Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfaturi lol

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
mireka45

mireka45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 24.07.2015
Buna. M.am apucat de lol acum catva timp. Am lv 15. Joc ca naiba. Ce strategii sa folosesc. Imi place sa joc tintas.Am cumparat ashe si vreai s.o iau si pe miss fortune si sivir. Si cu vi mai joc. Multumesc pentru sfaturi.

O zi buna

#2
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Ia un paracetamol. Ajuta mult!

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
in lol nu exista tintas ca si rol.... e doar un tip de caracter, iar sivir nu e tintas.... vi, sivir si (ashe + mf) is caractere total diferite

#4
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Cel mai bun sfat pe care poti sa-l primesti e sa nu te mai joci. Jocurile video sunt facute impreuna cu psihologi astfel incat sa te faca dependent de ele si sa-ti creeze o obsesie, la fel ca niste droguri.

#5
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View Postandy1992, on 31 decembrie 2015 - 13:29, said:

Cel mai bun sfat pe care poti sa-l primesti e sa nu te mai joci. Jocurile video sunt facute impreuna cu psihologi astfel incat sa te faca dependent de ele si sa-ti creeze o obsesie, la fel ca niste droguri.

Si cand te-ai trezit era dimineata? Daca devii dependent, asta se intampla pentru ca vrei tu.

#6
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007

View Postandy1992, on 31 decembrie 2015 - 13:29, said:

Cel mai bun sfat pe care poti sa-l primesti e sa nu te mai joci. Jocurile video sunt facute impreuna cu psihologi astfel incat sa te faca dependent de ele si sa-ti creeze o obsesie, la fel ca niste droguri.
e o gogomanie ceea ce zici tu, jocurile dezvolta inteligenta si sunt o pierdere de timp doar daca esti prost de bubui

#7
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015

View PostGlontzZz, on 31 decembrie 2015 - 13:30, said:

Si cand te-ai trezit era dimineata? Daca devii dependent, asta se intampla pentru ca vrei tu.
Spune-i asta si cuiva care sufera de tulburare compulsiv-obsesiva, anexietate sau depresie.... Pentru ca targetul principal de consumatori a jocurilor video sunt acest tip de oameni si sunt foarte multi in societate la ora actuala.

View Post>ficus, on 31 decembrie 2015 - 13:33, said:

e o gogomanie ceea ce zici tu, jocurile dezvolta inteligenta si sunt o pierdere de timp doar daca esti prost de bubui
Cu siguranta Posted Image . Jocurile video sunt bune doar ca sa faci bani din ele de pe urma celor care isi pierd vremea sa le foloseasca. Asta iti zice cineva care chiar activeaza in industrie.   De exemplu, poti face o caruta de bani de pe urma celor care isi pierd vremea cu asa ceva, gen timerele pentru jungling, daca unu se joaca 6-10 ore pe zi si-ti foloseste aplicatia, faci o groaza de bani din reclame la cate ore o tine deschisa. So....

Edited by andy1992, 31 December 2015 - 13:37.


#8
mireka45

mireka45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 24.07.2015
Imi pare rau de controverse. Am cerut niste simple sfaturi. Stiu ca sunt multe probleme cu jocurile, dar fiecare are liber arbitru.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMooF2010, on 31 decembrie 2015 - 13:28, said:

in lol nu exista tintas ca si rol.... e doar un tip de caracter, iar sivir nu e tintas.... vi, sivir si (ashe + mf) is caractere total diferite
In limba romana ADC= tintas si Sivir este tintas/ADC la fel ca Ashe si MF.

#10
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007

View Postandy1992, on 31 decembrie 2015 - 13:35, said:

nu mai delira pe topic, personal nu joc lol, doar ca m-ai enervat tu cu generalizarea ca jocurile fac rau si dau dependenta
io i-as spune pasiune

#11
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015

View Post>ficus, on 31 decembrie 2015 - 13:41, said:

nu mai delira pe topic, personal nu joc lol, doar ca m-ai enervat tu cu generalizarea ca jocurile fac rau si dau dependenta
io i-as spune pasiune
Pai pasiunea ta trage in jos societatea....  Cei mai afectati cun copiii care devin niste crizati cu ADHD si nu se mai pot concentra la nimic mai mult de 5 minute.

#12
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Denumirile traduse din engleza in romana sunt cele mai tari. Spune-ne ce itemuri cumperi pe al tau tintas ( neapărat tot traduse ) cavsa tecputem ajuta.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandy1992, on 31 decembrie 2015 - 13:46, said:

Pai pasiunea ta trage in jos societatea....  Cei mai afectati cun copiii care devin niste crizati cu ADHD si nu se mai pot concentra la nimic mai mult de 5 minute.
In calitate de ce iti permiti tu sa critici pasiunile altora? Poate pasiunea ta este mult mai nociva pentru societate.

#14
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013

View Post>ficus, on 31 decembrie 2015 - 13:33, said:

e o gogomanie ceea ce zici tu, jocurile dezvolta inteligenta si sunt o pierdere de timp doar daca esti prost de bubui

View Post>ficus, on 31 decembrie 2015 - 13:41, said:

nu mai delira pe topic, personal nu joc lol, doar ca m-ai enervat tu cu generalizarea ca jocurile fac rau si dau dependenta
io i-as spune pasiune

Daca isi spune parerea nu inseamna ca delireaza, pacat ca tie ti-a dezvoltat doar pasiunea nu si inteligenta.

#15
Stiudelae

Stiudelae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.03.2013
Lasa jocurile pe calculator ca devii dependent, practica un sport sau du-te in cluburi.

#16
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010

View PostMembruAnonim, on 31 decembrie 2015 - 13:40, said:

In limba romana ADC= tintas si Sivir este tintas/ADC la fel ca Ashe si MF.

Sa inteleg ca nici tu nu esti departe in rol.... ai jucat vreodata pe rol de adc cu campioni assasini si nu tintasi? ma refer sa si castigi ... eu cu y pe adc te crap daca mai vine un amic de-al meu ca support ... asta nu inseamna ca y este tintas.... nu confunda adc cu tintas

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMooF2010, on 31 decembrie 2015 - 18:23, said:


Sa inteleg ca nici tu nu esti departe in rol.... ai jucat vreodata pe rol de adc cu campioni assasini si nu tintasi? ma refer sa si castigi ... eu cu y pe adc te crap daca mai vine un amic de-al meu ca support ... asta nu inseamna ca y este tintas.... nu confunda adc cu tintas
Si ce am gresit in ceea ce am spus eu?
Ashe si MF se joaca bottom pe rol de ADC. Adica tintas. Nu vad ce legatura are Master Yi in treaba asta. Daca ziceam si eu campioni care nu se joaca bot atunci intelegeam.

#18
mireka45

mireka45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 24.07.2015
V.ati pierdut timpu degeaba bai. V.am cerut niste sfaturi crezand ca sunt pasionati de lol aici. Oamenii de aici au o anumita varsta(peste 15 oricum), nu sunt asa prosti cum credeti si stiu si ei la naiba ca nu e bine sa stai la pc.
  Va bagati in seama cu pareri ca sa ce?, dragi prieteni, stiu ca aveti ganduri bune, dar aici poate ca nu era cazu. Adica: intrebare si raspuns clar, la obiect DACA STII, nu altceva ca ne enervam si apar discutii.

View Postradudd, on 31 decembrie 2015 - 13:24, said:

Ia un paracetamol. Ajuta mult!
N.am probleme de sanatate. Nu era clara intrebarea, s-au ce s-a intamplat cu raspunsu asta?

View Postandy1992, on 31 decembrie 2015 - 13:35, said:

Spune-i asta si cuiva care sufera de tulburare compulsiv-obsesiva, anexietate sau depresie.... Pentru ca targetul principal de consumatori a jocurilor video sunt acest tip de oameni si sunt foarte multi in societate la ora actuala.


Cu siguranta Posted Image . Jocurile video sunt bune doar ca sa faci bani din ele de pe urma celor care isi pierd vremea sa le foloseasca. Asta iti zice cineva care chiar activeaza in industrie.   De exemplu, poti face o caruta de bani de pe urma celor care isi pierd vremea cu asa ceva, gen timerele pentru jungling, daca unu se joaca 6-10 ore pe zi si-ti foloseste aplicatia, faci o groaza de bani din reclame la cate ore o tine deschisa. So....
:))) altceva te-am intrebat. Ce treaba am eu cu ce faci dumneata?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate