Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Penis "inchis". Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Va multumesc mult de tot tuturor pentru toate raspunsurile primite, o sa le recitesc si o sa iau in calcul fiecare raspuns, va sunt complet dator.


View PostAdrian1428, on 02 ianuarie 2016 - 12:57, said:

Operatia ar trebui sa rămână ultima solutie.Eu am avut fimoza pana acum 2 luni , nu puteam sa-l decalotez nici in stare flasca nici erecta, si am rezolvat singur, in fiecare zi îl decalotam in stare erecta pana iesea afara o parte din gland(cap) si stăteam asa 2-3min ,de doua ori am fortat si mi-a pocnit acel inel fibros (ceea ce m-a ajutat, sa nu te sperii de Putin sânge daca se intampla si la tine) iar acum îl pot decalota aproape perfect,ma mai tine doar putin acel inel când vreau sa recalotez. Cauta pe Google phimosis journey sau alte subiecte despre foreskin stretching. Eu nu am folosit nicio crema sau instrument.

Glandul o sa fie foarte sensibil la atingere pentru început dupa ce-l "descoperi" dar o sa se rezolve in câteva zile.

Ceea ce ti-am scris aici reprezintă un proces de câteva luni.

Deci decalotarea "manuala" facuta de acasa, inseamna ca in fiecare zi sa tragi cat mai mult de piele pentru a elibera capul?
In rest, felicitari pentru curajul de a rezolva singur problema asta!

View PostArayan, on 02 ianuarie 2016 - 13:22, said:

-Aline in primul rand nu trebuie sa te sperii pentru ca fimoza se vindeca definitiv relativ usor,uneori chiar si dela sine.Aplica doar local in deosebi sub pielea preputului o crema cu steroizi (Betaderm).Toata jmekeria tratamentului consta insa in faptul cum trebuie exact sa procedezi ca sa obtii rezultatul maxim dorit.Atentie asa dar ; Fimoza are 4 stadii,si dupa cum ai prezentat pari a fi in stadiul 3 adica decalotare foarte grea.Procedezi asa;Daca ai unghii mari la degetele aratatoare le tai cat mai scurt posibil,iti speli doar cu apa calduta organul decalotand usor doar pana unde se poate,dupa care iti ungi degetele cu Betaden si pui o cantitate mica pe degetul aratator il impingi usor pe gland tragand apoi cu mana cealalta pielea preputului peste el pana cand simti acel inel, introduci apoi in partea opusa usor si celalalt deget aratator pana la inel,dupa care tragi usor lateral cu ambele degete cateva minute.La inceput va fi cam dureros dar inca dela primele exercitii vei constata ca inelul cedeaza.Daca nu reusesti din prima cu doua degete folosesti in loc de deget o coada subtire de lingurita sau ori ce obiect semi-rotund bine bine finisat,si desinfectat Daca reusesti sa faci zilnic aceasta manevra in doua saptamani iti garantez ca acel inel va ceda complect.Exista si un aparat in farmacii care inlocuieste degetele (seamana cu o clema pentru uscat hainele dar cu actiunea arcului inversata.Un fel de mini-forceps) insa treaba cu degetele numita metoda lui Beauge' este simpla si eficienta.Asa ca ..Spor la treaba.si insanatosire cat mai grabnica,pentru ca fetitele asteapta...


Sunt mai batut in cap, de fel.
Acum o sa plec la farmacie sa-mi iau Betaderm.

Primul pas banuiesc ca este spalarea foarte bine cu apa calda.
Al doilea este aplicarea Betaderm-ului pe organ.
1. Trebuie sa pun crema in interior pe piele sau pe capul penisului? Daca pun Betaderm pe capul penisului, nu ma va ustura?
2. Dupa ce am pus crema unde trebuie, incerc sa il decalotez putin cate putin, pana incep sa simt durere?
3. Este mai putin dureros daca este in stare flasca?
4. Actiunea o voi repeta in fiecare zi, timp de 5-10 minute?

Multumesc frumos pentru experientele impartasite, astept in continuare un raspuns.

#20
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostAlinalin65, on 02 ianuarie 2016 - 18:31, said:

Sunt mai batut in cap, de fel.
Acum o sa plec la farmacie sa-mi iau Betaderm.

Primul pas banuiesc ca este spalarea foarte bine cu apa calda.
Al doilea este aplicarea Betaderm-ului pe organ.
1. Trebuie sa pun crema in interior pe piele sau pe capul penisului? Daca pun Betaderm pe capul penisului, nu ma va ustura?
2. Dupa ce am pus crema unde trebuie, incerc sa il decalotez putin cate putin, pana incep sa simt durere?
3. Este mai putin dureros daca este in stare flasca?
4. Actiunea o voi repeta in fiecare zi, timp de 5-10 minute?

Multumesc frumos pentru experientele impartasite, astept in continuare un raspuns.
RASPUNSURI ;
1-Nu pui nici unde crema ci doar iti ungi bine degetul aratator cu ea intai primul apoi cel de-al doilea deget aratator dela cealalta mana,pe care le bagi apoi impreuna cu crema sub pielea aceia care se beleste numita preputz.Crema este foarte sensibila la temperatura si pentru a se inmuia e bine sa o incalzesti putin inainte de folosire punand tubul inainte de folosire putin sub jetul de apa calda sau in lighean.Crema nu ustura deloc dimpotriva anesteziaza .
2-Nu incerca sa decalotezi cu degetul intre cap si preputz ca nu o sa reusesti,dimpotriva va trebuii sa tragi pielea cat mai mult in fata capului si acolo sa o largesti prin trageri spre lateral repetate in zona inelului pe care il simti.Deci nu incerca sa decalotezi pentru ca atunci nu vei mai avea loc si pentru degete.Impinge capul (glandul)cat mai inapoi ca sa poti castiga piele cat mai multa,si nu-l lasa sa revina,si vezi fa cumva sa nu se ,,scoale''ca atunci isi mareste volumul si nu mai faci nimic.Intr-un cuvant ca sa intelegi mai bine tu trebuie sa lucrezi doar cu teaca nu si cu ...palosul.
3-Desigur ca doar daca nu e sculata o poti drege si nu e dureros dar insista sa largesti cat rezisti acel inel care de fapt e o prelungire a frenei (atza puly)pe care precis ca inca nu ai reusit sa o rupi.si de acolo ti se trage tot necazul.
4-Desigur o repeti zilnic de cate ori poti dar nu prea mult timp ca sa nu te inflamezi,si dela un timp cand vei observa ca inelul cedeaza atunci iti va venii inima la loc si vei face totul fara teama.
Daca se inflameaza spala usor tot organul cu o solutie cutanata de Dermobacter care este foarte eficienta.

Edited by Arayan, 02 January 2016 - 19:51.


#21
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Mersi frumos!

Ai putea sa-mi explici ce ai vrut sa spui la punctul 3?
"insista sa largesti cat rezisti acel inel care de fapt e o prelungire frenei (atza puly)pe care precis ca inca nu ai reusit sa o rupi.si de acolo ti se trage tot necazul."

Edited by Alinalin65, 02 January 2016 - 19:50.


#22
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Cred ca prin largirea inelului te referi la actiunea pe care a facut-o persoana respectiva: http://foreskin.org/46-33-03.jpg ?
Am facut asta acum, dupa ce m-am dat cu Betaderm, dar nu ca in poza, ci mult mai usor. Simt o durere cand fac asta. Trebuie sa se rupa ata?

#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Tu trebuie sa bagi degetele inauntru si sa cracesti asa pielea.

Edited by I2O, 02 January 2016 - 21:34.


#24
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Si trebuie sa insist, chiar daca simt o usoara durere?

#25
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postxeleron, on 02 ianuarie 2016 - 10:53, said:

Chirurgul nu este nicio solutie,asta-i mentalitate de comunist!Pentru el va fi foarte greu sa se obisnuiasca fiindca odata taiata acea portiune de piele penisul va fi mereu decalotat si se va "keratiniza" astfel ca orgasmul va fi foarte fad raportat la ceea ce stie el.

Eu zic ca o sa fie mai fericit fara bucata aia de piele, la unii li se face circumcizie de mici, si nu mai sufera, si au parte de sex de calitate, nu mai aduna secretii, scapa de mirosuri, si nu este atat de sensibil, de ce vezi numai partea rea?
Mergi la doctor si vezi ce iti spune, stai de vorba cu el la fel cum stai cu noi, si nu te teme sa pui intrebari, oricum el este obisnuit, si a vazut mii de penisuri, doar asta face toata ziua, deci nu are de ce sa iti fie rusine.

#26
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostAlinalin65, on 02 ianuarie 2016 - 22:12, said:

Si trebuie sa insist, chiar daca simt o usoara durere?

Categoric ca o sa te doara.....

View PostPlaton, on 02 ianuarie 2016 - 22:17, said:

Eu zic ca o sa fie mai fericit fara bucata aia de piele, la unii li se face circumcizie de mici, si nu mai sufera, si au parte de sex de calitate, nu mai aduna secretii, scapa de mirosuri, si nu este atat de sensibil, de ce vezi numai partea rea?
Mergi la doctor si vezi ce iti spune, stai de vorba cu el la fel cum stai cu noi, si nu te teme sa pui intrebari, oricum el este obisnuit, si a vazut mii de penisuri, doar asta face toata ziua, deci nu are de ce sa iti fie rusine.

Ce iti e si cu meseriile astea,sa te uiti la zeci de drambe zilnic.....

Edited by I2O, 02 January 2016 - 23:03.


#27
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostAlinalin65, on 02 ianuarie 2016 - 19:50, said:

Mersi frumos!

Ai putea sa-mi explici ce ai vrut sa spui la punctul 3?
"insista sa largesti cat rezisti acel inel care de fapt e o prelungire frenei (atza puly)pe care precis ca inca nu ai reusit sa o rupi.si de acolo ti se trage tot necazul."

-Am vrut sa-ti spun exact asa cum vad ca ti-a spus si @ I2O si anume sa bagi cele doua degete aratatoare inauntru in preputz si cu degetele mari ti pielea pe din afara si cracesti acel saculet care are aproape de capat pe dinlauntru un fel de tzesut dur sub forma unei ate (inel) Doar pe ala va trebuii sa-l largesti nu si restul pielii care este ok.Desigur ca tinandu-l in tensiune acel inel se va lungii pana va dispare devenind ca si restul pielii de elastic.Daca esti curios urmareste-l atent si vei vedea ca este de fapt prelungirea atzei care atunci cand te culci cu gagicele mai stramte la gaoaza ar trebuii sa se intrerupa..La o buna parte din masculi insa acea atza nu se rupe si omul desii poate fi grozav ca armasar,va ramane totusi virgin toata viata.Acestia sant mai predispusi a face fimoza,atunci cand acea atza va creste ca o liana in sus inconjurand preputzul si va forma acel inel.
Desigur ca acea largire repetata e destul de dureroasa,nu e ca atunci cand faci laba...Dar trebuie sa faci asa pentru ca daca iti va trece cumva prin gand sa te operezi prin sectionare longitudinala a preputului (Debridarea Dorsala Duhamel)vei arata ca dracu,si daca te circumcizi e si mai rau ca va trebuii sa ,,umblii cu capul gol ''si fara palarie vei avea mereu o senzatie insuportabila.Asa ca trage tare....Sper ca acum ai inteles ideia.

Edited by Arayan, 02 January 2016 - 23:38.


#28
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Prietene, nu fortezi pana la durere, c-o sa te alegi cu o iritatie sau rana de toata frumusetea si n-o sa te ajute cu absolut nimic. Largesti pana la limita inainte de durere, sa simti un discomfort, dar sa nu doara.
Daca te duci la doctor si-i spui ca nu vrei operatie, iti poate recomanda un unguent care ar ajuta pielea.

#29
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Am incercat, dar unguentul mai mult ma incurca decat sa ma ajute, deoarece aluneca foarte tare si nu pot sa fac ca in poza respectiva. O sa incerc astazi fara unguent, iar daca nu merge, fac o vizita la medicul pediatru, poate imi spune el ce si cum trebuie...
Si nici nu stiu despre ce inel este vorba, nu am idee in ce parte trebuie sa fortez.

Batut in cap.

Edited by Alinalin65, 03 January 2016 - 10:31.


#30
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostGh3r0m, on 03 ianuarie 2016 - 00:00, said:

Prietene, nu fortezi pana la durere, c-o sa te alegi cu o iritatie sau rana de toata frumusetea si n-o sa te ajute cu absolut nimic. Largesti pana la limita inainte de durere, sa simti un discomfort, dar sa nu doara.
Daca te duci la doctor si-i spui ca nu vrei operatie, iti poate recomanda un unguent care ar ajuta pielea.

-Desigur un unguient cu steroizi il va ajuta la dilatarea pielii,dar nu pielea trebuie dilatata ci acel inel care sa format ca o ata in jurul preputului aproape de jumatatea lui..Daca n-ar fi acel inel totul ar fi ok.Pentru a se evita iritatia nu se va masa tot preputul ci doar zona inelului.Pentru a se vedea unde se gaseste si cat e de strans acel inel exista o tehnica mai putin ecologica dar foarte eficienta.si anume Astepti sa-ti vina pisi tare,te plasezi cu o lanterna deasupra budei sau a unui lighean,dai drumul putin la jet,apoi strangi cu doua degete pungutza si redai drumul la jet care va umfla pungutza ca pe un balonas,pompezi pana se poate dupa care cu lanterna poti observa foarte clar traseul inelului.

Edited by Arayan, 03 January 2016 - 10:58.


#31
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Si dupa ce aflu unde este punguta, ce ar trebui sa fac? Nu reusesc sa procedez ca in poza respectiva : http://foreskin.org/46-33-03.jpg
Crezi ca daca nu actionez in felul asta si nu fac decat sa ma dau cu unguent timp de 1-2 luni, se va rezolva ceva?

Apreciez activitatea in topicul asta. Nu ai idee cat sunt de recunoscator.

Edited by Alinalin65, 03 January 2016 - 10:59.


#32
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Mergi la doctor. Cele mai avizate sfaturi o sa le primesti acolo.

#33
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Asta voi face maine, dar in niciun caz nu o sa recurg la circumcizie. M-am documentat, iar baietii de mai sus aveau dreptate. Mai bine lupt o perioada, decat sa plang toata viata.
La clinica de pediatrie este ok?

#34
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
treaba e nasoala......foarte nasoala//...

#35
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostAlinalin65, on 03 ianuarie 2016 - 10:56, said:

Si dupa ce aflu unde este punguta, ce ar trebui sa fac? Nu reusesc sa procedez ca in poza respectiva : http://foreskin.org/46-33-03.jpg
Crezi ca daca nu actionez in felul asta si nu fac decat sa ma dau cu unguent timp de 1-2 luni, se va rezolva ceva?
Apreciez activitatea in topicul asta. Nu ai idee cat sunt de recunoscator.
-Doar cu unguient fara masare nu va dispare acel inel ci dimpotriva ti se va strange preputul si mai tare si vei trece in fimoza de gradul 4 care va fi mai greu de tratat.Daca nu reusesti cu degetele incearca cu doua obiecte sa largesti preputul,sau o verigheta din plastic sterilizata bine mai larga putin decat glandul (capul) peste care rulezi preputul,si pe care poti sa o si porti,e cam incomoda dar face singura treaba.

Edited by Arayan, 03 January 2016 - 11:15.


#36
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Ok, o sa mai incerc asta, desi primele doua au fost cu esec...
Multumesc

Maine ma duc la "control" si revin cu informatii.

Edited by Alinalin65, 03 January 2016 - 11:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate