Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

X-MEN: APOCALYPSE (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Eu unul am pierdut sirul atator filme X-Men.
Cred ca inainte de apartia acestuia o sa revad toata seria [eventual sa vizionez si vreunul pe care l-am sarit pana acum].

#20
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PfBVIHgQbYk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 M0D3, on 14 decembrie 2015 - 15:08, said:

Eu unul am pierdut sirul atator filme X-Men.
Eu stiam ca primul film cu X-Men a fost Generation X (1996).

#22
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Eu le consider doar pe X-men 1 pana la 3 ca fiind demne de atentia mea.

#23
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Imi place x men 3 cel mai mult.

#24
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016

 toto_riina, on 11 decembrie 2015 - 17:51, said:

Oare peste 50 de ani ce-o sa mai scoata astia de la Hollywood? X-Men: Bosorogii fara dinti? Posted Image
E ultimul din seria inceputa in anul 2000.

Dar cica vor sa faca un reboot la seria Wolverine

#25
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Jer8XjMrUB4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Damn, Jennifer Lawrence really sucks as Mistique. Cam asta e singura critica pe care o am pentru acest film, deoarece din trailere pare sa fie un nou film fantastic din seria X-Men

#27
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Jennifer Lawrence a supt si in precedentele x-mene. Slabe sanse sa joace bine in asta pt. ca nu stie sa joace oricate premii i-ar da senilii. Pe deasupra e si urata.

Dar io cred ca si Sansa Stark o sa fie praf. In GoT nu am vazut-o sa joace vreodata bine. Plus ca nici asta nu arata a Jean Grey.

Nici una din cele doua nu se potrivesc rolurilor in care au fost distribuite.
Precedentele actrite erau perfecte in rolurile alea.

Edited by Genjurooo, 16 May 2016 - 18:01.


#28
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Dintre astia noi doar ala care-l joaca pe Magneto imi place.
Wolverine cica ar fi vreo 2 minute in filmul asta.

#29
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Mi-am cumparat bilete pentru premiera de vineri. N-am mai fost dezamagit de vreun film X-Men pana acum, iar chiar daca acesta nu arata la fel de bine ca "Days of Future Past", tot cred ca va fi un film bun

#30
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu nu prea m-am uitat la X-menii astia, aveti o idee cum e cel mai bine sa ma uit la toate inainte de X-Men: Apocalypse?

#31
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012

 DaniJ90, on 19 mai 2016 - 15:13, said:

Eu nu prea m-am uitat la X-menii astia, aveti o idee cum e cel mai bine sa ma uit la toate inainte de X-Men: Apocalypse?

Daca te uiti la cel din 2011 (cred), la First Class ar trebui sa ai suficiente informatii ca sa intelegi actiunea acestui film

#32
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
L-am vazut azi... Efectele 3D relativ slabute comparativ cu alte filme, iar dpdv actiune si story... Ca sa fac haz de necaz ca am pierdut timp si bani, concluzia filmului e simpla: belelele le-aduc mereu femeile.
Spoiler

Si aparitia lui Wolverine... mai bine nu bagau scena respectiva, pt ca aia a fost chiar o scena mizerabila.
Pana si scena de dupa genericul de final a fost jenanta si spre deosebire de alte filme n-a spus nimic despre ce va urma. Ok, va fi un film cu Wolverine, dar aia nu era greu de intuit.
Singurul care-si joaca bine rolul e Michael Fassbender, chiar e ok in rolul lui Magneto. Si Olivia Munn in rolul lui Psylocke, dar aici sunt 100% subiectiv, pt ca atat dpdv vizual cat si actoricesc, celelalte 2 "dive" sunt cam degeaba in filmul asta.
Din punctul meu de vedere e un film care nu merita banii cheltuiti pe bilet, chiar daca la final e un mesaj de genul "platiti biletul, pt ca la acest film au lucrat peste 15.000 de oameni". Pai se vede, a iesit o brambureala completa Posted Image


Am corectat putin descrierea filmului
Spoiler


#33
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Am uitat de scena cu Quicksilver, e peste media filmului, chiar mi-a placut.

#34
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Daca poti face abstractie de faptul ca, desi vorbim de o serie, actiunile nu se prea leaga si firul logic al povestii e complet dat peste cap, de parca scenaristii nu ar fi vazut filmele anterioare, atunci seria X Men e decenta. Asa, pentru fani.

#35
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Sansa Stark joaca slab, exact cum ma asteptam, iar mutra ei ma enerveaza. JLaw nu a interpretat catastrofal, dar tot nu are fata de Mystique si personajul a fost scris cam prost (cred ca-i mana producatorilor acolo)  Apocalypse mi-a placut pana a mancat bataie (spoiler lol).
E putin peste Captain America Civil War prin faptul ca cel putin mutantii de partea X-menilor au ce cauta in film. Au motive. In Civil War doar Iron Man, Capt. America si Bucky aveau ce cauta in scenariul ala. Restul erau prezenti doar pt. puradei. Cam cum a fost Wolverine aici, desi tot mai bine gandit.

Edited by Genjurooo, 22 May 2016 - 13:39.


#36
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Mie mi-a placut. In afara de faptul ca mi-au lipsit putin Picardul si Gandalf, nu prea am ce sa-i reprosez. Poate doar faptul ca nu prea inteleg cum sfatosul sfatosilor Apocalyptus n-a fost in stare sa o depisteze pe Jean, fie ea si camuflata in Sansa Stark.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate