Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

noul receiver kaon pentru iptv telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View Postmiticagrigore, on 04 ianuarie 2016 - 11:01, said:

Salut. Ai incercat sa apesi intai pe albastru si pe urma pe rosu si sa le tii apasate cateva secunde? Dupa 991 ai introdus si codul de 4 cifre al tv-ului? Ai tinut "power tv" apasat cu telecomanda indreptata spre tv? Poate ai facut pasii astia si intreb eu aiurea dar e posibil si sa iti fi scapat ceva Posted Image
Mie imi mergea pana la faza cu "power tv" pe care doar il apasam doar o data fiindca asa scria pe manual dar multumita lui alecs04 mi-a mers pana la capat. Si nu uita sa apesi ok ca sa iesi din modul de programare al tastelor alora.
Bafta. Sper sa iti mearga Posted Image

Faza cu media-player-ul a mers cuiva? Mi-e groaza sa sun la Telekom sa ii intreb, astia mereu sunt ocupati si imi pun mesajul cu "apelul dvs...." Ma gandesc ca inca nu e implementata si ar putea sa apara sub "apps" la un eventual update de software...


Am reusit intr-un final dupa tinut apasat si apasat repetat :))

Cu media player-ul merge daca fisierul .mkv nu depaseste sa zic 10-15 GB. Eu de exemplu am incercat un bluray mkv de 32 GB si si-a dat restart. La fiserele mai mici merge dar fara subtitrare. Deci daca ai TV nou (gen flat tv care stie HD si Full HD) mai degraba bagi la TV daca ai cu tub din ala vechi atunci bagi la STB ca nu ai alta solutie.

Si eu as suna sa le spun sa bage subtitrare si suport mai bun :)

#20
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012

View Postmaxb2000, on 05 ianuarie 2016 - 22:59, said:



Am reusit intr-un final dupa tinut apasat si apasat repetat Posted Image)

Cu media player-ul merge daca fisierul .mkv nu depaseste sa zic 10-15 GB. Eu de exemplu am incercat un bluray mkv de 32 GB si si-a dat restart. La fiserele mai mici merge dar fara subtitrare. Deci daca ai TV nou (gen flat tv care stie HD si Full HD) mai degraba bagi la TV daca ai cu tub din ala vechi atunci bagi la STB ca nu ai alta solutie.

Si eu as suna sa le spun sa bage subtitrare si suport mai bun Posted Image

ceea ce nu inteleg eu in legatura cu media player-ul este cum vezi hdd-ul pe care ai filmul? daca bag in receiver un hdd nou vrea sa il formateze ca sa il poata folosi. daca il formatez, nu il mai vede pc-ul... e un cerc vicios.

#21
buzibumi

buzibumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 27.12.2011
ceea ce inregistrezi pe HDD prin receiver, poti urmari doar pe receiver, logic, nu si pe PC, pentru ca formatul pe care il formateaza nu este recunoscut de PC!

#22
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012

View Postbuzibumi, on 08 ianuarie 2016 - 16:38, said:

ceea ce inregistrezi pe HDD prin receiver, poti urmari doar pe receiver, logic, nu si pe PC, pentru ca formatul pe care il formateaza nu este recunoscut de PC!

"cu toata dragostea" (ca sa citez un clasic) citeste si tu restul postarilor ca sa vezi ca nu despre asta este vorba si pe urma revino cu un raspuns util

#23
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Au venit cei de la telekom si mi-au schimbat si mie recieverul dar nu ma descurc la faza cu telecomanda. Functioneaza doar pe o anumita generatie de tv-uri? Eu am un akai, hd ready, led, luat prin 2011. Oare o fi prea vechi tv-ul?

Am apasat albastru+rosu, 991, apoi 0074 (codul pentru akai) si apoi am tinut apasat butonul de tv standby (cel alb)...si 1-2 minute si degeaba

#24
stocky

stocky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.08.2012

View Postmicutu82, on 15 martie 2016 - 18:58, said:

Au venit cei de la telekom si mi-au schimbat si mie recieverul dar nu ma descurc la faza cu telecomanda. Functioneaza doar pe o anumita generatie de tv-uri? Eu am un akai, hd ready, led, luat prin 2011. Oare o fi prea vechi tv-ul?

Am apasat albastru+rosu, 991, apoi 0074 (codul pentru akai) si apoi am tinut apasat butonul de tv standby (cel alb)...si 1-2 minute si degeaba

Ai rezolvat cu telecomanda?

Edited by stocky, 24 March 2016 - 18:04.


#25
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Nu. Am încercat si pe un tv Daewoo de prin 2010-2011 si nu functioneaza. Codul fiind 0692, parca

Cei de la Telekom ziceau că-s prea vechi tv-urile

#26
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Astăzi am setat un Samsung prin setările menționate , dar fără introducerea codului televizorului Samsung, a funcționat fără probleme.

#27
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Cum adica? Ai băgat doar secventa "991"? Si apoi ai tinut apăsat pe butonul alb pana s-a oprit tv-ul?

#28
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Corect, fără să mai bag acel cod al televizorului Samsung.

#29
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Am încercat acum pe Daewoo si n-am reusit. Am apăsat albastru+rosu, apoi am băgat 991 si am tinut apăsat pe butonul alb :). O sa încerc maine, daca nu uit, si pe akai

#30
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
Am încercat acum pe un tv vechi Teletech si a mers perfect.
Am apăsat albastru+rosu, apoi am băgat 991 si am tinut apăsat pe butonul alb tv Posted Image pana s-a inchis televizorul apoi cand s-a inchis am apasat pe ok .si gata pot inchide televizorul cu telecomanda iptv kaon.

#31
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Am sa mai incerc si eu. Eu am asteptat vreo 10-15 secunde si nu s-a inchis

Edited by micutu82, 06 April 2016 - 11:08.


#32
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postmicutu82, on 06 aprilie 2016 - 11:08, said:

Am sa mai incerc si eu. Eu am asteptat vreo 10-15 secunde si nu s-a inchis

asteapta mai mult ca telecomanda face cautare de coduri automata din memoria ei ...cand s-a inchis tv apasa ok de pe telecomanda!

#33
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Am încercat din nou, am tinut 5 minute, degeaba :)

#34
treishu

treishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2011
m-am chinuit toata ziua cautand coduri pe net pentru un blaupunkt. am cumparat telecomanda din lidl cu auto-search pentru a gasi codul (care nu a functionat dealtfel).

pana la urma am tinut apasat vreo 4-5 minute si a mers.

multumesc.

singura problema a ramas ca butonul de "input" e inutil fara butonul de confirmare ( atunci cand vreau sa trec de pe un hdmi pe altul).

ideea de baza:

rosu+albastru apasate simultan pana se aprinde led-ul
apasati 9 9 1
tineti apasat pe tv standby pana cand se stinge tv-ul
apasati ok

gata!


#35
Kriogenik

Kriogenik

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.04.2016
Am intrat azi in posesia receptorului Kaon de la Telekom. Merge ok doar ca ceasul este cu 2 ore in urma si tot EPG este dat peste cap. Stie cineva cum se rezolva ? Nu se poate seta de nicaieri. Deja am 2 apeluri cu aproape  95 min pe hold la Support.....m-a luat capu' ...

#36
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View PostKriogenik, on 09 decembrie 2016 - 23:13, said:

Am intrat azi in posesia receptorului Kaon de la Telekom. Merge ok doar ca ceasul este cu 2 ore in urma si tot EPG este dat peste cap. Stie cineva cum se rezolva ? Nu se poate seta de nicaieri. Deja am 2 apeluri cu aproape  95 min pe hold la Support.....m-a luat capu' ...
Dă-i un restart la router.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate