Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

nu vede negru la imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Nvs681

Nvs681

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 26.05.2005
SAL ! Am o imprimanta HP 3845. Am umplut o data cartusele si totul a fost bine.Zic eu.Nu-mi mai vede negru' .Cand trag  foi negre nu-mi da nimic.Azi am umplut negru.Aceeasi problema! De ce ? <_<
MS !

#2
nebunu

nebunu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 19.01.2006

View PostNvs681, on Jan 25 2006, 20:27, said:

SAL ! Am o imprimanta HP 3845. Am umplut o data cartusele si totul a fost bine.Zic eu.Nu-mi mai vede negru' .Cand trag  foi negre nu-mi da nimic.Azi am umplut negru.Aceeasi problema! De ce ? <_<
MS !
  


Cred ca ti s-a uscat cartusul negru. Sunt sanse mici sa-l mai poti recupera prin diverse metode, sau nu ai o presiune anume in cartus. Foloseste seringa ca sa mai scoti din tusul din cartus, astfel iese si aerul care se afla acolo.   Trebuie sa ai un dispozitiv din plastic in care se baga cartusul negru si cu ajutorul caruia cu seringa poti scoate aerul din cartus pe partea duzelor. Astfel desfunzi si duzele alea.

#3
Nvs681

Nvs681

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 26.05.2005

View Postnebunu, on Jan 26 2006, 09:24, said:

Cred ca ti s-a uscat cartusul negru. Sunt sanse mici sa-l mai poti recupera prin diverse metode, sau nu ai o presiune anume in cartus. Foloseste seringa ca sa mai scoti din tusul din cartus, astfel iese si aerul care se afla acolo.   Trebuie sa ai un dispozitiv din plastic in care se baga cartusul negru si cu ajutorul caruia cu seringa poti scoate aerul din cartus pe partea duzelor. Astfel desfunzi si duzele alea.

Mersi!!A functionat. Mersi!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate