Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Rotar Park Residence, Bd.Iuliu Maniu, Nr.244 E

- - - - -
  • Please log in to reply
824 replies to this topic

#775
marius223344

marius223344

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.10.2018

View Postalexandrinabob, on 10 octombrie 2018 - 13:10, said:

Nu stiu exact cu ce sa mai ocupa fabrica aia acum. Cat eram in facultate producea piese de avioane si am facut practica acolo, plus cateva cursuri de cate un sementru, nu era miros. Si zgomotul, nici atat. Dovada fiind cursurile tinute acolo, pentru ca directorul nu avea timp sa se deplaseze la facultate.

Iuliu Maniu este horror in schimb, am stat la Gorjului, cu vedere spre bulevard si a fost iadul e pamant. Exact asa parea zona, o bomba toxico-chimica si nu ma simteam bine deloc.
@marius, ai mai stat in apropiere de bulevardul asta nenorocit inainte? E posibil sa dai vina pe fabrica dar sa fie poluarea de la bulevard de vina.
Salut. Am discutat si cu locatarii mai vechi din complex, iar acest miros nu exista pana ca Rotar sa inchida complexul (adica sa construiasca blocul de la strada) si pana ca turbomecanica sa faca rost de niste contracte mai mari si sa reia productia.

La bulevard nu este acest miros, doar in interiorul complexului. Crede-ma ca miroase atat de toxic ca iti arde gatul si narile..

Edited by marius223344, 10 October 2018 - 13:20.


#776
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 06.09.2017
Miros este in fiecare noapte si in Militari Residence iar asta de vreo 10 ani incoace .
Si ghici ce? Nu s-a rezolvat absolut nimic in 10 ani.

Edited by Cool_Kick, 11 October 2018 - 07:45.


#777
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 06.09.2017
Am auzit ca ghenele alea "ecologice" din rotar park s-au umplut de sobolani si sunt inchise temporar pentru deratizare.

#778
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Update: pe Drumul Osiei, strada ce duce spre Militari Residence vor construi un alt ansamblu rezidential. Au pus afis, pe terenul liber imediat dupa Arabesque.
Le-a mers bine se pare

#779
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Bd. Iuliu Maniu se va transforma din dezastru in catastrofa.

#780
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View PostHamutovski, on 02 noiembrie 2018 - 08:31, said:

Bd. Iuliu Maniu se va transforma din dezastru in catastrofa.

Nici dezastru, nici catastrofă, dar oameni relativ mulțumiți, ca peste tot.
Tu ?

#781
alexandru_ctin

alexandru_ctin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2012
Am plătit de curând avansul și diferența de 5% impusa de dezvoltator pentru un apartament în acest complex. După multe vizite la bănci și simulări pentru a accesa un credit prin prima casa am ajuns la concluzia ca cea mai avantajoasa este Cec Bank. Am vorbit cu consultantul financiar sa ma ajute sa depun  dosarul la aceasta banca. Consultantul financiar mi-a spus ca nu lucrează cu aceasta banca deși pe site-ul lor ( https://www.rotarpar...onsultanta.html ) spun ca beneficiez de consultanta financiara gratuita la banca aleasa de mine.

#782
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008
se pare ca au inceput rezervarile si la al doilea proiect: https://www.rotarpar...dence.ro/2.html

#783
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Unde e mai exact pe harta Rotar Park 2?

#784
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Peste drum de Metro Militari. Nu prea imi dau seama in groapa aia plina de beton cum va fi pozitionat in schimb...

#785
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008
Citez, dupa cum scrie pe site-ul lor:

Imobilul D+P+6+7,8,9,10 retrase cu un total de 418 unitati locative (studiouri, apartamente cu 2 si 3 camere) este amplasat in Sector 6, Bucuresti pe Strada Drumul Osiei nr.18-28, la doar 200 metri de Bdul Iuliu Maniu si la 900 m de Statia de Metrou Preciziei, in imediata vecinatate aflandu-se Mc Donalds, Arabesque, Metro.

#786
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016
Cum ajungi la preciziei dacă prin West Gate nu te lasă să treci 😁

#787
amenajari_buc

amenajari_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.12.2007
E frumos pe Iuliu Maniu.

#788
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008

View Postamenajari_buc, on 22 octombrie 2019 - 16:52, said:

E frumos pe Iuliu Maniu.

E "frumos" in tot Bucurestiul. Nu scapi de trafic oriunde ai fi, indiferent de cartier.

#789
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Bucurestiul e o capitala oribila, singurele zone decente sunt Primaverii, Cotroceni, Gradina Icoanei, partial Vatra Luminoasa si cartierul Armenesc (zonele cu vile vechi), in rest e un oras mizerabil tip favela.

#790
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008
corect

#791
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

View Postleusteanul, on 23 octombrie 2019 - 12:40, said:

Bucurestiul e o capitala oribila, singurele zone decente sunt Primaverii, Cotroceni, Gradina Icoanei, partial Vatra Luminoasa si cartierul Armenesc (zonele cu vile vechi), in rest e un oras mizerabil tip favela.
Nu stiu cand ai fost ultima data prin Primaverii, cel putin ziua de-abia ai loc sa treci pe strada de masini parcate pe apucate...

#792
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Eu vorbesc de calitatea zonei si a cetatenilor care locuiesc in ea. Una e sa stai intr-o vila in Primaverii (si automat ai un anumit statut) si alta e sa stai in bloc de periferie. Majoritatea suntem niste pârliti si nu ne permitem zonele cu adevarat bune.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate