pocnitori nu e, asta poti fi sigur. Cand cainele nu mananca e semn de boala, asa ca nu mai pierde timpul pe aici, asta daca tii la cainele tau.

Serafim606

Serafim606

Guru Member

A stat 5 zile. Mai asteapta o zi si poti sa te apuci de sapat groapa.

Allexu007

Allexu007

Member

View Postct13mey, on 05 ianuarie 2016 - 12:13, said:

Un veterinar sigur te poate ajuta,dar pot fi luate in calcul si petardele si artificiile din noaptea de revelion.Sunt multe animalute derutate in aceasta perioada.
Nu au fost petarde sau artificii la mine in zona, cainele a venit in aceeasi seara acasa.

Andreysc7

Andreysc7

3D Modeler / Automotive Artist

Vezi ca a mai facut o catea greva foamei si acuma e prin parlament Posted Image  .

Serios vorbind, si eu cand am fost nimic am avut un labrador si a avut aceasi chestie dar eu dupa 2 zile am mers cu el la veterinar pentru ca a inceput sa vomite. S-a rezolvat pentru ca i-a dat un tratament :)

arab

arab

Senior Member

Bea apa de la febra! E bolnav si ii trebuie ceva antibiotice! Are pneumonie probabil, sa nu il pierzi...ai mare grija!

Edited by arab, 05 January 2016 - 12:22.

Prien

Prien

Senior Member

Ai stat 5 zile? Si dupa asta scri pe forum. Dzeule mare, se vede cat iti iubesti potaia.
Eu si sotia, dupa 3 zile, eram la Fac de Medicina Veterinara cu "bestia" noastra, care manca, dar mult mai putin..
Initial mi s-a parut. Asa ca In ziua a 2-a am numarat cati bucati i-am pus in farfurie si am nivelat boabele din trocuta..Ba chiar tras o linie pe margine..
Cand am vazut ca doar isi baga botul, am mai lasat-o seara, la fel atenti la amanunte
Cum in a 3-a zi era la fel, dimineata, tusti..S-a dovedit ca a fost doar lipsa de chef, nimic grav, prea putin plimbata si jucata...
Si era inainte de mare petardeala..
PS. Am fost la Fac pt ca nu am stiut niciun cabinet pe langa casa..Stiam bine ca si acolo se plateste, pt ca mai fusesem si ne-a placut cum am fost tratati  si noi oameni si ea, animalul....
Iar "bestia" noastra merita. E un adevarat monstru de circa 80cm lungime pe 40cm inaltime+ o coada de 20 cm..
De rasa pura, maidaneza cu pincher..

Edited by Prien, 05 January 2016 - 12:32.

e_bulu

e_bulu

parabulum

Veterinar!!! Altfel, eu zic sa-l intrebi daca nu cumva a fost pe la vreo chermeza si s-a imbatat pe acolo. Asa s-ar explica lipsa poftei de mancare si deshidratarea.

Lasand gluma la o parte, veterinar!!!

tom_1133

tom_1133

utilizator Linux Mint

Posibil sa fi facut pneumonie.

e_bulu

e_bulu

parabulum

Urgent!

rinser

rinser

Active Member

Nu mananca pt ca e bolnava. E o metoda de tratare naturala a organismului. Ar fi bine sa o ajuti ca uneori daca organismul nu are putere, da coltul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate