Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Lynparza (Olaparib) cancer

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Salutare. Ce stiti despre medicamentul asta? Pret, pret/tratament, modalitate de procurare? http://pharma-busine...unea-europeana/   http://www.medipedia...18/Default.aspx

Attached Files


Edited by sirius208, 14 December 2015 - 07:46.


#2
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Sa-mi vars si oful nitel desi nu este tocmai in litera regulamentului pe softpedia:
Sunt curios daca autoritatile romane sunt dispuse sa faca macar 10% din efortul pe care l-au facut pentru arsii de la Colectiv si pentru alte categorii de pacienti sau totul a fost doar de ochii televiziunilor... Am nevoie pentru cineva din familie de tratament cu Lynparza (Olaparib), medicament aprobat in UE dar care la noi nu se gaseste si probabil nici nu se deconteaza. Nu conteaza chiar fiecare ora precum la la arsi si sigur n-am nevoie de Spartan sau Hercules dar fiecare saptamana, luna, conteaza conteaza.  Habar nu am cat costa exact, stiu ca este scump pentru cineva cu finatele stoarse de ani de tratament.
LE
Daca pentru un ars poti aloca un milion de euro + avion militar trebuie sa gasesti cateva mii de euro si pentru un pacient cu cancer, in stadiu tratabil. Altfel... ce am vazut cu arsii(insanatosire grabnica!) este doar un exercitiu de imagine!

#3
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 27.07.2006
Salut.
Lucrez intr-un domeniu conex. Medicamentul este inregistrat la ANM (http://193.169.156.2...m=&anmPageSize=)
Asta inseamna ca, in principiu, va fi disponibil si in Romania. Cand, este alta discutie, ce tine de factori obiectivi.
Apeleaza la farmacia Doina (Unirii - gasesti pe net detaliile). Doamnele de acolo aduc orice medicament din strainatate, pe comanda.
Sanatate !

#4
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Merci

#5
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Aici ai datele de contact ale firmei producatoare
ASTRAZENECA PHARMA SRL
Strada Menuetului, Nr: 12, Bucharest Business Park, Etaj: 1
013713 BUCURESTI, SECTOR 1
România
http://www.astrazeneca.com
021 3176041, nu este momentan pe lista medicamentelor gratuite ptr onco.

#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

 sirius208, on 14 decembrie 2015 - 07:44, said:

...
Aici in Fi e ceva mai ieftin decat in UK, costa 6230 €.

#7
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

 Karhu, on 14 decembrie 2015 - 13:01, said:

Aici in Fi e ceva mai ieftin decat in UK, costa 6230 €.
Multumesc, am mai acumulat ceva informatii intre timp in caz ca va fi nevoie. Deocamdata va mai merge pe chimioterapie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate