Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Transpiratie puternic mirositoare la femei

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Bassmann

Bassmann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 12.08.2007
Buna ziua,

Este o problema delicata, care are aspect mai mult estetic, dar sper ca nu si medical.

Este vorba despre partenera mea, in varsta de 20 de ani, sanatoasa, curata, ingrijita, educata, care are o transpiratie mai mirositoare decat a mea (eu 26 de ani). Imi este dificil sa discut cu ea despre aceasta problema, de frica sa n-o jignesc sau sa-i dezvolt complexe, si de aceea am ales calea internetului.

Zonele afectate sunt cea inghinala si zona axilei. In ambele zone este epilata total, nu face tratament cu ovule, nu ejaculez in vagin (folosim prezervativul), dar cu toate acestea vaginul miroase cel mai tare. Uneori mirosul se mai simte chiar si dupa dus, iar in timpul sexului oral am observat si un gust amarui asociat mirosului.
Nu prezinta semnele unei candidoze, nu are mancarimi, nici scurgeri, nici mirosul specific.

Daca ati mai intalnit acesta problema, daca sub acest miros se poate ascunde vreo boala endocrina sau de alta natura, daca aveti vreun sfat, va rog sa-mi spuneti.

In viata mea sexuala o singura data am mai intalnit vagin mirositor, dar tipa respectiva (31 de ani) facea tratament cu ovule. Aici este vorba doar de transpiratie, sper.

Multumesc!

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Transpiratie in vagin?
Fiecare cu mirosul lui/ei, o sa`si gaseasca pe altul care`o sa zica ca ce parfum de panselute emana si ca ce norocos e.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Asa este, doar o vizita la medicul ginecolog va rezolva problema...........Posted Image

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Ginecolog și dermatolog.

#5
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Schimb-oooo ...!!! Si alege-ti gagicile abia DUPA ce le mirosi/gusti la pasarica, nu inainte ...

#6
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Amice, este mirosul ei corporal specific, care pur si simplu tie nu iti place.

#7
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010
Referitor la zona inghinala...nu stiu ce sa-ti recomand, dar pentru zona axilei pot recomanda ca atunci dupa ce se spala, sa dea cu mana cu o solutie formata din apa si bicarbonat de sodiu( intr-o cescuta cu apa diluezi 1-2 lingurite de bicarbonat). Acest truc este perfect pentru a acoperi pe intreaga zi mirosul neplacut. Nu inseamna ca o scuteste de spalat; crede-ma ,este o solutie verificata de multi ani ......

Edited by Ovidon, 31 December 2015 - 17:27.


#8
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007
http://www.theguardi...oral-sex-cancer

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 Argv, on 31 decembrie 2015 - 17:36, said:

Si-a retras cuvintele de fapt.

Problema de fata este inca una "user related". Nu trebuie schimbat nimic la ea. Tie iti trebuie alta iubita.

#10
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015
Poate ai tu un nasuc mai sensibil sau ea o igiena deficitara. Tind mai mult spre a doua varianta.
[ http://www.fabrica-de-bere.ro/image/cache/data/0210013-850x850.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Cred ca e corpul tau care iti spune ca nu esti compatibil cu ea. Instinctul animalic primeaza. Probabil altor bulangii le place mirosul ei. Este o treaba de feromoni si de ph aici probabil.

Vezi totusi sa nu aiba si vreo boala de care nu stie, vreo tulpina hpv sau eu stiu.. dar daca miroase si la subtioara...cel mai probabil asta e mirosul ei, sa incerce sa faca o detoxifiere.

Edited by ct03nut, 31 December 2015 - 18:01.


#12
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Ia o mostra si du-o la nasul ei, fii atent la reactie.

#13
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Cel mai probabil nu va simti mirosul neplacut daca ala e mirosul ei "din fabrica". Nu ai ce face, ori ii spui (lucrul cel mai indicat, fara sa sune injositor) ori o sa lasi sa se adune dracii, scarba si nervii care vor afecta relatia eventual.

Din experienta mea, daca la varsta asta nu a rectificat problema, las-o. Ori n-a mai dus nici unul nasucul pe acolo ori fata se multumeste cu situatia ei.

Edited by ct03nut, 31 December 2015 - 18:14.


#14
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Spal-o cu otet de mere! O iei frumos, o pui cu fundul in sus, si ii torni din belsug otet peste zona intima, ii torni si inauntru, e un dezinfectant foarte bun si natural.

#15
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Poate fi de la regimul alimentar , ar fi un factor.

#16
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Ok, tura asta ai prins o ciocolata amaruie in loc de savarina.

#17
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Poa' sa-i dea si cu zeama de clopot, daca nu-s compatibili dpdv al "aromelor" mij-urale, n-are decat sa cheme vreun prieten, poate aluia ii va place ... sau bagi botu' cu o manusa de plastic pe cap (manusa, ca sa intre limba pe un "deget" al manusii) Posted Image.

 jumborom, on 31 decembrie 2015 - 18:50, said:

Ok, tura asta ai prins o ciocolata amaruie in loc de savarina.
Data viitoare ce ar putea "prinde" ?? Vreun salam de Sibiu ??

 Patrulescu, on 31 decembrie 2015 - 18:16, said:

(...)O iei frumos, o pui cu fundul in sus (...)
Daca tot o pune cu fundu-n sus, nu mai bine o lucreaza direct acolo ?? Daca nu-i place mirosul nici acolo, s-o lucreze fara s-o mai guste/miroase ...

Edited by shymano, 31 December 2015 - 19:11.


#18
Bassmann

Bassmann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 12.08.2007
Multumesc celor care au scris la obiect.

In rest, nu va faceti griji, fata nu e de lasat, are extraordinar de multe calitati care imi plac. Ne potrivim la vorba, la gandire, la nivelul (ridicat) de educatie, la simtul umorului, la aspiratii, la sex, cred ca aproape la tot. Avem o relatie de 9 luni, ne iubim, iar criteriile mele de alegere a unei femei nu tin de miros, daca este sa imi doresc o relatie serioasa cu ea. Pur si simplu ma ingrijoreaza sa nu se ascunda o probema medicala dupa acest miros, iar ea sa nu stie. Dar dupa cum am intuit si eu, asta e aroma ei, tine si de pH. Desi este curata si ingrijita, am sa vorbesc cu ea sa fie mai atenta cu zonele astea, mai ales inainte de sex, desi in 80% din cazuri facem dus inainte, cu exceptia quickie-urilor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate