Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Digi Mobil Italia 2015-2016. Discuții, întrebări etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#37
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
In primul rand nu este o TEAPA.
In al doilea rand eu + familia mea producem undeva la 6000 euro pe luna, si nu ma pot bucura ca tine de nu stiu ce, pentru ca eu nu traiesc din bonus la vanzare, m-a dus capul sa dezvolt ceva.

Edited by megafanro, 31 December 2015 - 03:33.


#38
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010

View Postmihaicozac, on 29 decembrie 2015 - 19:38, said:

Dacă mergi la un hotel All Inclusive razi tot ce este pe mese?
Normal !!! Nu trebuie sa trimita si acasa ?? "Sa mananca si gura alora de-acasa"...

#39
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

View PostPlaton, on 29 decembrie 2015 - 19:51, said:



Comparatia este fortata, cand spui clientilor nelimitat inseamna ca pot vorbi pe retelele respective nelimitat, fiecare om care s-a abonat la Digi a avut in minte nevoile sale, unii au nevoie de convorbiri in Romania, altii in Italia, Spania, etc, si toti s-au abonat pentru ca a fost ieftin, dar se pare ca paradisul s-a cam dus
Nu mânc o săptămână și apoi mă duc :)

#40
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005
Orice operator tratează clienţii în mod diferit. Pe ăia sub costuri îi ţine la retenţie, în vreme ce pe profitori îi şicanează ca să renunţe de bună voie.
Nu ţin partea lui RDS, chiar îi consider scârţani, pt că pe satelit emit DIGI24HD în SD, deşi tronează sigla HD în colţ, însă este un comportament normal, de firmă care vrea să facă profit.

Edited by mihaicozac, 29 December 2015 - 20:15.


#41
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

View Postblue74lion, on 29 decembrie 2015 - 20:04, said:

Ori reziliezi contractul, ori iti pui cunostintele din Italia sa se aboneze la TIM sau alta retea in care digi ofera gratuit. Alta solutie eu nu prea vad.
Eu zic ca mai exista cel putin inca 2 solutii pe langa cele enumerate de tine. ;)

De exemplu, pot si persoanele din Italia sa sune in RO sau, mai exista si varianta cu apel gratuit pe Whatsapp, Viber, Facetime Audio, samd.

View Postybit, on 29 decembrie 2015 - 20:04, said:

Am si eu un abonament, si pe mama pe afara, si ea are wind si un lica portat din vodafone.
Ma afecteaza si pe mine, dar am vorbit cu mama si a zis ca se muta la Vodafone fara problema.
Insa eu o sun pe LICA si nu sunt TAXAT de DIGI pentru ca numarul ala a fost portat din vodafone, n-am inteles cum nu vad dar eu de un an o sun si pe ala si merge din plin.
Iti merge pentru ca se tine cont doar de prefix, fiind prefix de Vodafone reteaua nu isi da seama ca numarul respectiv este de fapt portat din Vodafone Italia in Lyca Italia. ;)

#42
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postcorectsunt, on 29 decembrie 2015 - 20:11, said:

Nu mânc o săptămână și apoi mă duc Posted Image


Unde te duci ? dupa paradis? atat de tanar ? of doamne, eu am spus ca imi place Digi pentru ca este ieftin, in rest este ingrozitor de prost, ai apucat faza aia cand vorbesti cu cineva si deodata se aude un sunet ingrozitor, parca iti galgaie ceva in casti, era sa scap telefonul pe jos prima oara, vorbeam relaxat cu un amic, si a inceput sa galgaie, uneori merge brici cateva zile, alteori nu, semnalul este bun spre foarte prost, depinde de unde esti, dar este ieftin, si asta ne ocupa tot timpul

#43
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
al doilea sms primit astazi, acelasi subiect.
sunt curios daca si Orange exclude Wind din lista. am si abonament portocaliu cu minute internationale pe mobil dar nu am primit nici o notificare in acest sens.

Attached Files


Edited by gabriel_gavrila, 29 December 2015 - 20:16.


#44
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Vezi si la Vodafone ce retele au la ofertele cu "gratis Italia si Spania" ...

#45
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Vodafone Italia si Vodafone Spania. :)))

#46
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Orice modificare a adus Digi la contract, de fiecare data a oferit 30 zile pt a rezilia. Daca si digi e nesimtit (cel putin din punctul asta de vedere) e grav...ceilalti ar trebui sa fie in pamant(morti).

#47
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postgabriel_gavrila, on 29 decembrie 2015 - 20:15, said:

al doilea sms primit astazi, acelasi subiect.
sunt curios daca si Orange exclude Wind din lista. am si abonament portocaliu cu minute internationale pe mobil dar nu am primit nici o notificare in acest sens.


Tare smecheria Digi, anuleaza convorbirile cu reteaua Wind ca sa oblige clientii din Italia sa se aboneze la Digi Italia, tare de tot faza, acum am inteles de ce fac ei asta.

P.S. Si sunt sigur ca au trimis sms doar la cei care folosesc aceasta retea, pentru ca eu pe 5 abo nelimitate nu am primit nici un sms!

P.P.S. Si ca sa radem un pic, cand scriam postul asta aud la tv "inca o veste minunata de la Digi"............:))

Edited by Platon, 29 December 2015 - 20:23.


#48
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Exact

#49
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
sigur... sa ramana la digi sa dea 130lei. si sa se chinuie cu apelurile prin whatsapp sau viber. cand vodafone romania ofera nelimitat cu italia

#50
buneam

buneam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.08.2007

View Postanoniymus, on 29 decembrie 2015 - 20:08, said:

In primul rand nu este o TEAPA.
In al doilea rand eu + familia mea producem undeva la 6000 euro pe luna, si nu ma pot bucura ca tine de nu stiu ce, pentru ca eu nu traiesc din bonus la vanzare, m-a dus capul sa dezvolt ceva.

Cred ca nu este locul si  nici momentul sa ne laudam cu ce producem sau cati euroi avem la ciorap.

Edited by buneam, 29 December 2015 - 20:25.


#51
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

View Postcatalinman, on 29 decembrie 2015 - 20:14, said:


Eu zic ca mai exista cel putin inca 2 solutii pe langa cele enumerate de tine. ;)

De exemplu, pot si persoanele din Italia sa sune in RO sau, mai exista si varianta cu apel gratuit pe Whatsapp, Viber, Facetime Audio, samd.
În primul rând au netul extrem de prost să sunt în nordul italiei în alpi.
Dagă Digi s-au angajat să ne ofere minute în Wind măcar să se țină până îmi expiră contractul.
De mă duc la Cristina de la casierie îmi zică ca am de plătit 20 mil să reziliez contractul. Dacă vreți mă duc mâine și filmez scena. E o proastă rău... Dar ce să faci. Cu unii din această companie se poate discuta cu alții nimic pt ca îți dai zeamă ca tu ești mai bn informat o mula aia.

#52
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

View Postalexandrua42, on 29 decembrie 2015 - 20:23, said:

sigur... sa ramana la digi sa dea 130lei. si sa se chinuie cu apelurile prin whatsapp sau viber. cand vodafone romania ofera nelimitat cu italia
Vodafone Romania ofera nelimitat cu Vodafone Italia nu cu toate retelele din Italia. ;)

#53
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View Postbuneam, on 29 decembrie 2015 - 20:24, said:

Cred ca nu este locul si  nici momentul sa ne laudam cu ce producem sau cati euroi avem la ciorap.

asai romanul, laudaros. se bucura la un covrig luat de la gura de metrou dar are 6.000euro. stam la garsoniera in ferentari dar avem ultimul model de masina.

View Postcatalinman, on 29 decembrie 2015 - 20:28, said:

Vodafone Romania ofera nelimitat cu Vodafone Italia nu cu toate retelele din Italia. Posted Image

si pentru asta trebuie sa ramana in rds sa dea 130lei. foarte bine poate sa cumpere un prepay cu net inclus de la orice operator si vorbeste prin acele aplicatii. eu nu inteleg de ce ar mai sta !?

#54
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Stati putin, acum imi dau seama, prietenul tocmai a portat numarul din Digi in Orange.Posted Image
Poate este o eroare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate