Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Adaptor wireless!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Krysttyan

Krysttyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2015
Salut! Cine ma poate ajuta cu niste pareri despre un adaptor wireless? Am mai citit pareri dar inca sunt confuz! Vreau ceva bun,am inteles ca adaptoarele alfa, l-link 1002 sunt bune,dar nu stiu de care sa iau!

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Pentru laptop? Sau desktop?

#3
Krysttyan

Krysttyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.12.2015
pentru leptop. eu acum am un tp-link wn7200nd,dar vreau ceva cu putere mai mare si sa o pot folosi in WifiSlax

#4
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
la serviciu am câteva linksys wub6300 ac1200

http://www.linksys.c...80000003KBJAAA4

merg de rup, semnal ok, usb 3.0. Recunosc, nu am cercetat alte modele, dar nici nu am primit plângeri despre acestea.

#5
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 17.09.2007
Am cumparat recent un adaptor wireless Linksys WUSB6300, AC 1200, Dual Band, USB 3.0. Din cate vad se misca excelent si sunt multumit de achizitie. Neavand insa prea multe cunostinte in domeniu, intreb:
1. daca folosesc adaptorul pe un pc ( windows 10 x64 ) trebuie sa ma deconectez de la reteaua ethernet, adica sa scot cablul de internet din router sau pot merge cu ambele in acelasi timp ?
2. am gasit pe sit-ul linksys ultimul firmware al dispozitivului pentru windows 10 x64. Poate sa-mi explice cineva, in cateva cuvinte, care este procedura de actualizare ?
3. dupa instalarea adaptorului, pe desktop mi-a aparut o pictograma " Unitate CD (F) ", Este cumva reprezentarea grafica, ca si simbol a acestuia sau nu are nici-o legatura ? Cum ar trebui sa fie " vazut " adaptorul pe pc ca si dispozitiv ?
Multumesc anticipat!

Edited by vnvio2005, 22 March 2017 - 08:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate