Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Am nevoie de un sfat !

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Clovis - daca nu ai banii aia ce faci?
E corect ca tu sa traiesti pentru ca ai primit o mostenire si iti permiti sa dai 2000 de euro la medic plus medicamente de zeci de mii, iar ala cu 1200 de lei salariu sa moara pentru ca nu si-a permis tratamentul, desi a platit CAS-ul luna de luna, iar acel doctor ar fi trebuit sa-l trateze exact ca pe "bogatan" ?

#20
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Am spus foarte clar ca daca actul medical e conditionat de primirea plicului sa te adresezi altui medic....Nici eu nu -s de acord cu spaga ,sa nu ma intelegi gresit, pentru ca eu muncesc pentru bani nu-i culeg din pomi.....Dar sunt cazuri in care de un plic depinde viata ta.....DNA-ul e bun dar nu in astfel de cazuri.....iar doctorii ,cum am mai spus, sunt o gasca care se apara intre ei...Daca faci valuri e posibil sa nu te mai bage nimeni in seama....
De aia am spus ca plicul se da dupa actul medical nu inainte....cel putin eu asa am facut...si de multe ori am fost refuzat.....
Vezi tu , problema cu sanatarea nu e ca si cumparatul unui Tv ...iti da plasa vanzatorul te duci la OPC......aici daca-ti da teapa medicul poti ajunge la preot.....
Multi medici nu iau plicul...sunt oameni de calitate...dar ca in orice padure mai exista si uscaturi care daca nu iau spaga (adica iti cer pe fata bani ) parca nu se simt bine....Astia mai bine-I ocolesti pentru ca cine se preteaza la asa ceva nu se poate numi om....

Edited by Clovis, 20 December 2015 - 12:35.


#21
danaIlinca

danaIlinca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.12.2015
Va multumesc mult pt raspunsuri. Sanatate multa,unucelalalt !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate