Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

excizie a unui tatuaj (degete)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
mihai0311

mihai0311

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 31.05.2010
va salut. sunt curios cat ar putea costa la o clinica din bucuresti excizia unui tatuaj de dimensiuni mici de pe degete. am renuntat la ideea de laser deoarece este scump si necesita multe sedinte. ma gandesc ca din moment ce tatuajul este mic, poate pot scapa doar cu o excizie + sutura.
atasez o poza cu tatuajul de pe un deget, mentionez ca este la fel si pe celelalte 3 degete, doar ca difera litera.

Attached Files


Edited by mihai0311, 23 December 2015 - 22:03.


#2
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Mai bine te impaci cu Elena si nu te mai chinui sau cauti o Corina si stergi doar linia aia mica.

#3
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
N`are nimic, nu esti singurul cu Love pe degete.

#4
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Depinde.
Poate fi si:
Move
Mice
Mare
Mure
---

Profesie: politist?

#5
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014

View Postpelikanu, on 23 decembrie 2015 - 23:10, said:

Depinde.
Poate fi si:
Move
Mice
Mare
Mure
---

Profesie: politist?
Ai uitat de Mu*e. :P

#6
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Cel mai ieftin este ca in momentele de inspiratie sa scrii pe hartie.Hartia suporta orice:dat foc,rupere,aruncare la gunoi,etc.

#7
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Tatuaje facute la betie.
Fara laser ai doua variante: tai din piele si spalare cu jet de apa (water cutting). Cu orice metoda iti ramane cicatrice.

#8
mihai0311

mihai0311

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 31.05.2010

View PostFriskey, on 23 decembrie 2015 - 23:30, said:

Tatuaje facute la betie.
Fara laser ai doua variante: tai din piele si spalare cu jet de apa (water cutting). Cu orice metoda iti ramane cicatrice.
sa zicem ca nu exclud neaparat laserul. ma poti indruma catre mai multe informatii/clinici/preturi care oricare din cele 3 metode?

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu te grabi . Daca lucrezi la vreo fabrica de mobila si tai pal la circular sau la vreun gater , sunt sanse foarte mari sa iti pierzi degetul cu totul . De ce sa te mai chinui si sa dai bani cand este nevoie doar de un moment de neatentie . Doar esti predispus la asa ceva. Ai mai avut unul cand ti-ai facut tatuajul . Posted Image

#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostJurasikMan, on 24 decembrie 2015 - 01:29, said:

Nu te grabi . Daca lucrezi la vreo fabrica de mobila si tai pal la circular sau la vreun gater , sunt sanse foarte mari sa iti pierzi degetul cu totul . De ce sa te mai chinui si sa dai bani cand este nevoie doar de un moment de neatentie . Doar esti predispus la asa ceva. Ai mai avut unul cand ti-ai facut tatuajul . Posted Image

Tu nu vezi ca ala e singurul care a mai ramas?
Ia mai uite-te o data la poza

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
E fain umorul de dimineata.

ps.
Mi-e mi se pare ca are tatuat un vultur.Asa,mai stilizat.Posted Image

#12
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Pe celelalte degete, mnezeu sa le odihneasca in pace si caldura, scria ALUP.
Asa ca, atunci cand dadeai noroc cu el aveai subtitrarea pe palma.

Cei de la SRI au aveut ceva probleme pana au descifrat ce-ar putea sa insemne ALUP E

:lol:

#13
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
Pentru un tatuaj asa mic, incearca mai intai sa ti-l scoti tu: exista creme de albit piele care pot inlatura tatuajele, sau il freci cu cu o carpa uda si cu sare pana se inroseste pielea.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wh0K-gabk3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
smsr

smsr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 05.12.2013
Eu mi-am scos niste alunite, cu bisturiul+ac+ata , si am apelat la un dermatolog. Pare cam acelasi lucru - taie putin si coase. In locul tau, as merge si as vorbi in privat cu unul si cred ca nu ar costa prea mult. Cred ca nu dureaza mai mult de 25-30 minute per deget ca sa te rezolve. Si ii platesti corespunzator..cat poti sa-i dai pe 2-3 ore?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate