Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache

Toate site-urile PROTV down

Abuzuri moderator arie TV / Radio & Satelit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

georgica

georgica

Active Member

• Grup: Members
În urmă cu câteva săptămâni un moderator (sau ambii, nu știu exact) de pe TV / Radio & Satelit a decis să modifice structura ariei.
Modificarea a dus la scăderea drastică a numărului de postări din cauza dificultății cu care se ajunge acum la un topic de interes.
În zilele următoare acel moderator a muncit extra-time pentru a șterge orice post legat de restructurarea ratată a ariei.
Aseară s-a deschis un poll legat de restructurare care dovedea cu o proporție de peste 95% eșecul moderatorului în cauză. Normal, acest moderator nu a putut să lase un topic legat de incompetența sa activ, așa că l-a șters.
http://forum.softped...forma-initiala/

Doresc să știu care sînt regulile încălcate de mine și alți utilizatori care au dus la ștergerea repetată a posturilor și a topicului mai sus menționat.
Dacă nu își poate motiva acțiunile, doresc excluderea individului din clasa moderatorilor.
Și poate are o urmă de onoare să spună cine este, megafanro sau rz. Sau poate alt supermoderator? Să știm măcar cu cine avem de-a face.

Serafim606

Serafim606

Guru Member

• Grup: Senior Members
Fix aici v-ati trezit ca vreti democratie? Pe forum e comunism.

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

Daca l-a sters si nu aduce aria respectiva asa cum era inainte, sa-i fie rusine si sa nu vina mosu' la el.Posted Image

Eu oricum nu mai intru acolo, nici sa citesc, a devenit o varza totala zona aia.

Posibil ca singurul cititor sa fie chiar adminul.

Poate ca o rezolvare ar fi trimiterea de mesaje la Admin, daca trimitem cateva sute de utilizatori, e posibil sa se modifice ceva.

Edited by tiestodj20, 23 December 2015 - 10:27.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Mda, mă așteptam să fie șters poll-ul...

a_d_y

a_d_y

Hobby Telecom & Mass Media

Eu nu am nicio implicare in treaba asta. Spunea si satanistu ca "moderatorul ady" are rolul mai mult pasiv de a intra in discutii cu userii. Tocmai de aceea am renuntat la multe arii si m-am concentrat pe subiectele unde activez cel mai mult.

Modul meu de a modera este unul calm si de bun simt. Nu dau ban sau avertizez userul din prima, il mai iert pana cand se umple paharul. Daca ceilalti colegi ai mei considera ca trebuie taxat din prima, este alegerea lor.

In ceea ce ma priveste. Niciodata nu am sters niciun poll sau vreun subiect . Au fost totusi cazuri speciale cand  angajati din telecomunicatii mi-au cerut lucrul acesta.

Edited by a_d_y, 23 December 2015 - 11:09.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Știm, @a_d_y...Posted Image

P.S. Problema rămîne, însă...

Edited by crislacor, 23 December 2015 - 11:11.

KLMN

KLMN

Active Member

Pentru o parte dintre moderatori, faptul ca au ajuns moderatori, reprezinta cea mai mare functie pe care au avut-o vreodata. De aceea profita de aceasta, ca sa-si arate muschii in fata noastra, a celor "mici" si "supusi".

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

Numai ca atitudinea mentionata de KLMN, mai sus, nu e una demna de cineva inteligent. Daca esti admin nu inseamna ca ai ajuns dumnezeu pe pamanat, esti doar cineva care urmareste civilizatia de pe aria unde activezi.

Sa-i fie rusine celui care a sters poll-ul! Asta in cazul in care a auzit de rusine, putin probabil.

Edited by tiestodj20, 23 December 2015 - 12:01.

Nimcid25

Nimcid25

Superior Member

Deci cum ramane?

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

View PostNimcid25, on 23 decembrie 2015 - 11:59, said:

Deci cum ramane?

Ramane ca deocamdata cineva duce lipsa de bun simt elementar, oricine ar fi el, nu dam nume.

Nimcid25

Nimcid25

Superior Member

Ce crezi,ii stiu.
Sunt doi.

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

View Posta_d_y, on 23 decembrie 2015 - 11:07, said:

Eu nu am nicio implicare in treaba asta. Spunea si satanistu ca "moderatorul ady" are rolul mai mult pasiv de a intra in discutii cu userii. Tocmai de aceea am renuntat la multe arii si m-am concentrat pe subiectele unde activez cel mai mult.

Modul meu de a modera este unul calm si de bun simt. Nu dau ban sau avertizez userul din prima, il mai iert pana cand se umple paharul. Daca ceilalti colegi ai mei considera ca trebuie taxat din prima, este alegerea lor.

In ceea ce ma priveste. Niciodata nu am sters niciun poll sau vreun subiect . Au fost totusi cazuri speciale cand  angajati din telecomunicatii mi-au cerut lucrul acesta.

Angajatii din telecomunicatii sunt stapanii forumului, sau care ar fi motivul pentru care ai sterge un poll fiindca asa a cerut angajatul x ? Daca nu ai sters nimic, felicitari!

Edited by tiestodj20, 23 December 2015 - 12:16.

georgica

georgica

Active Member

Eu nu cred că aici se poate aduce în discuție implicarea lui X de la compania Y în cazul de față.
În primul rând pentru că eu văd că mișcarea i-a afectat și pe ei, e mai puțină publicitate când ai un post la 3 zile pe topicul tău. Lasă impresia că respectivul operator e părăsit de clienți.
Aici este vorba doar de un orgoliu prea mare al unui moderator care nu vrea să recunoască că a greșit.

Nu am nominalizat pe nimeni în afară de cele două nume care apar jos la arie ca moderatori.

Forum led by: rz, megafanro

tiestodj20

tiestodj20

Senior Member

Ca sa recunosti ca ai gresit e nevoie de o urma de barbatie. Sper totusi sa-si revina.

Edited by tiestodj20, 23 December 2015 - 12:41.

slai

slai

User Incredibil

View PostNimcid25, on 23 decembrie 2015 - 11:59, said:

Deci cum ramane?

pun pariu ca ramane cum e modificata acum, probabil cea mai handicapata arie de pe forum.

Nimcid25

Nimcid25

Superior Member

View Postslai, on 23 decembrie 2015 - 13:25, said:

pun pariu ca ramane cum e modificata acum, probabil cea mai handicapata arie de pe forum.
Nu cred ca se va sinchisi cineva se faca ceva....

JurasikMan

JurasikMan

Senior Member

View PostSerafim606, on 23 decembrie 2015 - 10:22, said:

Fix aici v-ati trezit ca vreti democratie? Pe forum e comunism.

Nu e comunism . Este democratie , doar ca asa arata democratia  ...nu cum isi imagineaza unii . Eu va tot zic .....Posted Image

myshyk

myshyk

Guru Member

View Postgeorgica, on 23 decembrie 2015 - 10:18, said:

În urmă cu câteva săptămâni un moderator (sau ambii, nu știu exact) de pe TV / Radio & Satelit a decis să modifice structura ariei.
Modificarea a dus la scăderea drastică a numărului de postări din cauza dificultății cu care se ajunge acum la un topic de interes.
În zilele următoare acel moderator a muncit extra-time pentru a șterge orice post legat de restructurarea ratată a ariei.
Aseară s-a deschis un poll legat de restructurare care dovedea cu o proporție de peste 95% eșecul moderatorului în cauză. Normal, acest moderator nu a putut să lase un topic legat de incompetența sa activ, așa că l-a șters.
http://forum.softped...forma-initiala/

Doresc să știu care sînt regulile încălcate de mine și alți utilizatori care au dus la ștergerea repetată a posturilor și a topicului mai sus menționat.
Dacă nu își poate motiva acțiunile, doresc excluderea individului din clasa moderatorilor.
Și poate are o urmă de onoare să spună cine este, megafanro sau rz. Sau poate alt supermoderator? Să știm măcar cu cine avem de-a face.

Se vede ca esti unul din cei "abuzati", trateaza-te si te poti vindeca. N-ai incalcat niciodata nimic,  ai fost mereu abuzat de moderatori,(si nu numai de unul) pe degaba, asa ca ai tot dreptul sa-ti revendici drepturile de musafir benevol pe forum. Ca daca nu.....
Exact ca in poezia:
Ooooo, vin´ iubirea mea cea dulce,
sa-ti spun amoru´  meu din piept.
Ca de nu vii,
O iau la laba
Si jur ca nu mamai indrept.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate