Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Allview A5 Easy

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Nu il am personal, dar îl deține cineva din familie.
E un telefon prafulet, se lovește de diverse buguri pe neașteptate.
Faza cu supra-incarcarea nu cred că trebuie să te îngrijoreze prea mult. Până să dăuneze bateriei, probabil că va deveni prea vechi telefonul și nu-l vei mai folosi.
Cu intreruptul apelurilor nu se întâmplă așa, sau poate rar, în niciun caz nu e o problemă așa ca la tine.


#20
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Știe cineva un changelog pentru update-ul sv22 care a fost lansat OTA acum câteva zile?

#21
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
A trimis un văr un telefon allview a5 easy în servis si cei de acolo iau zis că îl costă 450 lei repararea , dat un telefon nou e 270 lei. Credeți că dacă face recamatie la Anpc rezolv ceva?? Telefonul este in garanție

#22
sejur2002

sejur2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 19.05.2008
Merge root cu Kingrootv4.9.3 20160614 . A5 Easy android 5.1 SV22.0. Bafta !

#23
Jamaikan

Jamaikan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.04.2013
Salutare!
Știți dacă A5 Easy este tot un model Gionee rebrănduit?
L-am primit la o prelungire de abonament și vreau să-l dăruiesc mamei mele, dar în prealabil vreau să-i pun o husă și o "folie" de sticlă. De obicei astfel de accesorii le cumpăr de pe Aliexpress
Mulțumesc!

#24
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Conteaza? Daca vroiai sa ii iei ceva mai de Doamne' ajuta ii luai cu bani, nu mok de la erdeeshi!
Ca fapt divers, copilu' il foloseste de mai bine de jumatate de an fara probleme! Merg si jocuri pe el!

Edited by mzamfirm, 17 June 2016 - 20:52.


#25
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Aoleu! Omul intreba că să caute accesorii potrivite la chinezi, nu din alt motiv.

:)

#26
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Huse si folii sunt pe toate drumurile, insa daca vrea sa cumpere de pe hali e problema lui. Se gasesc si folii si huse, trebuie doar sa iese din casa si sa intre intr-un magazin cu accesorii!

#27
X3t

X3t

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2016
Am si eu o problemă cu un A_5easy imi apare memorie internă insuficienta deși am 5gb disponibili.Am dat factory reset și culmea aceeași problemă.O sugestie?

#28
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Salut #27 X3t,
Poate este vorba de memoria interna nu cea externa.
Ia legatura cu cei de la allview aici: http://ticket.allview.ro/

Edited by VladutzU2013, 16 July 2016 - 16:33.


#29
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
M-am pricopsit si eu cu un A5 easy pe cap. I-am dat factory reset dar nu pot sa trec peste pasul cu verificarea contului google si nu vede nici PC-ul cand e conectat.

Poate cineva sa ma indrume exact cum pot sa-i fac reflash? Ce gasesc pe net este neclar...

Edited by JAWS, 29 July 2016 - 19:14.


#30
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Doar cu SP flash tool, dar allview nu cred că a postat pe nicăieri rom-ul pentru modelul ăsta

#31
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Am ramas cu un telefon A5 Easy un timp, din pacate, si nu gasesc cum sa fac schimbarea datelor mobile de la Sim1 la Sim2. Imi poate spune cineva? E implicit Sim1 si nu stiu cum sa schimb.

#32
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Up

#33
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Salut! Are cineva idee cum se poate face update de soft la acest telefon? Nu de alta, dar m-am procopsit si eu cu un exemplar, cu versiunea de soft V14, iar pe site-ul Allview arata ca ultima versiune de soft e V22. Am urmat pasii din tutorialul de pe site, dar primesc un mesaj cu "Nu exista actualizari pe server".
Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate