Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Darts

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
hiddenone

hiddenone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.05.2005
[font=Comic Sans Ms]

Recent am fost prin Spania (nu la furat, nici la capsuni, ci culmea in vacanta) si am cumparat niste sageti cat de cat bune pentru Darts. Problema mea e ca nu gasesc in Bucuresti unde sa joc cu ele. In Spania in fiecare pub aveai si unu, doua jocuri de darts. La noi vad ca nu a prea prins sportul asta.


Daca aveti cunostinta de vreun loc unde pot juca va rog sa imi spuneti numele barului si adresa (de preferinta din Bucuresti).


Multumesc,
Dragos

#2
tudor2006

tudor2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 12.01.2006
Cred ca la Texas sau la IDM

#3
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
cred ca se referea la darts clasic, nu electronic !  -_-
Stiu ca erau in Terminus in Irish Pub mai de mult..... Am mai vazut parca si in alte locuri (pub-uri in general) da' nu mai tin minte unde !

Edited by sepguy, 25 January 2006 - 22:53.


#4
hiddenone

hiddenone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.05.2005

View Postsepguy, on Jan 25 2006, 22:51, said:

cred ca se referea la darts clasic, nu electronic !  -_-
Stiu ca erau in Terminus in Irish Pub mai de mult..... Am mai vazut parca si in alte locuri (pub-uri in general) da' nu mai tin minte unde !


As vrea sa gasesc Darts electronic. La IDM sigur nu au (ma duc destul de des si nu am vazut si nici nu stiau daca o sa aiba). Ati vazut voi la Texas?

#5
silex05

silex05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.01.2006
Da, la Texas au sigur!


Edit: totusi nu-l recomand decat in lipsa de altceva pt ca aparatele s-au cam stricat

Edited by silex05, 26 January 2006 - 16:21.


#6
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
in bacau avem peste tot :D

Edited by katsuchyo, 11 February 2006 - 21:41.


#7
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
damn it, daca as avea bani, maine as face un bar cu darts si bere nefiltrata, e afacere sigura :(

#8
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View Postadd, on Feb 11 2006, 21:45, said:

damn it, daca as avea bani, maine as face un bar cu darts si bere nefiltrata, e afacere sigura :(

daca faci sa ma anunti si sa-mi faci reducere  :coolspeak:

#9
hiddenone

hiddenone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.05.2005
[font=Comic Sans Ms][size=7]

Am gasit intr-un final un Darts in Mariott, la Champions. Nu prea misto, dar electronic. Si cum la noi e ca la nimeni, jocul costa 10Ron ora. Deci nu va recomand. Astept sa mai aflu noutati.

#10
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Sincer, nu te inteleg.
Atunci de ce ziceai ca ti-ai luat sageti (cu ac) si vrei sa le folosesti, daca tu vrei electronic (care oricum n-are nici o treaba)  :rolleyes:

#11
patti

patti

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.10.2006
ce e important ca nu prea se gasesc darts electronice si eu le prefer tot electronice, ca nu-mi place sa calculez cat si cum... singur

mai exista in vreunul din MALLuri? sau doar in IDM ? :

#12
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Nu este nici măcar în IDM. Singurul loc în care am văzut şi jucat este TEXAS.
Champions-ul de la Mariott e de băşini nemărginite, mese de biliard aşa scumpe şi proaste în acelaşi timp nu am mai văzut prin multe locuri!
Îţi recomand un darts electronic cumpărat de la cora/carrefour care costă în jur de 50 RON. Atenţie: face un zgomot AL DRACU DE TARE când dai cu săgeata în el, aşa că ţi-l recomand doar dacă ori stai singur, ori ai casă!
Eu mi-am luat şi acum nu prea pot să joc pentru că face un POC genial de tare când intră săgeata în el. Asta pentru că toate componentele lui sunt din plastic dur. În afara acestui MARE defect nu văd altul... mute jocuri incluse, voce... la fel ca cel din TEXAS.

Aşa că dacă ai apartament şi mai eşti şi cu toată familia în el îţi recomand ţinta de darts CLASICĂ, din... materialul ăla specific. Nu face zgomot pentru că are un material gen burete (dar mai dens :w00t:). Din păcate când joci cu prietenii va trebui să ţii scorul pe hârtie (nu am dat un google să văd dacă există vreun program pentru calculator)
De unde îl poţi lua? Îţi spun unde am văzut eu: Obor (la raionul de sport, dacă nu ştii şi te interesează spune şi îţi voi explica) la preţul de 45 RON şi la Metro la preţul de... nu mai ştiu... tot pe aici se învârtea... dar nu mai puţin.

Voi deschide un topic încurând cu pozele darts-ului meu şi o să vă cer sfaturi pentru a-l face să nu mai ŢIPE în halul ăsta când dau în el.

#13
Calin_1976

Calin_1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2007

View Posthiddenone, on Feb 15 2006, 10:41, said:

[font=Comic Sans Ms][size=7]

Am gasit intr-un final un Darts in Mariott, la Champions. Nu prea misto, dar electronic. Si cum la noi e ca la nimeni, jocul costa 10Ron ora. Deci nu va recomand. Astept sa mai aflu noutati.


Daca vrei sa joci darts, vezi ca s-a deschis chiar un club de darts (asa se numeste) pe str. Matei Voievod. Se joaca super profi la darts clasic nu electronic.
Pt darts electronic poti veni la Tati Bar, la Obor in spate la Banca Transilvania, v-a-v de Primaria sector 2 si strada mi se pare ca se numeste Ion Maiorescu. Se joaca la un singur aparat electronic, iar in fiecare vineri de la 8.30 este concurs de darts.
Bafta

#14
adicristea

adicristea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.03.2006

View Postshumilica, on Dec 15 2006, 01:06, said:

Nu este nici măcar în IDM. Singurul loc în care am văzut și jucat este TEXAS.

Intre timp au bagat si in IDM. Sunt 4 aparate de darts electronic in fata meselor de tenis, partea de fumatori.

#15
stike

stike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.03.2008
http://www.dartsbar....ge=searchresult                        spor la joc;)  poate ne intalnim in careva...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate