Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsung SM-N9100 Galaxy Note 4 Duos - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Salut!

Deschis acest topic specific pentru Note 4 Dual SIM.

Incep cu o prima intrebare, cum pot asocia un contact per sim? Asemanator cu ce scrie aici. Telefonul meu ma intreaba cu ce sim sa sune, dar nu am bifa de "remember". Astfel trebuie sa aleg mereu sim-ul.
Am Android 5.0.1 - N9100ZHU1BOF2

Exista vreo aplicatia de dialer care sa stie asta in market? Nu prea gasesc...

Multumesc!

#2
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
Eu folosesc de mult timp True Phone.
https://play.google.....hb.dialer.free
Sunt foarte multumit de aplicatie.

Edited by nica.mihai, 12 December 2015 - 11:54.


#3
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Este super aplicatia, multumesc!

Voua va merge ok acumulatorul? Mie de cand am telefonul (2 saptamani) cand ajunge pe la 20% mi se opreste brusc. Sa-l trimit in service?

Tot caut un Kit baterie pentru Note4 (baterie 3220 + cutie incarcare), dar nu mai gasesc pe stoc nicaieri. Ma gandeam sa vad daca cu bateria noua din kit de 3220 face la fel ca si cu cea originala de 3000.

Este pe stoc aici: :)
http://www.ebay.com/...87QQjo2XXLBJuTQ

Attached Files



#4
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Am gasit kitul si mai bine nu il gaseam - bateria de Note4 nu incape in Note4 Dual sim. Sa nu faceti ca mine. Acum trebuie sa caut sa fac retur la Craiova...

#5
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 21.04.2007
A încercat cineva dacă merge cu cartela digi?


#6
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

 CONSTANT1708, on 24 aprilie 2016 - 18:16, said:

A încercat cineva dacă merge cu cartela digi?

sunt curios si eu,din ce am vazut in specificatii asa ar trebui,are banda tdd 38

#7
SDV

SDV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.01.2007
Am eu si confirm ca functioneaza fara probleme: Sim 1 Digi, Sim 2 Orange.
Net 4G pe Digi acoperire buna in Bucuresti

Edited by SDV, 20 May 2016 - 17:01.


#8
myself24483

myself24483

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 28.04.2011
Voi ce varianta de N4 dual sim aveti? ce cod? E ok ala pt piata chinezeasca?
Confirmati ca are 2 locasuri sim si 1 locas SD?
Merci.

#9
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006
Salutare,
Are cineva varianta N9100? Sunt curios daca a primit sau mai trebuie asteptat pentru update-ul la Android 6 Marshmallow.

Multumesc,

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De ce modelul dual-sim e asa ieftin in comparatie cu cel single sim ? :)

#11
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008
Salut!

Am cumparat un Note 4 duos si am niste intrebari pentru cunoscatori :)

1. O sa il folosesc in Digi care e retea 3G. S-ar observa diferenta de baterie intre digi si orange care poate lucra si 2G?
2. Qi wireless charging - vreau sa stiu ce CIP si ce incarcator recomandati (caracteristici, etc)
3. Stock vine cu KK 4.4.2. Merita sa trec la L 5.01 ? Am inteles ca e plin de bug-uri 5.0.1.

Mersi,

#12
interesantul

interesantul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.02.2007

 TruculMagic, on 03 noiembrie 2016 - 13:30, said:

De ce modelul dual-sim e asa ieftin in comparatie cu cel single sim ? Posted Image

pt ca are doar 16 Gb si doar 3000 mAh bateria ! ma tenteaza sa il iau....e ieftin luna asta...am un Note 4 N910F si un Note 3, as vrea sa il iau pe Note 4 Duso so apoi sa vand Note 3-ul....

 ytsejam, on 03 noiembrie 2016 - 13:35, said:

Salut!

Am cumparat un Note 4 duos si am niste intrebari pentru cunoscatori Posted Image

1. O sa il folosesc in Digi care e retea 3G. S-ar observa diferenta de baterie intre digi si orange care poate lucra si 2G?
2. Qi wireless charging - vreau sa stiu ce CIP si ce incarcator recomandati (caracteristici, etc)
3. Stock vine cu KK 4.4.2. Merita sa trec la L 5.01 ? Am inteles ca e plin de bug-uri 5.0.1.

Mersi,

deja a aparut android 6 pt el!

#13
Cristy85

Cristy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2004
L-am cumparat si eu cu 1350 acum...este un telefon destinat pietei din China, nu are garantie la Samsung Romania respectiv ESD ROM, am verificat...
ma mai gandesc daca il tin..

#14
Cristy85

Cristy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2004
Revin cu impresii: se restarteaza singur o data la 5 minute. Am lasat telefonul sa isi faca update la 5.1.1 si la fel face. Am dat de 2 ori factory reset si la fel face. 4G nu a prins niciodata
Un prieten foarte bun si-a luat si el direct din showroom unul si la el se blocheaza aplicatiile, datele de transfer sunt foarte proaste pe Speedtest (400Kbps...), dar macar la el nu se rebooteaza. La el sunt momente cand trece pe 4G, dar viteza e in continuare foarte proasta.
Concluzia si sfatul meu e sa nu va luati, noi facem retur la ambele si asteptam Black Friday... back to note 3 pana atunci :)

#15
AstoreVitalys02

AstoreVitalys02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.07.2015

 Cristy85, on 13 noiembrie 2016 - 22:40, said:

Revin cu impresii: se restarteaza singur o data la 5 minute. Am lasat telefonul sa isi faca update la 5.1.1 si la fel face. Am dat de 2 ori factory reset si la fel face. 4G nu a prins niciodata
Un prieten foarte bun si-a luat si el direct din showroom unul si la el se blocheaza aplicatiile, datele de transfer sunt foarte proaste pe Speedtest (400Kbps...), dar macar la el nu se rebooteaza. La el sunt momente cand trece pe 4G, dar viteza e in continuare foarte proasta.
Concluzia si sfatul meu e sa nu va luati, noi facem retur la ambele si asteptam Black Friday... back to note 3 pana atunci Posted Image

Deci iata raspunsul relevat la intrebarea de mai sus si anume "De ce modelul dual-sim e asa ieftin in comparatie cu cel single sim ?"!

#16
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008
Salut

E ieftin pentru ca e vechi. Cand a aparut nu era diferenta intre dual sim si single sim. Inainte sa fac update tinea bateria putin si functiona defectuos. Acum e ok... tine bateria cam 2 zile daca il folosesc decent. Ce nu imi place e gap-ul dintre rama si sticla.... vizibil stanga fata de dreapta si sus fata de jos dar e uniform.... adica gap-ul se pastreaza pe toata lungimea.

Eu il tin...

Daca as gasi note 5 la pret apropiat m-as baga la black friday si l-as returna. Cine gaseste ceva interesant rog sa posteze :)

#17
Lizard

Lizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 06.12.2002
Luat inainte de scumpire Posted Image  (ca altii de mai sus).
A apucat sa instaleze o actualizare de nu-stiu-ce (nu am vazut cu ce a venit, acum am Android 5.1.1, dar dupa ce am vazut actualizarea initiala, pe care nu am putut sa o opresc, am dezactivat actualizarile).
Nu am probleme cu restarturi sau blocaje. Nu stiu de nici un gap/sant intre ecran si margini (l-am infipt intr-o husa teapana si nu l-am mai scos de cand a venit).
Contrar celor spuse de reprezentatntul de vanzari de la magazin, eu confirm ca merge 4G de la Digi (el a verificat aceleasi date care sunt pe situl lor, datele alea sunt incomplete pe mai multe situri ale magazinelor din RO, pe situl oficial Samsung sunt aceleasi date + o coloana cu alte specificati pe care cineva nu a copiat-o).
Am impresia ca nu "prinde" semnalul la fel de bine ca telefonul folosit anterior (LG G3 dual sim 858HK), dpdv grafic semnalul pe DIGI e mai mereu mai jos decat era pe G3 in cladiri, DAR nu mi s-a intamplat sa pierd semnalul de tot in anumite cladiri unde cu G3 mai cadea de nu puteam suna) deci... nu stiu ce sa zic.
Am citit ca ar exista si versiunea Marsmallow pentru el dar nu am de gand sa caut actualizarea, atata timp cat el merge bine cu Android 5 (If it ain't broke don't fix it!)

Per total sunt multumit.
Bateria ma tine o zi (de la o seara la alta pe economic si ecranul cu luminozitatea la jumatate si setat pe auto, sa il pot vedea afara). Incarcarea rapida merge super, asa ca deocamdata nu imi fac griji, TOTUSI, REVENIND LA PRIMUL SUBIECT:

Stie cineva de unde pot lua o baterie de rezerva pentru Galaxy Note 4 N9100 Dual SIM? (exclus situri de gen OLX/ebay)
(cum cineva a constatat deja mai sus, bateria de pe varianta dual sim e diferita de ce-a de la Note 4 cu un singur sim)

Edited by Lizard, 22 November 2016 - 14:13.


#18
zcristi

zcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.03.2004

 Lizard, on 22 noiembrie 2016 - 14:11, said:

Luat inainte de scumpire Posted Image  (ca altii de mai sus).
A apucat sa instaleze o actualizare de nu-stiu-ce (nu am vazut cu ce a venit, acum am Android 5.1.1, dar dupa ce am vazut actualizarea initiala, pe care nu am putut sa o opresc, am dezactivat actualizarile).
Nu am probleme cu restarturi sau blocaje. Nu stiu de nici un gap/sant intre ecran si margini (l-am infipt intr-o husa teapana si nu l-am mai scos de cand a venit).
Contrar celor spuse de reprezentatntul de vanzari de la magazin, eu confirm ca merge 4G de la Digi (el a verificat aceleasi date care sunt pe situl lor, datele alea sunt incomplete pe mai multe situri ale magazinelor din RO, pe situl oficial Samsung sunt aceleasi date + o coloana cu alte specificati pe care cineva nu a copiat-o).
Am impresia ca nu "prinde" semnalul la fel de bine ca telefonul folosit anterior (LG G3 dual sim 858HK), dpdv grafic semnalul pe DIGI e mai mereu mai jos decat era pe G3 in cladiri, DAR nu mi s-a intamplat sa pierd semnalul de tot in anumite cladiri unde cu G3 mai cadea de nu puteam suna) deci... nu stiu ce sa zic.
Am citit ca ar exista si versiunea Marsmallow pentru el dar nu am de gand sa caut actualizarea, atata timp cat el merge bine cu Android 5 (If it ain't broke don't fix it!)

Per total sunt multumit.
Bateria ma tine o zi (de la o seara la alta pe economic si ecranul cu luminozitatea la jumatate si setat pe auto, sa il pot vedea afara). Incarcarea rapida merge super, asa ca deocamdata nu imi fac griji, TOTUSI, REVENIND LA PRIMUL SUBIECT:

Stie cineva de unde pot lua o baterie de rezerva pentru Galaxy Note 4 N9100 Dual SIM? (exclus situri de gen OLX/ebay)
(cum cineva a constatat deja mai sus, bateria de pe varianta dual sim e diferita de ce-a de la Note 4 cu un singur sim)

Ce husa ai luat si de unde? Si eu sunt interesat sa cumpar o baterie suplimentara insa in afara de OLX\Okazii nu am gasit niciunde.
Cei de la ESD mi-au spus clar ca nu ofera suport tehnic ptr. ca modelul in cauza nu este destinat sa fie utilizat in spatiul economic european. :(

Nici eu nu observ niciun fel de "gap".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate