Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Serviciul Apel WiFi Orange

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1409 replies to this topic

#343
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,332
  • Înscris: 03.04.2004
De vreme ce pe Android merge brici, e clar ca e de la iOS.
Am niste amici care au iPhoane, am sa ii intreb daca si ei intampina probleme pt ca la ei in casa semnalul de telefonie mobila pe orice tehnologie e aproape inutilizabil si depind de Wifi Calling.

#344
pensionarul

pensionarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 08.04.2005
Observ ca sunt persoane ce se plâng ca nu le funcționează serviciul Apel Wi-Fi. Ei bine, de multa vreme folosim permanent, soția si eu, atât VoWiFi, cât și VoLTE pe doua iPhone SE (modelul A1723) și nu am întâmpinat niciun fel disfuncționalități sau probleme tehnice în utilizarea acestor servicii. Amandoua telefoanele sunt conectate in rețeaua Orange RO și ambele cu sistemul de operare actualizat permanent. Cand am cumpărat telefoanele rulau iOS 9.3.2, iar acum rulează iOS 10.3.3.

#345
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Foarte ok și pe Galaxy S6. Acasă îl țin numai pe VoWiFi din cauza semnalului slab la parter și nu am niciun fel de problemă nici cu apelurile de intrare, nici cu cele de ieșire.

#346
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,211
  • Înscris: 05.06.2002
depinde si de cum e configurata reteaua. la mine am router-ul si un acces point. daca restartez routerul si prinde prima data telefonul pe AP imi merge numai pe AP, pe wifi-ul routerului nu mai vrea sa mearga decat daca-i dau restart router-ului. peste noapte router-ul e setat sa-si dea restart si prinde telefonul pe AP, dar eu toata ziua stau mai mult in zona routerului. imi pare cam multa bataie de cap sa-l fac sa mearga, mai ales ca am semnal GSM bun.

Edited by Fane, 05 September 2017 - 16:31.


#347
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009

View Postmorogan, on 05 septembrie 2017 - 12:30, said:

la mine vofi nu mai merge pe haifon

Da-i un restart, la fel am patit si eu azi. Si ieri :)

#348
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Am dat, nu de restart e problema. Am 3 haifoane in curte, pe niciunul nu merge. Pe android. e ok. Nu mai am nici meniul de activare/dezactivare

#349
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postmorogan, on 05 septembrie 2017 - 20:13, said:

Am dat, nu de restart e problema. Am 3 haifoane in curte, pe niciunul nu merge. Pe android. e ok. Nu mai am nici meniul de activare/dezactivare

Atunci pare a fi caz de sunat la orange si cerut dezactivare/reactivare.

#350
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006
Eu nu am avut probleme pe un 7 și un 7plus nici la trecerea de pe router pe repeater. Pe ambele se conectează și funcționează wifi-call perfect. Ciudat in cazul tău.

#351
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,332
  • Înscris: 03.04.2004
Cred ca iar au fost lucrari azi noapte ca nu s-a mai conectat, insa azi dimineata l-am gasit ok.

#352
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Probabil mai fac si ei patching, database cleanup, mai adauga un server in cluster, mai restarteaza servere daca is pe Windows :) .

#353
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,332
  • Înscris: 03.04.2004
Cam des in ultima vreme, macar de-ar da un sms ceva la cei care folosesc serviciul, ma refer la cei care sunt obligati chiar sa il folosesca, asa e ca si cum ramai fara semnal si nu mai poti fi gasit.


@Orange Helper

Serviciul e tot in beta sau e declarat deja Live?

Edited by emanu900, 06 September 2017 - 09:17.


#354
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postemanu900, on 06 septembrie 2017 - 09:16, said:

Cam des in ultima vreme, macar de-ar da un sms ceva la cei care folosesc serviciul, ma refer la cei care sunt obligati chiar sa il folosesca, asa e ca si cum ramai fara semnal si nu mai poti fi gasit.


@Orange Helper

Serviciul e tot in beta sau e declarat deja Live?

Salut,

Serviciul este live. Gasesti toate informatiile pe pagina noastra, aici https://www.orange.r...gii/apel-wifi/.

O zi buna,
Orange helper

#355
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,332
  • Înscris: 03.04.2004
Ok, mersi.
Trimiteti si voi cumva o notificare la userii activi cand incep lucrari de mentenanta, nu de alta, dar lumea se uita la telefoane si crede ca au probleme de nu se mai conecteaza Wifi Calling cand de fapt situatia e cu totul alta.


#356
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
da, ca alta treaba nu au, dupa ce ca e gratuit serviciul...

#357
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.03.2014
Ar fi fost ceva sa ceara si bani pe el avand in vedere ca ii salveaza in momentul in care nu acopera bine indoor-ul...Posted Image

#358
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
avand in vedere ca e reteaua cu cea mai mare acoperire din ro, si ofera si acel serviciu gratis eu nu am pretentii.

#359
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Iar e picat? Văd că devine obicei ca noaptea să rămânem fără VoWiFi.
Să știți că nu se face mare economie la curent dacă țineți serverele oprite noaptea :lol:

#360
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,332
  • Înscris: 03.04.2004
Iar e picat.
Dar curios e ca serverul raspunde la ping (poate au dat shutdown doar la masinile virtuale :) ):

[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/e1dfc6db067ace5776a2e1c2e6d2f21d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by emanu900, 08 September 2017 - 04:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate