Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Penis "inchis". Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Buna ziua! Ma numesc Alin, am 17 ani, 1.72 si 90kg.
Cand am fost mic (pe la 12 ani) m-am lovit la testicule si din cate stiu am stat in spital 1 saptamana si era vorba ca trebuie sa ma operez. Dar am scapat de operatie, medicul mi-a spus ca sunt bine si m-a trimis acasa.
Acum cred ca am o problema, si din cate am citit pe net, cred ca este fimoza problema mea.
Penisul este foarte mic in stare fleasca iar in stare erecta nu trece de 10 cm. Problema care cu-adevarat ma streseaza este faptul ca, capul penisului nu iese din acea piele nici in stare erecta, si daca trag, ma doare. Daca ating capul cu ceva, la fel, ma doare. Nu stiu ce sa fac , mi-e foarte frica si foarte rusine sa ma duc la medic. Nici nu stiu la ce clinica, nu stiu absolut nimic.

O sa pun doar o parte mica din penis deoarece stiu ca nu sunt permise pozele de acest gen, dar e relevanta poza.
Este varful penisului in stare erecta, capul nu iese de acolo: (!!!) http://postimg.org/image/b1uto6ipr/ (!!!)
(va rog mult de tot sa nu stergeti topicul din vina acestei poze, am incercat sa cuprind ce e mai important din problema)


Va rog frumos, ajutati-ma, dati-mi niste sfaturi. Ce boala poate fi? Ce nu e normal? Poate fi de la grasime?. Aceasta a blocat o glanda, ceva?
Va multumesc din suflet!!!

Trebuie sa merg la o clinica de UROLOGIE sau ANDROLOGIE?

Edited by Alinalin65, 02 January 2016 - 06:28.


#2
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
o sa urmaresc topicul asta .
baiete, ai intrat unde nu trebuia Posted Image

fa cautari pe google si pe alte site-uri ca dupa cate stiu eu nu ai o problema asa mare.
exista un program de intindere sau cum naiba i se mai spune si vezi cum se fac exerciti de muschi pc http://blog.jorjette...ta-individuala/

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut,si eu am suferit de asa ceva si m-am tratat.Nu iti recomand sa mergi decat la o clinica unde medicii nu sunt inapoiati,in 90% din cazuri fimoza nu este atat de grava incat sa fie necesaara interventia chirugicala,daca intervin asupra pielii ce acopera preputul vei avea o scadere masiva a calitatii orgasmului fiindca o gramada de receptori nervosi sunt exact acolo.Varianta cea mai simpla este sa iti cumperi de la farmacie o cutie de dermovate unguent pe care sa o aplici o data pe zi,pe pielea CURATA pe pielea de pe preput,iar apoi sa incerci treptat decalotarea penisului.Atentie,nu vei reusi decat dupa ceva vreme o decalotare completa,in sensul ca la primele incercari vei avea un "inel" expus cu un diametru mic(eu am inceput de undeva de la 1 cm diametru la extindere maxima).O intrebare care as vrea sa ti-o pun este daca fimoza se aplica si in cazul unui penis flasc (mort),la o adica daca o poti beli cand nu e sculata.Daca cumva o decalotezi si te trezesti ca ai dificultati in a impinge pielea inapoi peste penis,nu te speria,trebuie sa executi o manevra simpla gen impinsul unui dop de pluta intr-o sticla,cu diferenta ca tu apesi pe capul penisului.
Ca o nota finala,as vrea sa te intreb cum stai cu sensibilitatea capului penisului in sine?Nu de alta dar in general cei care au fimoza au un penis hipersensibil dat de faptul ca acesta este mereu acoperit,daca e asa nu-ti fa bai,ca si asta se rezolva usor.

#4
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
xeleron,
Multumesc din suflet pentru raspuns.
Fimoza este si in cazul stare fleasca, iar sensibilitatea capului penisului in sine este mare. Daca il ating cu ceva, simt o durere.
Deci imi recomanzi sa ma duc la farmacie si sa-mi iau "o cutie de dermovate unguent" si sa aplic in fiecare zi pe pe pielea din varful penisului? Dupa cate zile sa incerc decalotarea penisului?

Deci ar fi mai mari riscurile daca m-as duce la o clinica de UROLOGIE, decat daca as incerca sa fac singur asta? Penisul va mai creste?...


PS.: "medicamentul nu se utilizează la nivelul zonei perianale sau genitale; "
Asta am vazut la descrierea unguentului...

Edited by Alinalin65, 02 January 2016 - 07:52.


#5
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
mai alin. mergi la  doctor. lasa tu forumurile. acolo sunt oameni specializati care au vazut mii de organe ca ale tale. deci nu vad de ce rusine.
ai o problema care trebuie rezolvata. daca e vorba de rusine de ce am mai avea doctori pentru asa ceva ?

#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut,cresterea penisului nu este influentata de fimoza,pielea ce acopera penisul tau creste in mod normal,problema la tine e ca nu e destul de elastica incat sa permita decalotarea.Riscuri la o clinica de urologie respectata nu ar fi,insa considera lama ca fiind ultima optiune.
Cat despre sensibilitate,aceasta o vei rezolva dupa ce vei reusi sa decalotezi penisul cat de cat.Vei decalota penisul in masura posibilitatilor si il vei tine/lasa asa(daca sta).Apoi fie iei un vas in care iti faci un ceai de musetel in care bagi penisul decalotat (atentie nu fa tampenii gen  ceai la temperatura de fierbere,usor caldut e ok) sau cand faci dus decalotezi penisul si lasi apa sa curga pe el (nu da cu jetul de apa direct ca nu-l tolerezi din prima) si usor usor iti revii.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Asa este, trebuie facuta o vizita la un medic urolog luni dimineata..........Posted Image

#8
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015

View Postxeleron, on 02 ianuarie 2016 - 08:01, said:

Salut,cresterea penisului nu este influentata de fimoza,pielea ce acopera penisul tau creste in mod normal,problema la tine e ca nu e destul de elastica incat sa permita decalotarea.Riscuri la o clinica de urologie respectata nu ar fi,insa considera lama ca fiind ultima optiune.
Cat despre sensibilitate,aceasta o vei rezolva dupa ce vei reusi sa decalotezi penisul cat de cat.Vei decalota penisul in masura posibilitatilor si il vei tine/lasa asa(daca sta).Apoi fie iei un vas in care iti faci un ceai de musetel in care bagi penisul decalotat (atentie nu fa tampenii gen  ceai la temperatura de fierbere,usor caldut e ok) sau cand faci dus decalotezi penisul si lasi apa sa curga pe el (nu da cu jetul de apa direct ca nu-l tolerezi din prima) si usor usor iti revii.
Multumesc mult pentru informatii.
Crema sa fie aplicata o data pe zi, nu? O tin asa timp de o saptamana, dupa care incep decalotarea? De cate ori sa execut actiunea cu musetelul?

View Postxmanyacs77, on 02 ianuarie 2016 - 08:04, said:

Asa este, trebuie facuta o vizita la un medic urolog luni dimineata..........
Cred ca asta am sa fac prima data, sa ma asigur ca fac bine ceea ce fac, ca din cate am vazut, au fost mai multi care au avut fimoza si li s-a recomandat dermovate unguente...
Multam

#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut,crema o poti aplica seara dupa ce te speli si obligatoriu cu lenjerie curata fiindca noaptea ai micari mai reduse astfel ca pielea absoarbe mai bine unguentul.Nu exagera cu crema si nu te speria daca ,cateva ore dupa aplicare pielea are un aspect mai unsuros.Poti incepe exercitiile de intindere de a 2-a zi,oricum in toate treptele vei face stretching pana la senzatia de deranj (nu de durere).
http://www.network54...read/1292693828

#10
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Ok, multumesc.

Deci pot incepe cu http://foreskin.org/46-33-03.jpg ? Iar cand pun unguent, pun si in interior? Nu este vreo problema daca atinge capul penisului?

Edited by Alinalin65, 02 January 2016 - 08:27.


#11
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,902
  • Înscris: 02.02.2007
1. ai o fimoza! nu esti primul, nici ultimul, nu-i o boala rusinoasa.. cred ca nici nu ar trebui incadrata ca fiind ,,boala"!
2. foarte putin probabil ca la varsta asta sa se mai rezolve altfeel decat chirurgical! Aici este vina parintilor! Decalotarea se face cat mai timpuriu la copii, in timpul lbaitei!
3.daca durerea/inflamatia a aparut brusc, de curand, mai mult ca sigur ai o infestie locala. este complicatia normala a acestei afectiuni, deoarece nu poti igieniza zona!
4. dermovatul te ajuta la fel de mult ca si o .. frectie sau un descantec! Un antiseptic local te-ar putea ajuta pe moment( betadina, apa oxigenata)
5. chirurgul este singura solutie corecta si normala! Si asta cat mai curand, ca sa nu faci complicatii mai severe si care se rezolva mai greu! operatia consta intr-o inciziede cca 2 cm si sutura necesara. nimic deosebit!

LE: unguentele folosite la infectii locale , daca sunt folosite in exces si fara igiena corespunzatoare, fac de multe ori mai mult rau!

Edited by richi_e, 02 January 2016 - 10:29.


#12
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Chirurgul nu este nicio solutie,asta-i mentalitate de comunist!Pentru el va fi foarte greu sa se obisnuiasca fiindca odata taiata acea portiune de piele penisul va fi mereu decalotat si se va "keratiniza" astfel ca orgasmul va fi foarte fad raportat la ceea ce stie el.

#13
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Cand mergi la medic, sa nu cumva sa spui cuvantul fleasca! Corect este penis in stare flasca!

#14
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
intrebare cam timpita ,.....pina la 17 ani te ai mansturbat vreodata?

#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Masturbarea cu fimoza nu este o problema fiindca el are tendinta mai degraba sa "traga" in fata decat in spate,daca stii cum zic.

#16
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postxeleron, on 02 ianuarie 2016 - 10:53, said:

Chirurgul nu este nicio solutie,asta-i mentalitate de comunist!Pentru el va fi foarte greu sa se obisnuiasca fiindca odata taiata acea portiune de piele penisul va fi mereu decalotat si se va "keratiniza" astfel ca orgasmul va fi foarte fad raportat la ceea ce stie el.

Am impresia ca nu in toate cazurile se face circumcizie completa.
Bine..asta daca si insisti la doctor sa nu te lase "chel" complet.

#17
Adrian1428

Adrian1428

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.12.2013
Operatia ar trebui sa rămână ultima solutie.Eu am avut fimoza pana acum 2 luni , nu puteam sa-l decalotez nici in stare flasca nici erecta, si am rezolvat singur, in fiecare zi îl decalotam in stare erecta pana iesea afara o parte din gland(cap) si stăteam asa 2-3min ,de doua ori am fortat si mi-a pocnit acel inel fibros (ceea ce m-a ajutat, sa nu te sperii de Putin sânge daca se intampla si la tine) iar acum îl pot decalota aproape perfect,ma mai tine doar putin acel inel când vreau sa recalotez. Cauta pe Google phimosis journey sau alte subiecte despre foreskin stretching. Eu nu am folosit nicio crema sau instrument.

Glandul o sa fie foarte sensibil la atingere pentru început dupa ce-l "descoperi" dar o sa se rezolve in câteva zile.

Ceea ce ti-am scris aici reprezintă un proces de câteva luni.

Edited by Adrian1428, 02 January 2016 - 13:09.


#18
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Aline in primul rand nu trebuie sa te sperii pentru ca fimoza se vindeca definitiv relativ usor,uneori chiar si dela sine.Aplica doar local in deosebi sub pielea preputului o crema cu steroizi (Betaderm).Toata jmekeria tratamentului consta insa in faptul cum trebuie exact sa procedezi ca sa obtii rezultatul maxim dorit.Atentie asa dar ; Fimoza are 4 stadii,si dupa cum ai prezentat pari a fi in stadiul 3 adica decalotare foarte grea.Procedezi asa;Daca ai unghii mari la degetele aratatoare le tai cat mai scurt posibil,iti speli doar cu apa calduta organul decalotand usor doar pana unde se poate,dupa care iti ungi degetele cu Betaden si pui o cantitate mica pe degetul aratator il impingi usor pe gland tragand apoi cu mana cealalta pielea preputului peste el pana cand simti acel inel, introduci apoi in partea opusa usor si celalalt deget aratator pana la inel,dupa care tragi usor lateral cu ambele degete cateva minute.La inceput va fi cam dureros dar inca dela primele exercitii vei constata ca inelul cedeaza.Daca nu reusesti din prima cu doua degete folosesti in loc de deget o coada subtire de lingurita sau ori ce obiect semi-rotund bine bine finisat,si desinfectat Daca reusesti sa faci zilnic aceasta manevra in doua saptamani iti garantez ca acel inel va ceda complect.Exista si un aparat in farmacii care inlocuieste degetele (seamana cu o clema pentru uscat hainele dar cu actiunea arcului inversata.Un fel de mini-forceps) insa treaba cu degetele numita metoda lui Beauge' este simpla si eficienta.Asa ca ..Spor la treaba.si insanatosire cat mai grabnica,pentru ca fetitele asteapta...
  

Edited by Arayan, 02 January 2016 - 13:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate