Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cine detesta parul prins /legat si elasticele ,etc , sa ridice mana:) ?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015
Nu ca as fi fost baietoasa ,nu,doar ca nu stiu de ce niciodata de cand ma stiu,nu am suportat sa imi simt parul legat,si implicit nici acele groaznice elastice... Am oroare de ele si acum !!
Din pacate pana  la 19 ani a trebuit sa indur povara parului destul de lung si foarte des,plus o  mama deloc  intelegatoare,nu suporta sa ma vada cu parul liber,indiferent de situatie, deci  am crescut cu o coada de cal oribil de groasa, de obicei prinsa sus spre crestet, practic non-stop Posted Image

Suportati elasticul de par sau nu ??

Edited by Cenusareasa000, 12 December 2015 - 18:19.


#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Mie mi se pare ok daca si-l prinde, nu mai trebuie sa i-l prind eu, imi lasa mainile libere putand astfel sa fac lucruri mai folositoare :)

#3
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Pune si tu o poza, sa stim despre ce discutam.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pics or it didn't happen!

#5
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostCenusareasa000, on 12 decembrie 2015 - 18:17, said:

povara parului destul de lung si foarte des,

o coada de cal oribil de groasa
Deci ai prefera să ai părul scurt și rar? Adică să fii cheală, ca să nu mai ai de-a face cu elasticele?

De altfel, elasticele sunt dăunătoare părului lung, fiindcă îl traumatizează și accelerează tocirea. Clamele metalice sau pieptănii sunt mai puțin traumatizante.

(Deși mi se pare că tu îți dorești oricare dintre traumele astea, doar-doar oi rămâne fără păr în cap....).

#6
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015

View PostCazimi, on 12 decembrie 2015 - 18:31, said:

Deci ai prefera să ai părul scurt și rar? Adică să fii cheală, ca să nu mai ai de-a face cu elasticele?

De altfel, elasticele sunt dăunătoare părului lung, fiindcă îl traumatizează și accelerează tocirea. Clamele metalice sau pieptănii sunt mai puțin traumatizante.

(Deși mi se pare că tu îți dorești oricare dintre traumele astea, doar-doar oi rămâne fără păr în cap....).

Crezi ca toate mamele inteleg ca nu e deloc OK sa porti coada de cal zilnic,si inca din acea stransa sus,ca naiba?? A mea nu a inteles....

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
O poza, ceva

#8
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Și totuși, nu pricep de ce te plângi că ai păr frumos. Iar dacă nu îți place că-l ai lung și des (lucru la care cele mai multe femei aspiră), de ce nu te tunzi chilug? Așa, elasticele or să fie bune de pus pe borcanele de conserve.

O grămadă de celebrități au ales să aibă capul ca o biluță, ceea ce unora li se pare foarte sexi.

#9
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostCenusareasa000, on 12 decembrie 2015 - 18:17, said:

o  mama deloc  intelegatoare,nu suporta sa ma vada cu parul liber,indiferent de situatie,
Sa-ti impuna mama cum sa-ti tii parul mi se pare total aberant! Sunteti pocaiti?

#10
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Eu sunt fan ''par scurt'' Posted Image

Attached Files



#11
Cenusareasa000

Cenusareasa000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.05.2015

View PostMrReason, on 12 decembrie 2015 - 18:41, said:

Sa-ti impuna mama cum sa-ti tii parul mi se pare total aberant! Sunteti pocaiti?

Nu are a face cu religia ...De ce te miri? Daca il tineam dezlegat,era cu gura pe mine ca arat neingrijita,etc...

#12
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
De fapt, cred că problema inițiatoarei nu are legătură nici cu elasticele de păr, nici cu povara unui păr frumos, des și lung. Problema este cu mama.
Acum ești majoră,. poți să te razi în cap. O să arăți foarte îngrijită, mamei tale o să îi placă sigur!

#13
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008
Attached File  2015-12-12-19-12-11-338577379.jpg   6.04K   3 downloadsNici eu nu prea suport elasticul de păr! Îmi intră în ochi.

#14
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
De ce nu te tunzi pana la o lungime care-ti permite purtarea parului fara elastice/clame? Posted Image Ce conteaza ca unii suporta elasticele de par iar tu nu?

#15
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostArianna-D, on 12 decembrie 2015 - 19:40, said:

De ce nu te tunzi pana la o lungime care-ti permite purtarea parului fara elastice/clame?

0

#16
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostCenusareasa000, on 12 decembrie 2015 - 18:45, said:

Nu are a face cu religia ...De ce te miri? Daca il tineam dezlegat,era cu gura pe mine ca arat neingrijita,etc...
Pai ma mir... par lung si desfacut nu inseamna neaparat neingrijit...

View PostArianna-D, on 12 decembrie 2015 - 19:40, said:

De ce nu te tunzi pana la o lungime care-ti permite purtarea parului fara elastice/clame? Posted Image
Exista o astfel de lungime?

View PostCazimi, on 12 decembrie 2015 - 18:39, said:

Și totuși, nu pricep de ce te plângi că ai păr frumos. Iar dacă nu îți place că-l ai lung și des (lucru la care cele mai multe femei aspiră), de ce nu te tunzi chilug? Așa, elasticele or să fie bune de pus pe borcanele de conserve.

O grămadă de celebrități au ales să aibă capul ca o biluță, ceea ce unora li se pare foarte sexi.
"unora li se pare"... nu stiu, poate li se pare respectivelor... ca masculilor te asigur ca nu... poti face un poll daca nu ma crezi...

#17
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostMrReason, on 12 decembrie 2015 - 21:01, said:

Exista o astfel de lungime?

Da, cea la care am dat eu poze sau un pic mai lung, câțiva cm.

View PostMrReason, on 12 decembrie 2015 - 21:01, said:

"unora li se pare"... nu stiu, poate li se pare respectivelor... ca masculilor te asigur ca nu... poti face un poll daca nu ma crezi...
O să râzi, sunt foarte mulți bărbați care găsesc că Sinead cConnor era extrem de sexi în perioada ei de chelie și consideră că părul o urâțește.
Deși eu sunt de acord cu tine aici și consider că există un singur lucru mai hidos decât un bărbat cu capul ras: o femeie cu capul ras, există oameni care nu îmi împărtășesc gusturile. La fel, tu nu ești toți masculii și nu poți vorbi în numele tuturor.

O diferență de gust se vede chiar în viața inițiatoarei față de mama ei. Ambele sunt femei, ba chiar au același ADN și totuși au gusturi diferite în privința aspectului părului. Așa de mare, că inițiatoarea se consideră vitregită de soartă că are  părul des și lung (adică frumos, după gusturile unora).

#18
lacrimidedor

lacrimidedor

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 589
  • Înscris: 19.08.2015
Eu il detest in mancare...Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate