Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Firesaregone virus

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
BASIL

BASIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2005
Sarbatori fericite!
Cand am dat drumul de dimineata la calculator, in scris, in Nottepad  cu titlul FILESHAREGONE  a aparut acest text
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hello.
All your files have been encrypted using our extremely strong private key. There is no way to recover them without our assistance. If you want to get your files back, you must be ready to pay for them. If you are broke and poor, sorry, we cannot help you. If you are ready to pay, then get in touch with us using a secure and anonymous p2p messenger. We have to use a messenger, because standard emails get blocked quickly and if our email gets blocked your files will be lost forever.

Go to http://bitmessage.org/, download and run Bitmessage. Click Your Identities tab > then click New > then click OK (this will generate your personal address, you need to do this just once). Then click Send tab.

TO: BM-2cVRjMaTtrs5CtbxcLZ2CFYd42MRxKUNpN
SUBJECT: name of your PC or your IP address or both.
MESSAGE:  Hi, I am ready to pay.

Click Send button.
You are done.
To get the fastest reply from us with all further instructions, please keep your Bitmessage running on the computer at all times, if possible, or as often as you can, because Bitmessage is a bit slow and it takes time to send and get messages. If you cooperate and follow the instructions, you will get all your files back intact and very, very soon. Thank you.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

iar  documentele de pe desktop aveau extensia schimbata cu  .f uck
Nu am deocamdata  probleme cu  viteza de operare, deocamdata totul pare normal, dar in fiecare folder de pe partitia C unde e instalat XP- ul ( e un Pc mai vechi cu numai 500M  RAM memorie) apare un fisier IHAVEYOURSECRET KEI tot cu extensia de mai sus.
Cum scap , va rog, de chestia asta.

Edited by MhG_40, 26 December 2015 - 13:05.


#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
format c:

#3
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Salut!
Prietene,in primul rand Craciun Fericit!
Verifica si datele de pe cealalta partitie (D) sau celelalte daca ai mai multe.Sa nu fi victima vreunui ransomware si sa-ti fi criptat toate fisierele.Ma refer aici la: muzica,poze,filme,documente etc.
Daca ti le-a criptat si nu ai back-up la 100% din tot ceea ce ai in calculator... ai cam pus-o!!!
Ia vezi,poti accesa ceea ce ai pe D sau toate au extensia ce ai mentionat-o?
Revino cu un raspuns.

#4
Alexander1904

Alexander1904

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.12.2015
Singura rezolvare este formatarea partitiei C. Incearca sa introduci datele de pe acest hdd pe altul/alta partitie si dupa fa un reinstall de windows.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
RANSOMWARE DECRYPTOR

#6
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Se pare ca initiatorul nu ne mai baga in seama.Este prea preocupat de degustarea caltabosului,carnatilor,sarmalelor.... dar vede el cand s-o trezi la realitate! 100% ca n-are back-up la nimic absolut din calculator.Cand o realiza ca a pierdut TOTUL... vreau sa-l vad pe unde scoate camasa! Bine ca da click pe toate balariile de pe net si mai are si XP,un OS mort si 100% piratat,in cazul lui! Pun pariu ca n-are licenta la acel XP!
Prietene,ne auzi/vezi? Helooouu! Ai pierdut datele mai baiatule,esti pe-aici?

Edited by Tehnicianul1970, 25 December 2015 - 21:05.


#7
TradeMarkXP

TradeMarkXP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 27.03.2015

View PostTehnicianul1970, on 25 decembrie 2015 - 21:01, said:

Se pare ca initiatorul nu ne mai baga in seama.Este prea preocupat de degustarea caltabosului,carnatilor,sarmalelor.... dar vede el cand s-o trezi la realitate! 100% ca n-are back-up la nimic absolut din calculator.Cand o realiza ca a pierdut TOTUL... vreau sa-l vad pe unde scoate camasa! Bine ca da click pe toate balariile de pe net si mai are si XP,un OS mort si 100% piratat,in cazul lui! Pun pariu ca n-are licenta la acel XP!
Prietene,ne auzi/vezi? Helooouu! Ai pierdut datele mai baiatule,esti pe-aici?
Plus 500mb ram cum a spus, pana si virusii nu-si pot desfasura activitatea cum trebuie

#8
BASIL

BASIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2005
Din nou srbatori fericite ! Fiti mai buni cu cei din jurul vostru, macar acum, la sfarsit de an, un sfat, mai ales pentru  Tehnicianul din saptezeci. Nu m-am mai  uitat pe topic aseara, pentru ca ,in mijlocul acestei sfinte sarbatoi, nu credeam sa ma bage cineva in seama. Va multumesc. Cat de bogat sunt, ce-mi pot permite sa am cred ca nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni. Chestia ca nici macar virusul nu se poate desfasura pe PC-ul meu, da e o poanta buna, s-ar parea ca e chiar reala. Totusi fisierele nu sunt criptate ci schimbata doar extensia. daca am sters extensia fisierele au revenit la normal. Asta s-a intamplat numai cu ce am avut alaltaieri pe desktop,in rest am spus apare peste tot un folder numit IHAVEYOURSECRET KEY cu extensia fuck  si cam atat calculatorul merge a cel mai important virusul ramane si dupa restore

#9
BASIL

BASIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 20.05.2005
I-mi cer scuze pentru greselile de ortografie din postarea anterioara , vad ca nu mai pot edita mesajul ca sa-l corectez.
Revin sa va spun ca nu pot intra in Safe mode si nici stetge acele fisiere cu extensia .fuck .

#10
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Eu zic sa reinstalezi windowsul.

#11
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Foloseste un rescue CD bootabil cu  antivirus.

#12
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
http://forum.softped...re-gen-fhqkham/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate