Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Achizitie N.A.S. sau ruter cu usb?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
alungu

alungu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 23.10.2005

View Postc-daniel, on 01 ianuarie 2016 - 18:37, said:


Pana a ajunge la configurari, mai este; ii opreste partea de wireless la routerul telekom, si gata, are o singura retea.
Dar "Nu are rost sa cumperi un router performant pentru a extinde rețeaua wireless, sunt alte echipamente mai ieftine care fac asta si suntem si offtopic." asta se intampla cand citesti doar ultimele randuri/posturi. Ideea era alta.
La multi ani Posted Image

nu vreau sa incep o polemica cu tine, raspunsul era mai mult adresat lui "marios76", iar de citit am citit cele 2 pagini ale discutiei

#38
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 28.05.2014

View Postalungu, on 01 ianuarie 2016 - 18:45, said:


nu vreau sa incep o polemica cu tine, raspunsul era mai mult adresat lui "marios76", iar de citit am citit cele 2 pagini ale discutiei
Offtopic: Dar m-ai citat pe mine. Nici eu nu vreau sa incep o polemica nu nimeni. E timp pierdut in viata, din punctul meu de vedere :)
Daca le-ai citit, ma bucur. In fine. O seara placuta iti doresc :)

#39
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Eu ma gandesc sa achizitionez un router cu HDD precum http://www.xiaomidev...tb-version.html
Nu am aflat mai multe caracteristici ale HDD, macar rotatii pe minut. Pretul pare accesibil, vad ca are doar 256MB RAM si doar un dual core.
Vreau sa il folosesc in scop de accesare prin internet a fisierelor pe care le voi stoca local, ca un fel de cloud de 1TB cu locatie acasa.

Credeti ca e o idee buna?

#40
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Rezolva intai problema accesului din exterior,  la calculatorul actual (pc), asta inseamna sa ai router cu port forwarding, iti pui pe el xamp, sau un server de ftp.
Daca merge sa il accesezi, atunci va merge si cu nas-ul,
Dupa ce ai rezolvat problema asta, poti sa te gandesti si la NAS. in caz contrar, vei lua degeaba NAS nu il vei putea accesa..

#41
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@woe uita de acel xiaomi.  o solutie ar fi digistorage,  dropbox, box

#42
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005

View Postcarmenclara1, on 14 iulie 2016 - 00:56, said:

@woe uita de acel xiaomi.  o solutie ar fi digistorage,  dropbox, box

Ati avut experiente similare si ce a mers prost? conturi de dropbox sau alte cloud-uri sunt destule, nu sunt potrivite pt. ce vreau eu.

#43
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
routerul se blocheaza la traffic sustinut.  
racirea nu e destul de eficienta, ce duce iarasi la blocaje.
sa nici nu mai vorbim de performantele modeste obtinute ca viteza de transfer a datelor de pe disk, ma refer.
la digistorage de exemplu poti avea pana la 1TB spatiu de stocare,  cu criptarea datelor si viteze de 200-400Mbps up/down,  cu video/audioplayer integrat si aplicatii pentru windows, android si ios.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate