Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sali de box Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
tinut1998

tinut1998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2015
Salut! Am 14 ani si as vrea sa ma apuc de box la o sala din Cluj, avand in vedere ca sunt de la tara nu am timp sa colind strazile pentru a gasi o sala de box.Daca poate sa-mi recomande cineva, care practica boxul in ce consta pregatirea la box ,si cum e la o sala de box.
P.S Multumesc Anticipat!

#2
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Vreau sa iti pun o intrebare si te rog sa imi raspunzi sincer: vrei sa faci box deoarece iti place sportul si simti ca aceasta disciplina te-ar ajuta sau doar ca sa te dai smecher si sa te bati?

#3
tinut1998

tinut1998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2015
As vrea sa fac de performanta pentru ca imi place acest sport, dar am citit pe internet ca la 15 ani e prea tarziu... Ce zici daca o sa ma antrenez exact cum imi spune antrenorul si o sa ma tin de acest sport as putea face performanta?

Edited by tinut1998, 17 December 2015 - 14:31.


#4
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 25.10.2007
Cred ca nu are nici o relevanta daca vrea sa se dea smecher sau vrea doar sa capete mai multa incredere in el. Important e sa-i placa sportul.

Probabil nu e tarziu sa te apuci de un sport de performanta la 15 ani, dar evident depinde si ce ai facut pana acum. Ca la orice alt sport pregatirea consta in tehnica, rezistenta, forta.

#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Posttinut1998, on 17 decembrie 2015 - 14:30, said:

As vrea sa fac de performanta pentru ca imi place acest sport, dar am citit pe internet ca la 15 ani e prea tarziu... Ce zici daca o sa ma antrenez exact cum imi spune antrenorul si o sa ma tin de acest sport as putea face performanta?

La 15 ani nu e tarziu deloc.

Ti-as recomanda aceasta sala:

http://boxclubarenacluj.ro/

#6
tinut1998

tinut1998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2015
Apropo tatal meu are o ferma , si fac acolo destula rezistenta plus ca in fiecare seara fac 100 de flotari si la scoala la ora de sport fac in sala de forta :) . Daca stateam la oras faceam box de la 5 ani :))

#7
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Posttinut1998, on 17 decembrie 2015 - 18:45, said:

Apropo tatal meu are o ferma , si fac acolo destula rezistenta plus ca in fiecare seara fac 100 de flotari si la scoala la ora de sport fac in sala de forta Posted Image . Daca stateam la oras faceam box de la 5 ani Posted Image)

Foarte bine ai nevoie de conditie fizica foarte buna, nu doar de tehnica. Daca e adevarat ce zici atunci te vei adapta repede la ce inseamna boxul si sportul de nivel inalt.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate